Autor Wątek: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos  (Przeczytany 4955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mss

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 9510
  • he/him
    • Astronauci i ich loty...
Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« dnia: Styczeń 24, 2013, 17:35 »
Informacja z pl.sci.kosmos:
"Wygląda na jakiś lot suborbitalny.

Mam nadzieję, że pan Mikołajewski będzie miał więcej szczęścia niż p.
Chojnacka."

Co o tym sądzicie?


"Why is it that nobody understands me, yet everybody likes me?"
- Albert Einstein

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2013, 19:03 »
             
        ... pojazd Lynx firmy XCOR, pojazd jest w fazie budowy, przyznam, nie wiem kiedy
oni maja to skonczyc;-) jesli ktos kojarzy taka firme jak rotary rocket
(budowali skrzyzowanie smiglowca i pojazdu kosmicznego) to ci sami ludzie.
Po bankructwie Rotary zalozyli nowa firme. Imho bardzo powazna ekipa.
Tu link do dyskusji http://groups.google.com/group/pl.sci.kosmos/browse_thread/thread/7f694da7f3209151/005c1c63f24f7452?lnk=gst&q=lynx+adam++przybyla#005c1c63f24f7452 Z powazaniem
                                                                Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Jacob

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2013, 00:08 »
Tak BTW. Parę lat temu słyszałem że jakaś polka wygrała lot w kosmos wahadłowcem (a może sojuzem?). Kojarzycie coś takiego?

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:28 »
Tak BTW. Parę lat temu słyszałem że jakaś polka wygrała lot w kosmos wahadłowcem (a może sojuzem?). Kojarzycie coś takiego?
             ... radio RMF weszlo na droge sadowa, bo lotu jak ni bylo tak nie ma. Firma oviecala ze zerowym skutkiem. Z powazaniem
                                                                                                                                                                             Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 07:24 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:28 »

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8608
Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2013, 08:07 »
Tak BTW. Parę lat temu słyszałem że jakaś polka wygrała lot w kosmos wahadłowcem (a może sojuzem?). Kojarzycie coś takiego?
             ... radio RMF weszlo na droge sadowa, bo lotu jak ni bylo tak nie ma. Firma oviecala ze zerowym skutkiem. Z powazaniem
                                                                                                                                                                             Adam Przybyla

A Asia Chojnacka tylko sobie może pomarzyć o spaceflight  :P
A miała być Odyseja Kosmiczna 2001 z udziałem Polaków   :( Szkoda .......
A która to firma obiecała RMF FM lot kosmiczny?

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2013, 08:18 »
Tak BTW. Parę lat temu słyszałem że jakaś polka wygrała lot w kosmos wahadłowcem (a może sojuzem?). Kojarzycie coś takiego?
             ... radio RMF weszlo na droge sadowa, bo lotu jak ni bylo tak nie ma. Firma oviecala ze zerowym skutkiem. Z powazaniem
                                                                                                                                                                             Adam Przybyla

A Asia Chojnacka tylko sobie może pomarzyć o spaceflight  :P
A miała być Odyseja Kosmiczna 2001 z udziałem Polaków   :( Szkoda .......
A która to firma obiecała RMF FM lot kosmiczny?
              ... wyglada ze to byla firma Space Adventures
http://wyborcza.biz/biznes1,100896,12164345,Startuja_kosmiczne_linie_lotnicze__Joanna_Chojnacka.html
ci sami co zalatwili wszystkie loty komercyjne turystow od Tito zaczynajac a na Guy Laliberté konczac ...  Z powazaniem
                                                                                                                                Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 11:21 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline mss

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 9510
  • he/him
    • Astronauci i ich loty...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 11:03 wysłana przez mss »
"Why is it that nobody understands me, yet everybody likes me?"
- Albert Einstein

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:27 »
http://wyborcza.biz/biznes1,100896,12164345,Startuja_kosmiczne_linie_lotnicze__Joanna_Chojnacka.html

Prawidłowy link jest tutaj! w powyższym brakuje "/" po słowie biznes ;)
             ... super, to lubie w tym forum bardzo szybko wykrywa moje drobne bledy. Super weryfikacja, dziekuje za poprawke;-) Z powazaniem
                                                                                                                                                                                                                        Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8608
Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:07 »
... wyglada ze to byla firma Space Adventures

                                                                                                                                Adam Przybyla

Hmmm Nie słyszałem, żeby Space Adventures zbankrutowało? Wiec albo coś przegapiłem, a jeśli nie to czemu Asia nie poleciała? za mało radio chciało dać na bilet?

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:12 »
... wyglada ze to byla firma Space Adventures

                                                                                                                                Adam Przybyla

Hmmm Nie słyszałem, żeby Space Adventures zbankrutowało? Wiec albo coś przegapiłem, a jeśli nie to czemu Asia nie poleciała? za mało radio chciało dać na bilet?
            ... nie maja teraz pojazdu na taka usluge. Tak to rozumiem. Moze potem jak jzu bedzie Lynx/SS2/HGWCJ to wtedy beda mogli w koncu wykonac usluge, jaka zostala zaplacona;-) Z powazaniem
                                                                           Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2013, 14:53 »
Ale numer :) Z tego wynika, że Media Markt też ma jakąś umowę z XCORem. Parę dni temu na Kosmo wrzuciłem artykuł o wykupionych 22 miejscach w suborbitalnych samolotach XCORa przez Unilever na potrzeby kampanii reklamowej AXE (zapaszki :) ). Pierwsza z tych 22 osób, co poleci także w Lynxie, ma zostać ogłoszona za parę dni, natomiast kolejne mają brać udział w warsztatach i personalia poznamy pod koniec roku. Niezły biznes się z tego robi :P

Offline Stazx

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Arkady Darell
Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2013, 23:41 »
Kurczę faktycznie wygląda na to że idea turystycznych lotów suborbitalnych wypaliła i zacznie się to wszystko samo napędzać. Super by było gdyby wydarzyło się to samo w przypadku Bigelowa, chociaż ceny są dwa rzędy wielkości większe.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polak wygrywa wycieczkę w kosmos
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2013, 23:41 »