Autor Wątek: Creotech Instruments  (Przeczytany 23911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online R1

• Pełny
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 09, 2017, 22:08 »
Nie wiem. Na razie jest jeszcze przynajmniej kilka osób na rynku rodzimym, które warto by było do spółki ściągnąć...

Offline Tomasz Noga

• Pełny
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 12, 2017, 15:46 »
Wlasnie oglosili rekrutacje na profilu na facebook

[/Szukam inżynierów na takie stanowiska:
 - Mechanik/mechatronik
 - Elektronik (komputery, zasilacze)
 - Developer VHDL
 - Programista (embeded)
 - Programista aplikacji (PC)
 - Osoba d.s. tworzenia/prowadzenia dokumentacji projektowej/technicznej
 - Osoba d.s. dokumentacji w standardzie ECSSi]

Online R1

• Pełny
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 13, 2017, 18:50 »
W poniedziałek w Ministerstwie Rozwoju zakończenie przez Creotech i konsorcjantów fazy A projektu Sat-Ais-PL. Na mieście mówi się, że platforma HyperSat będzie nośnikiem dla tego satelity. Czyli znaczna część finansowania dla Sat-Ais-PL załatwiona...

Ciekaw jestem co pokażą.

Offline velo

• Weteran
    • Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 13, 2017, 20:33 »
No to dobry ruch dla Creotechu. Nie ma co dwa razy niezależnie koła wynajdywać :)
Your mind if software. Program it. Your body is a shell. Change it. Death is a disease. Cure it. Extinction is approaching. Fight it.

Online R1

• Pełny
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 11, 2017, 19:35 »
Rozpowszechniam:

Creotech Instruments otwiera program doktoratów wdrożeniowych przy budowie satelity HyperSat

Uruchomiony w tym roku przez MNiSW program doktoratów wdrożeniowych ma wzmocnić współpracę jednostek naukowych i przedsiębiorstw. Nabór na sponsorowane przez ministerstwo stypendia już ruszył, a pracowników-doktorantów poszukuje nawet branża kosmiczna.

W kwietniu 2017 roku w życie weszła nowelizacja ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym, która przewiduje tzw. doktoraty wdrożeniowe. Absolwenci studiów magisterskich, którzy zostaną objęci programem, realizować będą studia doktoranckie w systemie dualnym: równocześnie z pracą nad rozprawą doktorską pracować będzie w firmie gdzie rozwiązywać będą konkretny problem związany z tematem jego pracy.

Stypendium i pensja

Programem doktoratu wdrożeniowego objętych zostało łącznie 54 jednostki naukowe w całej Polsce. Najwięcej z nich – aż 10 – to wydziały Politechniki Warszawskiej. To nowe w polskim systemie szkolnictwa wyższego rozwiązanie zachwala jeden z jego pomysłodawców, dr Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego:
- w tym programie piękne jest to, że wydziały zaczną poszukiwać trwałej współpracy z przedsiębiorcami. (…) Doktorant będzie przychodził do pracy i tam na miejscu, w ramach swoich obowiązków, będzie systematycznie pracował nad swoim doktoratem – mówi dr Piotr Dardziński - takiej sytuacji zaznało dotychczas niewielu doktorantów.
W ramach doktoratu wdrożeniowego student otrzymywać będzie stypendium bezpośrednio z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stypendium, wysokości 2450 złotych miesięcznie, ma być wypłacane przez cały okres trwania studiów doktoratu wdrożeniowego. Ponadto doktorant zatrudniony będzie na normalnych zasadach u pracodawcy i pobierać będzie wynagrodzenie.

Doktoranci kosmiczni poszukiwaniu

W program doktoratów wdrożeniowych od samego początku postanowiła zaangażować się spółka Creotech Instruments. Partnerem naukowym dla kosmicznej firmy jest Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Doktoranci, którzy rozpoczną w ramach programu studia w nadchodzącym roku akademickim będą podlegać pracodawcy i u niego realizować badania, które zakończą się konkretnym wdrożeniem. Z drugiej strony partner jakim jest uczelnia zapewnia doktorantom opiekuna naukowego, który zadba o poziom naukowy prowadzonych u przedsiębiorcy badań.

- Creotech wraz z Politechniką pozyskał możliwość zatrudnienia kilku doktorantów w ramach programu doktoratu wdrożeniowego – mówi dr Grzegorz Brona, Prezes Creotech Instruments S.A. - Doktoranci Ci będą pracowali w obszarze projektowania i budowy elektroniki oraz oprogramowania w naszym sztandarowym projekcie HyperSat. Projekt ten polega na budowie polskiej innowacyjnej platformy satelitarnej o szerokim zastosowaniu.

Doktorant po zakończeniu studiów nie tylko zdobędzie tytuł naukowy, pozyska doświadczenie zawodowe, ale będzie miał dużą satysfakcję z uczestnictwa w jednym z najbardziej ambitnych projektów high-tech realizowanych obecnie w Polsce – podsumowuje Grzegorz Brona, prezes Creotech.
Creotech wciąż oczekuje na CV kandydatów. Wymogi to ukończone studia magisterskie (lub obrona planowana najpóźniej na wrzesień 2017) na kierunkach związanych z elektroniką lub oprogramowaniem oraz chęć do łączenia pracy nad projektem komercyjnym z badaniami naukowymi w obszarze tego projektu.

Creotech (marcin.stolarski@creotech.pl) wciąż oczekuje na CV kandydatów. Wymogi to ukończone studia magisterskie (lub obrona planowana najpóźniej na wrzesień 2017) na kierunkach związanych z elektroniką lub oprogramowaniem oraz chęć do łączenia pracy nad projektem komercyjnym z badaniami naukowymi w obszarze tego projektu.

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 12, 2017, 15:22 »
Te doktoraty wdrożeniowe to naprawdę świetna sprawa. W przypadku HyperSata zdecydowanie widzę potrzebę tych doktoratów. :) To jest idealne miejsce dla kształcenia mocnej kadry na przyszłość.

Mam nadzieję, że sie uda rekrutacja. :)

Online R1

• Pełny
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 12, 2017, 18:59 »
Nie miej nadzei tylko wyslij kandydatow...  :)

Offline Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 12, 2017, 19:19 »
              ... moze byc trudno, rynek jest dosc mocno wyssany ze specjalistow, chyab ze chodzi o jakies totalnie zielone ... "szczypiorki";-)
Z powazaniem
                         Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 12, 2017, 19:23 »

Akurat nie ukrywam - liczę na inną formę współpracy przy Hypersacie. Wszystko w rękach Creotech i Marcina S. :)

Online R1

• Pełny
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 18, 2017, 19:02 »
Insider information - cos sie chyba duzego szykuje w Creotech. Dzis cale pietro spotkan bylo odciete i narzucone ostre restrykcje na wstep do firmy. Ostatnio tak bylo przed informacja publiczna o Hypersacie. Cos? ktos?

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 18, 2017, 19:41 »
Interesujące! O niczym ostatnio nie słyszałem!

Offline Tomasz Noga

• Pełny
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 19, 2017, 12:04 »
... kontrola skarbówki?  ;D

Online R1

• Pełny
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 29, 2017, 02:12 »
Już wiem co to. I rzeczywiście będzie to duże... Wydaje mi się, żeznacząco większe od HyperSata. Naturalnie nie o gabaryt chodzi. Pewnie w przeciągu miesiąca zostanie oficjalnie ogłoszone...

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 29, 2017, 12:29 »
Ciekawa informacja! Coś większe, ale nie gabaryt - czyli rodzaj misji albo projektu?
Obstawiam, że to jakiś ważny instrument do dużej misji ESA. :)

Online R1

• Pełny
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 30, 2017, 05:09 »
Hmmm... Creotech bedzie w tym projekcie firma prime, a jego wartosc mam wrazenie ze przekroczy to co rodzime polskie firmy zebraly sumarycznie w ramach ESA od momentu przystapienia do Agencji...