Autor Wątek: Bigelow Aerospace  (Przeczytany 179846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

velo

  • Gość
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #585 dnia: Luty 22, 2018, 13:37 »
Na ISS na razie jest BEAM. Wydaje mi się że szybciej jeden z samodzielnych BA330 uda się na orbitę niż tak wielki moduł byłby dołączony do ISS

Offline NilQ

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #586 dnia: Luty 22, 2018, 22:32 »
Nikt nie rozpatruje pomysłu dołączenia modułu Bigelow'a do ISS ?
Bigelow to rozpatruje, XBASE tak się ten koncept nazywa i nawet bierze udział w NextSTEP-2. Nie wiem na jakim to wszystko jest etapie i czy coś z tego wykiełkuje, ale jednak taka NASA to najlepszy klient, więc głupio byłoby go odpuścić.

Render na dowód: klik :P

Offline Jake_Suly

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #587 dnia: Luty 25, 2018, 20:11 »
Lata mijają jak myślicie kiedy pierwszy "hotel"??? w dość przyziemnych cenach za dobe??z tego co wiem testy BEAM wyglądają dość ok.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #588 dnia: Wrzesień 29, 2018, 21:19 »
Jak pisaliśmy w tym wątku czy gdzieś indziej, NASA zdecydowała się zagospodarować BEAM-a na magazyn. Pamiętamy zdjęcia pustego modułu, a tutaj zdjęcie już zapełnionego:


Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #588 dnia: Wrzesień 29, 2018, 21:19 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #589 dnia: Wrzesień 29, 2018, 21:26 »
Jeszcze jest sporo do zapełnienia!

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #590 dnia: Październik 02, 2018, 12:02 »
Mogliby tu przeniesć częsć "towaru" z modułu Zarya, przecież w tym rosyjskim batoniku ledwo da się przecisnąć, a to przecież niemal srodek stacji. Wyzwanie dla klaustrofobików.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #591 dnia: Kwiecień 12, 2019, 22:12 »
8 kwietnia firma Bigelowa ćwierknęła trzema nowinkami (@BigelowSpace):

Bigelow ground units: too many and too large to move to a @NASA facility.



We are a proud partner in @NASA's NextSTEP program. This program fits well within our pre-established development path of B330 for commercial/exploration use. Due to the B330 being developed with private money we have had to maintain a high level of confidentiality.

We have designed, developed, fabricated and successfully tested many full-scale B330 structures such as the one in this photo. At our large plant facility in N. Las Vegas, we have numerous full-scale B330 testing structures for @NASA to inspect, test and walk inside.

W skrócie:
- Bigelow uważa, że jego B330 idealnie wpasowuje się w program NextSTEP (zob. odpowiedni wątek), a fakt, że firma wydała już na rozwój tego projektu prywatne pieniądze, oznacza jej dużą wiarygodność jeśli idzie o możliwości realizacji,
- firma wyprodukowała kilka kilka pełnoskalowych modeli B330 i oferuje je NASA do testów.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2618
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #592 dnia: Kwiecień 13, 2019, 00:39 »
Trzymam kciuki za Bigelow'a , przerobiona puszka z magazynu  LM to jakiś żart

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6527
  • Realista do bólu;-)
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #593 dnia: Kwiecień 13, 2019, 10:40 »
... Constance Adams moglaby byc dumna;-) Cos mi sie wydaje, ze bedzmey miec
powtorke z programu shuttle, baza hotelarska na orbicie powstanie bardzo szybko,
starczy kilka takich modulow, kilka pojazdow dowozacych zaloge w duzych ilosciach,
kilkadziesiat odwiedzajacych rocznie na takiej stacji ... i tylko kilkoro na chinskiej;-)
Z powazaniem
                                                                            Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #594 dnia: Kwiecień 13, 2019, 18:53 »
Ostatnimi dniami Bigelow uaktywnił się w mediach, co nie jest u niego częste. Dzisiaj przypomniał o 3. rocznicy umieszczenia na orbicie jego BEAM-a - pierwszego i jedynego dotąd załogowego nadmuchiwanego modułu, a zarazem pierwszego modułu prywatnego.

Cytuj
Bigelow Aerospace Konto zweryfikowane @BigelowSpace 19 godz.19 godzin temu

BEAM. The world’s first and only human-rated expandable module, and the only privately owned manned module in space. Launched 3 years ago this week. Thank you again @NASA and @SpaceX. Photo credit: SpaceX

Zdjątko BEAM-a jeszcze w bagażniku Dragona:


Offline Jake_Suly

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #595 dnia: Kwiecień 15, 2019, 16:46 »
Ciekaw jestem czy jak już Dragon będzie mógł latać z "człowiekami" to czy Bigelow podejmie bezpośrednią współpracę z Elonem ponieważ B330 ma potencjał.  ::)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #596 dnia: Czerwiec 03, 2019, 20:28 »
Bigelow zaprezentował dzisiaj lub wczoraj swój pomysł na First Base - habitat przeznaczony do umieszczenia na powierzchni Księżyca, mający współpracować z komercyjnymi lądownikami księżycowymi (jak napisał Bigelow: "A lunar landers best friend.").

W zasadzie to przerobiony B330, przede wszystkim ma dołączone dwie śluzy powietrzne. Ma mieć 6 kabin załogowych, dwie toalety i dużo powierzchni magazynowej. 6-osobowa załoga będzie mogla przebywać w nim przez 120 dni.

Więcej: https://bigelowaerospace.com/pages/firstbase/

Przykładowe zdjęcia:


Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #597 dnia: Czerwiec 03, 2019, 21:02 »
W zasadzie można założyć, że zanim dojdzie do wiercenia/kopania na Księżycu, to będą musiały powstać moduły na powierzchni. Taki pompowany byłby najlepszy, bo w jednej misji cargo można by go dostarczyć.


Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #598 dnia: Czerwiec 03, 2019, 21:39 »
No i fajnie, dla lepszej osłony można by go zasypać.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #599 dnia: Czerwiec 03, 2019, 21:48 »
No i fajnie, dla lepszej osłony można by go zasypać.

Wydaje mi się, że przy pierwszych misjach to nie będzie wykonalne. Dopiero jak się jakiś odpowiedni sprzęt budowlany na Księżycu pojawi - wówczas to by było możliwe.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Bigelow Aerospace
« Odpowiedź #599 dnia: Czerwiec 03, 2019, 21:48 »