Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1347524 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #750 dnia: Styczeń 21, 2012, 15:45 »
Rzeczywiście wygląda na to, że samo opóźnienie z powodu SpaceX byłoby niewielkie. Trzeba jednak także pamiętać o innym uwarunkowaniu. Chodzi o to, że do przechwycenia (a podejrzewam, że i do zwolnienia) na stacji musi być dwóch astronautów NASA przeszkolonych do wykonania tego zadania. W tej chwili są to Burbank i Pettit, ale ten pierwszy odleci z ISS 16 marca, a następca (Acaba) pojawi się dopiero 31 marca. Jeśli dodać do tego czas pobytu Dragona w składzie ISS (~19 dni), czas na adaptację Acaby, to opóźnienie "z winy" SpaceX wcale nie wyglada jakoś znacząco.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #751 dnia: Styczeń 21, 2012, 16:14 »
Bardzo ciekawy komentarz, Astropl. Wyraźnie widać, że zatwierdzenie daty misji Dragon C2/C3 jest zależne od wielu czynników, nie tylko związanych ze SpaceX.

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #752 dnia: Styczeń 21, 2012, 17:07 »
Ciekawe czy nadal możliwe będą do przeprowadzenia 2 misje zaopatrzeniowe w tym roku jak to zapowiadano(o ile C2/C3 pójdzie zgodnie z planem).Prace nad kolejnymi kapsułami powinnny być już dość mocno zaawansowane.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #753 dnia: Styczeń 21, 2012, 18:44 »
Ukazał się właśnie obszerny artykuł o wizycie w SpaceX: http://www.popularmechanics.com/science/space/rockets/inside-spacex-we-visit-the-companys-california-headquarters?click=pp#slide-1.
Jest tam kilka zdjęć, na których widać, że wyklepują kolejne kapsuły:


Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #753 dnia: Styczeń 21, 2012, 18:44 »

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #754 dnia: Styczeń 23, 2012, 23:39 »

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #755 dnia: Styczeń 31, 2012, 09:54 »
Baaardzo interesujący tekst zamieszczono na tej tablicy :)

Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #756 dnia: Styczeń 31, 2012, 11:49 »
Baaardzo interesujący tekst zamieszczono na tej tablicy :)

W końcu ich Konik Polny, a w przyszłości także człony Falcona, nie będą wodować  :).

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #757 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:59 »
Tablica fajna i pewnie dużo kosztowała z kilkaset tysi USD - tak się wyprowadza kasę z firmy:)

No dobra przegiołem,  dajmy na to że to było półżartem inna rzecz że żarty się kończą wraz z kadencją Obamy a tu kaszanka, SpaceX tylko zdjątka publikuje i tablice wywiesza a Orbital zmienia nazwy rakietom co by sie źle nie kojarzyły czas ucieka a startów jak na lekarstwo w wersji hieroptymistycznej prorokuję 2 starty dla SpaceX i jeden dla Orbitala (chodzi mi oczywiście o starty Dragona i Cygnusa) na rok 2012, NASA taniej by wyszło gdyby zamówiła frachty na Progresach w RKK Energia (tyle że w ISS daleko by nosić do sekcji amerykańskiej) albo HTV w Japonii, statki gotowe tylko kasą posmarować żeby latały a tak w KSC i Wallops powstała za tę kasę infrastruktura...... naziemna.

Offline lvrkc

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 1
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #758 dnia: Styczeń 31, 2012, 16:41 »
Mam do was takie pytanie szukam do pracy informację na temat jakie atrakcje czekały na gości, którzy mieli przybyć na start Dragona? Będę wdzięczny za informację bo start Dragona to nie tylko start rakiety ale super impreza i celebracja temu wydarzeniu towarzysząca.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8588
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #759 dnia: Styczeń 31, 2012, 16:50 »
Mam do was takie pytanie szukam do pracy informację na temat jakie atrakcje czekały na gości, którzy mieli przybyć na start Dragona? Będę wdzięczny za informację bo start Dragona to nie tylko start rakiety ale super impreza i celebracja temu wydarzeniu towarzysząca.

He Ciekawe pytanie?  8)

A propos wypowiedzi byko. Spokojnie, Space X dopiero się rozkręca. Może są bardzo ostrożni dlatego stąd opóźnienia. Bo ewentualna katastrofa byłaby dla nich prawie albo całkiem zabójcza? No może przesadzam, ale Space X doskonale rozumiem. Może taniej byłoby wysłać towary Progresem i HTV, bo to już oblatane konstrukcje (przynajmniej Progresy). A Amerykanie muszą też zadbać o rozwój swoich technologii a nie konkurencji  ;) No fakt Orbital się opóźnia, pojęcia nie mam czemu? Ale z Space X może tak źle nie jest.... ::)

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #760 dnia: Luty 03, 2012, 11:53 »
Martwi mnie tylko że tak długo się rozkręca, dziś właśnie odpalili silnik dla rakiety ratunkowej statku załogowego a nadal nie mają operacyjnej wersji transportowca i zabójczą częstotliwośc startów - jakby to się działo w latach 60-tych. a oni przygotowywali np. takie Gemini (bo NASA się skupia na Apollo) a nie Dragony to by ruscy im Księżyc sprzed nosa sprzątneli nawet tą latającą bombą - N-1.

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #761 dnia: Luty 03, 2012, 13:22 »
Ależ wy zrzędzicie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zainwestowali własne kilka miliardów dolarów, zatrudnili 1.200 osób i pokazali tym durniom ze SpaceX i wszystkim innym ludziom z doświadczeniem projektowym, że wbrew teorii można robić szybko, tanio i dobrze.

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #762 dnia: Luty 03, 2012, 14:19 »
Martwi mnie tylko że tak długo się rozkręca, dziś właśnie odpalili silnik dla rakiety ratunkowej statku załogowego a nadal nie mają operacyjnej wersji transportowca i zabójczą częstotliwośc startów
Też mnie to irytuje ale z drugiej strony myśle że tak musi być z tym pierwszym lotem bo to punkt zwrotny dla SpaceX.Jeśli sie powiedzie to będą mieli już opracowane procedury na następne misje zaopatrzeniowe i powinno pójść z górki szczególnie że następne Dragony zjeżdżają z linii montażowych.Najgorzej jest zrobić ten pierwszy krok bo fiasko oznaczałoby poważne tarapaty dla Muska.Trzeba sie uzbroić w cierpliwość.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #763 dnia: Luty 03, 2012, 20:23 »
Start Dragona zapewne będzie miał miejsce w pierwszym tygodniu kwietnia.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8588
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #764 dnia: Luty 03, 2012, 20:30 »
Start Dragona zapewne będzie miał miejsce w pierwszym tygodniu kwietnia.

No to około świąt Wielkiej Nocy będziemy mieli co oglądać. Ciekawe czy wówczas Dragona będzie widać na niebie z Polski?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #764 dnia: Luty 03, 2012, 20:30 »