Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1347578 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline sarna

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 97
  • N2O4 i UDMH! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #480 dnia: Czerwiec 14, 2011, 22:50 »
Ciekawe co ich skłoniło do tak szybkiej zmiany zdania.

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #481 dnia: Czerwiec 15, 2011, 00:19 »
Wieść z L2 niesie iż oficjalne daty dla kolejnych startów w ramach COTS (Dragon i Cygnus) pojawią się w lipcu

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #482 dnia: Czerwiec 15, 2011, 16:40 »
Wieść z L2 niesie iż oficjalne daty dla kolejnych startów w ramach COTS (Dragon i Cygnus) pojawią się w lipcu

A także że Falcony będą latały z LC-39A oraz z SLC-40. Choć jestem nadal ciekaw kto zapłaci za budowę kilometrów rurociągów dla kerozyny - te które tam są po Saturnie V są tak przerdzewiałe że strach się do nich zbliżać.
Zapraszam na mój blog :)

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #483 dnia: Czerwiec 15, 2011, 19:50 »
A także że Falcony będą latały z LC-39A oraz z SLC-40. Choć jestem nadal ciekaw kto zapłaci za budowę kilometrów rurociągów dla kerozyny - te które tam są po Saturnie V są tak przerdzewiałe że strach się do nich zbliżać.

Falcon to nie Saturn, naftę na stanowisko startowe spokojnie da się dowieźć cysternami. Na jeden start potrzeba ok. trzech rundek dużej ciężarówki-cysterny, używanej do rozwożenia paliwa po stacjach benzynowych.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #483 dnia: Czerwiec 15, 2011, 19:50 »

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #484 dnia: Czerwiec 30, 2011, 20:34 »
Historyczna kapsuła Dragon, która obleciała ziemię w zeszłym roku będzie wystawiona w "moim" muzeum od jutra! W Sobotę mam dyżur w muzeum, to zrobię jej trochę zdjęć.
Zapraszam na mój blog :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #485 dnia: Czerwiec 30, 2011, 20:38 »
Historyczna kapsuła Dragon, która obleciała ziemię w zeszłym roku będzie wystawiona w "moim" muzeum od jutra! W Sobotę mam dyżur w muzeum, to zrobię jej trochę zdjęć.

Liczymy na zdjęcia z bliska i daleka! :)

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #486 dnia: Czerwiec 30, 2011, 21:47 »
Historyczna kapsuła Dragon, która obleciała ziemię w zeszłym roku będzie wystawiona w "moim" muzeum od jutra! W Sobotę mam dyżur w muzeum, to zrobię jej trochę zdjęć.

Liczymy na zdjęcia z bliska i daleka! :)


Z bliska może być kłopot bo nie jestem w posiadaniu żadnego obiektywu makro :) Ale z niezbyt daleka to napewno.
Zapraszam na mój blog :)

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #487 dnia: Lipiec 01, 2011, 14:22 »
Jest już oficjalna informacja:
http://www.afspacemuseum.org/HistoryCenter/
Zapraszam na mój blog :)

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #488 dnia: Lipiec 01, 2011, 18:37 »
Przeprowadzono 60 sekundowy test 2 stopnia rakiety Falcon 9:


A 60-second long test firing of the Falcon 9 Flight 3 second stage, conducted at the SpaceX Test Facility in McGregor. Texas. The Merlin Vacuum second stage engine generates 92,500 lb of force in vacuum, and operates with a vacuum specific impulse of 342 seconds -- the highest efficiency ever for an American hydrocarbon rocket engine. In flight the engine ignites about 3 minutes after launch, delivering the Dragon spacecraft to orbit about 6 minutes later.

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Zapraszam na mój blog :)

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #490 dnia: Lipiec 01, 2011, 20:35 »
Na początku widać ładny zielonkawy płomień. Ma to jakieś konkretniejsze znaczenie?

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #491 dnia: Lipiec 01, 2011, 20:51 »
Na początku widać ładny zielonkawy płomień. Ma to jakieś konkretniejsze znaczenie?

Ma znaczenie podstawowe. To TEA-TAB, czyli piroforyczna mieszanka zapłonowa, składająca się z trójetyloaluminium oraz trójetyloboranu. Taka sama jest w pierwszym stopniu, tyle, że są tam dwa zdublowane zestawy, a w drugim stopniu - cztery.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #492 dnia: Lipiec 01, 2011, 21:16 »
Ma znaczenie podstawowe. To TEA-TAB, czyli piroforyczna mieszanka zapłonowa, składająca się z trójetyloaluminium oraz trójetyloboranu. Taka sama jest w pierwszym stopniu, tyle, że są tam dwa zdublowane zestawy, a w drugim stopniu - cztery.

Mniej więcej rozumiem ;) dzięki.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #493 dnia: Lipiec 01, 2011, 21:22 »
Trzeba przyznać, że nagranie jest naprawdę imponujące. Tak samo podana wartość ISp.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #494 dnia: Lipiec 02, 2011, 12:45 »
Historyczna kapsuła Dragon, która obleciała ziemię w zeszłym roku będzie wystawiona w "moim" muzeum od jutra! W Sobotę mam dyżur w muzeum, to zrobię jej trochę zdjęć.

Liczymy na zdjęcia z bliska i daleka! :)

Z bliska może być kłopot bo nie jestem w posiadaniu żadnego obiektywu makro :) Ale z niezbyt daleka to napewno.

Zauważyłem już wczoraj to zdjęcie, źródełko to jakiś profil na fb (nie pamiętam, ale może SpaceX ;)). Czekamy na kolejne ujęcia Marka, niemniej niektóre komentarze zwolenników wahadłowców mówią o tym, że niepotrzebnie sprowadzono kapsułę tak szybko na Florydę. Atlantis powinien skupić maksimum uwagi  ;D Moim zdaniem taki akcent po prostu ładnie zaznacza, że na Florydzie znajduje się już w sensie ładunkowym "słabiutki" następca wahadłowców, który odbył swój pierwszy i jedyny jak na razie lot w zeszłym roku ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #494 dnia: Lipiec 02, 2011, 12:45 »