Autor Wątek: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)  (Przeczytany 19787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 29, 2015, 23:08 »
Warto o nich pamiętać, gdyż z pewnością byli i nadal są inspiracją w badaniach naukowych i przy rozwoju technologii.

Pamiętam tę informację w telewizji o wypadku, która była naprawdę smutna. 26 lat później reprezentuję Polskę na spotkaniu ekspertów konkursu Galileo Masters w Pradze - pewien związek jest tutaj, gdyż częściowo od Sondy się rozpoczęło zainteresowanie wielu osób w naszym kraju by działać przy nauce i technice. W tym roku jest z czego być dumnym w polskim wydaniu. :)

Offline station

• Sir
  • Weteran
  • NASA: "Eventual slip to 2055"
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 06, 2016, 13:47 »
Na miejscu wypadku byłem w zeszłym roku (wracając z Wisły do Poznania odbiłem przy okazji właśnie na Racibórz), zresztą dużo wcześniej pytałem się o to miejsce na forum astro4u, potem analizowałem zdjęcia archiwalne, steet view itd., byleby tylko trafić we właściwe miejsce, ale z tym nie było już potem problemu. Kiedyś stał tam ponoć swego czasu krzyż upamiętniający to tragiczne zdarzenie, ale przy okazji remontu nawierzchni został usunięty. Powiem tyle, może to i nieco dziwne, ale sentyment do SONDY, ale przede wszystkim do poziomu intelektualnego obu autorów był i jest tak olbrzymi, żę zbiżając się do miejsca wypadku normalnie serce mi waliło jak oszalałe... A na miejscu tylko smutek i wspomnienie..
Never Stop Exploring