Autor Wątek: Google Lunar X Prize (zbiorczo)  (Przeczytany 12257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Google Lunar X Prize (zbiorczo)
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 01, 2017, 19:00 »
Zostało mniej niż pół roku do końca konkursu. Sprzęt do misji w tej chwili powinien być albo integrowany albo nawet testowany. Ale chyba nie było informacji od żadnego z zespołów na ten temat?

Offline station

• Sir
  • Weteran
  • "NASA: Co tym razem schrzanimy?"
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 01, 2017, 21:40 »
...jak zwykli krzyczeć kibice - "Nie ma i nie będzie", ale może nie jestem na bieżąco i komuś z ultaoptymistycznych niedobitków nadal próbujących łamać zęby na tym projekcie uda się za pół roku jakimś cudem wystartować. Chyba Velo miał swego niedawnego jeszcze czasu jakieś informacje o statusie przygotowań, podpisanych umów w kwestii nośnika (F9 itd.)... Sam osobiście przestałem wierzyć, że ktokolwiek z tych "prywaciarzy" w końcu poleci a co dopiero wyląduje na Księżycu. To drugie to czyste sci-fi dla mnie.
Never Stop Exploring

Offline pogrzex

• Senior
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 01, 2017, 22:13 »
Haha :) podejrzewałem od początku, że to jest po prostu kolejne n-te już wielkie haaalo, z którego i tak nic nie wyniknie. Chyba średnio co miesiąc słyszę kolejne zapowiedzi o Księżycu i Marsie - od nie wiem ilu już lat. I jakoś nadal NIC - WIELKIE NIC. :) O proszę, dziś kolejni wyskoczyli jak Filip z konopi: http://www.moondaily.com/reports/Japanese_Space_Agency_Proposes_Plan_to_Send_Astronauts_to_Moon_999.html

Niby poważni ludzie, nie kumam - PO CO? Po co bujać w obłokach? :D
'pierd.... Aphopis czy inny dziad i wała bedzieta mieli ze swoich grubych portfeli'

Offline station

• Sir
  • Weteran
  • "NASA: Co tym razem schrzanimy?"
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 01, 2017, 22:45 »
Normalka i standard z tymi niekończącycmi się zapowiedziami, a nie ma tam czasem jakiś kolejnych nawiedzonych renderków dedykowanych pelikanom? ;)
Zresztą....o czym my tu mówimy....Rosjanie i tak będą przed nimi, wcześniej jednak zdążą zbudować (wg ich ciągłych zapowiedzi) swoją stację orbitalną, bazę marsjańską no i bazę księżycową. :) A sfinansuje to pewnie Putin ze swojej gigantycznej prywatnej kieszeni..
A wracając do GLXP - to firma - pomysłodawca naprawdę mocno się zagalopował, rozumiem jako kolejny etap dać np. skonstruowanie dość konkretnego satelity i wysłanie go na orbitę wokółziemską, ale ... lądowanie na Księżycu ? :) To już od razu mogli wylecieć z ideą "Kto pierwszy dostarczy próbki z Trytona ten wygrywa"....
Never Stop Exploring

Online Orionid

• Weteran
  • Very easy - Harrison Schmitt
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 01, 2017, 23:02 »
Japończycy, jak wynika z tekstu.  znajdą się  kiedyś na Księżycu, ale pod warunkiem , że będą częścią księżycowego projektu. Skoro coraz więcej agencji kosmicznych mówi  o powrocie ludzi na Księżyc to coś może  z tego wyjdzie ?
Przecież to  całkiem blisko, ale dla zespołów biorących udział w konkursie okaże się pewnie tylko projektem technologicznym nieksiężycowego zasięgu.

A przy okazji , odnosząc się  do stacji Cis Lunar to byłoby , wg mnie,  zatrzymaniem się w połowie drogi, gdyby nie sfinalizowano tego projektu lądowaniem ludzi na Księżycu.
Skoro są chętni do zapłacenia za oblot Księżyca, to należy się spodziewać dalszego ciągu.

Online Orionid

• Weteran
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 12, 2017, 17:19 »
Moon Express pomoże w założeniu Międzynarodowego Obserwatorium Księżycowego
BY WOJCIECH LEONOWICZ ON 12 SIERPNIA 2017

(...) Obserwatorium astronomiczne oraz stacja badawcza ILO-1 będzie pierwszym na świecie narzędziem obrazowania Drogi Mlecznej i przeprowadzania obserwacji astrofizycznych na powierzchni księżyca. ILO-1 zostanie umieszczony w wiecznie oświetlonym miejscu na południowym biegunie księżyca przez system Moon Express Robotic Explorer. Podstawowym miejscem lądowania, które brane jest pod uwagę to góra Malapert, pięciokilometrowy szczyt w regionie Aitken, który przez większość czasu jest skąpany w promieniach słońca i przez 24 godziny na dobę ma bezpośredni widok na Ziemię oraz na Krater Shackleton. Moon Express wykorzysta misję do zbadania bieguna południowego Księżyca pod względem obecności zasobów mineralnych i wody. (...)

http://kosmonauta.net/2017/08/moon-express-pomoze-w-zalozeniu-miedzynarodowego-obserwatorium-ksiezycowego/

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 12, 2017, 18:56 »
Hmm, w tej chwili to chyba już pewne, że nikt nie poleci do końca roku w kierunku Księżyca?

Offline velo

• Weteran
    • Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 12, 2017, 21:46 »
Szanse są chyba że jednak z Elektronem się uda ;)
Your mind if software. Program it. Your body is a shell. Change it. Death is a disease. Cure it. Extinction is approaching. Fight it.

Offline astropl

• Weteran
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 13, 2017, 08:33 »
Hmm, w tej chwili to chyba już pewne, że nikt nie poleci do końca roku w kierunku Księżyca?

Indyjska PSLV ma w końcu grudnia wynieść 1-2 sztuki pod warunkiem, że będą gotowe.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 13, 2017, 10:33 »
Znalazłem natomiast taki link:
http://economictimes.indiatimes.com/news/science/india-to-see-launch-of-two-moon-missions-in-early-2018/articleshow/59829303.cms

Z którego wynika, że Team Indus poleci na początku 2018.

Offline velo

• Weteran
    • Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 17, 2017, 16:07 »
konkurs przedłużony do 31 marca 2018

http://lunar.xprize.org/press-release/google-lunar-xprize-offers-475-million-teams-who-complete-space-milestones-way

i wyłożono ekstra kasę - $4.75 miliona USD

na jedną z obu opcji:
Lunar Arrival Milestone Prize — The spacecraft must complete one orbit around the Moon or enter a direct descent approach to the lunar surface to win $1.75M.

Soft Landing Milestone Prize — The spacecraft must transmit data proving it soft-landed on the lunar surface to win $3M.
Your mind if software. Program it. Your body is a shell. Change it. Death is a disease. Cure it. Extinction is approaching. Fight it.

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 17, 2017, 18:29 »
Tego się można było spodziewać. Google bardziej moim zdaniem by włożyło kasę niż wycofało się z konkursu. Moim zdaniem to dobry krok.

Online Orionid

• Weteran
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 19, 2017, 21:46 »
Google Lunar XPrize przedłużony do 31 marca 2018!
BY MICHAŁ MOROZ ON 19 SIERPNIA 2017

(...) Ze względu na szereg kwestii technicznych organizatorzy konkursu GLXP zgodzili się na przedłużenie konkursu do 31 marca 2018. Wpłynęło na to chociażby awaria debiutanckiego lotu rakiety Electron z maja 2017. Drugi lot testowy ma się odbyć w październiku, czy problemy zespołu Team Indus by dokończyć pracę do końca 2017 roku. Jednocześnie rakieta Neptune do 2017 nie przeprowadziła żadnego lotu. Za to lot Falcona 9, w którym SpaceIL będzie uczestniczyć został przełożony do początku 2018 roku. (...)

http://kosmonauta.net/2017/08/google-lunar-xprize-przedluzony-do-31-marca-2018/