Po trzech kwartałach mamy następujące liczby udanych startów poszczególnych krajów:
1. USA - 20 (w tym 13 SpaceX)
2. Rosja - 15 (w 2 europejskie Sojuzy)
3. Chiny - 7 (ale Chińczycy zawsze nasilają swe starty pod koniec każdego roku)
Europa - 7 (bez europejskich Sojuzów)
5. Indie - 4
Japonia - 4
Po korekcie i uzupełnieniach można przedstawić dokładniejsze zestawienie.
Po trzech kwartałach mamy 59 udanych startów (dokładnie tyle samo co w takim samym okresie w 2016), mimo że jeden udany indyjski start rakiety nie spowodował prawidłowego umieszczenia satelity na orbicie. Poniższe zestawienie z uwzględnieniem dodatkowych danych po 3 kwartałach 2017 przedstawia się następująco:
W skrócie:USA 20 ( w tym 13 SpaceX)
Rocket Lab Nowa Zelandia 0 (nieudany)
Rosja 13+2 z Kourou
Chiny 8 (i 1 nieudany)
Europa 7 (bez europejskich Sojuzów)
Indie 5 (w tym nieudane umieszczenie ładunku na orbicie)
Japonia 4 (i 1 nieudany)
Szczegółowo:USASpaceX
14.01. Falcon 9R Vandenberg SLC-4E (ASDS JRTI +)
19.02. Falcon 9R (Dragon CRS-10) , KSC LC-39A ( LZ-1+)
16.03. Falcon 9 KSC LC-39A
30.03. Falcon-9R KSC LC-39A (ASDS OCISLY+) (po raz pierwszy powtórne użycie pierwszego stopnia)
01.05. Falcon-9R KSC LC-39A , ( LZ-1+)
15.05. Falcon 9 KSC LC-39A
03.06. Falcon-9R (Dragon CRS-11) KSC LC-39A , ( LZ-1+) , ( powtórnie użyty egzemplarz C106, który
uprzednio leciał jako Dragon CRS-04)
23.06. Falcon-9R KSC LC-39A (ASDS OCISLY+)
25.06. Falcon-9R Vandenberg SLC-4E (ASDS JRTI +)
05.07. Falcon-9 KSC LC-39A
14.08. Falcon-9R (Dragon CRS-12) KSC LC-39A ( LZ-1+) (ostatnie użycie nowej kapsuły)
24.08 Falon-9R Vandenberg SLC-4E (ASDS JRTI +)
07.09. Falcon-9R (X-37B OTV-5) KSC LC-39A , ( LZ-1+)
ULA
21.01. Atlas-5/401 Cape Canaveral SLC-41
01.03. Atlas-5/401 Vandenberg SLC-3E
19.03. Delta-4M+(5,4) Canaveral SLC-37B
18.04. Atlas-5/401 (Cygnus OA-7) Canaveral SLC-41
18.08. Atlas-5/401 Canaveral SLC-41
22.09. Atlas-5/541 Vandenberg SLC-3E
Orbital ATK i USAF
26.08. Minotaur-4/Orion-38 Canaveral SLC-46
Rocket Lab Nowa Zelandia (amerykańska spółka z nowozelandzką spółką zależną)
25.05.
Electron Onenui Station
Rosja22.02. Sojuz-U (Progress MS-05) Bajkonur 1/PU-5
20.04. Sojuz-FG (Sojuz MS-04) Bajkonur 1/PU-5
25.05. Sojuz-2.1b/Fregat-M Plesieck 43/PU-4
08.06. Proton-M/Briz-M Bajkonur 81/PU-24
14.06. Sojuz-2.1a ( Progress MS-06 ) Bajkonur 31/PU-6
23.06. Sojuz-2.1w/Wołga Plesieck 43/PU-4
14.07. Sojuz-2.1a/Fregat-M Bajkonur 31/PU-6
28.07. Sojuz-FG (Sojuz MS-05) Bajkonur 1/PU-5
16.08. Proton-M/Briz-M Bajkonur 81/PU-24
11.09. Proton-M/Briz-M Bajkonur 200/PU-39
12.09. Sojuz-FG (Sojuz MS-06) Bajkonur 1/PU-5
22.09. Sojuz-2.1b/Fregat-M Plesieck 43/PU-4
28.09. Proton-M/Briz-M Bajkonur 200/PU-39
Rosja (Arianespace)
28.01. Sojuz-STB/Fregat-MT Kourou ELS
18.05. Sojuz-STA/Fregat-M Kourou ELA-1
Chiny 05.01. CZ-3B Xichang LC2
09.01. Kuaizhou-1A Jiuquan
02.03. KT-2 Jiuquan
12.04. CZ-3B/G2 Xichang LC2
20.04. CZ-7 (340), ( Tianzhou-1) Wenchang LC-201
15.06. CZ-4B Jiuquan LC43/603
18.06. CZ-3B/G2 Xichang LC2
02.07.
CZ-5 Wenchang LC101
29.09. CZ-2C Xichang LC3
Europa (Arianespace)
14.02. Ariane-5ECA Kourou ELA-3
07.03. Vega Kourou ELA-1
04.05. Ariane-5ECA Kourou ELA-3
01.06. Ariane-5ECA Kourou ELA-3
28.06. Ariane-5ECA Kourou ELA-3
02.08. Vega Kourou ELA-1
29.09 Ariane-5ECA, Kourou ELA-3
Indie15.02. PSLV-XL Sriharikota FLP
05.05. GSLV Mk 2 Sriharikota SLP
05.06. GSLV Mk 3 Sriharikota SLP
23.06. PSLV-XL Sriharikota FLP
31.08. PSLV-XL Sriharikota SLP (
IRNSS-1H utracony)
Japonia14.01.
SS-520 Kagoshima LP-K
24.01. H-2A (204) Tanegashima Y/LP-1
17.03. H-2A (202) Tanegashima Y/LC-1
01.06. H-2A (202) Tanegashima Y/LP-1
19.08. H-2A (204) Tanegashima Y/LP-1