Autor Wątek: Blue Origin  (Przeczytany 52439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline station

• Sir
  • Weteran
  • NASA: "Eventual slip to 2055"
Odp: Blue Origin
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwiec 29, 2017, 12:34 »
Bezos zadeklarował, że będzie wkładał 1mld dolarów rocznie w firmę więc może sobie pozwolić na więcej. Poza tym jak to się mówi "do odważnych świat należy" . Z dużym ryzykiem często przychodzi duża nagroda. Mnie akurat takie podejście dosyć się podoba, to własnie strach przed ryzykiem jest bolączką na przykład NASA.

NASA ma generalnie sporo bolączek - a sztandarową jest - wiadomo - porażający sposób zarządzania nią, który coraz bardziej i szerzej otwiera szafy, z których po kolei wylatują kolejne trupy (i nie mówię tu tylko o nieszczęsnym SLS). Bezos zaś w wyniku potencjalnej porażki - może najwyżej stracić swoje niebywale ciężkie pieniądze, ale było nie było - jego pieniądze. Oby się mu powiodło i nie skończyło na buńczucznych zapowiedziach, SpaceX póki co mu odpływa w siną dal z coraz większą prędkością.
Never Stop Exploring

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #421 dnia: Lipiec 17, 2017, 14:57 »
Wiem, że powiecie "czemu nie Elon", ale Jeff dostał nagrodę od Buzza Aldrina: pierwsza Buzz Aldrin Space Innovation Award.

Offline station

• Sir
  • Weteran
  • NASA: "Eventual slip to 2055"
« Odpowiedź #422 dnia: Lipiec 19, 2017, 15:11 »
Nie wiem czemu akurat Jeff, ale zapytam przy okazji nieco kąśliwie - czy czasem Aldrin nie był w tej grupie zasłużonych astronautów, którzy sprzeciwiali się rozwojowi sektora prywatnego w astronautyce, a przynajmniej wspomaganie tego sektora przez agencję rządową? Wspominał o tym ze łzami w oczach właśnie Elon. W tej grupie astronautów-nestorów na pewno był Armstrong i Cernan.
Never Stop Exploring

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #423 dnia: Lipiec 19, 2017, 19:11 »
Hmm... Oj coś nie wydaje mi się. Pamiętam, że bardzo szybko Aldrin pochwalał pomysł działań komercyjnych.

Pamiętam też (2010? chyba wówczas dogorywało Constellation), że kompletnie odmienne zdanie miał właśnie Armstrong.

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #424 dnia: Lipiec 29, 2017, 16:04 »
W "Aviation Week" ukazał się krótki artykulik na temat Blue Origin, opierający się na wypowiedziach Ariane Cornell, szefowej Astronaut Strategy & Sales w tej firmie. Wynika z nich, że:

• najbliższy start New Sheparda odbędzie się prawdopodobnie przed końcem tego roku,
  • nowy kapsuła będzie wyposażona w panoramiczne okna,
  • firma ma podpisaną umowę z DLR na dwa testy podczas lotu suorbitalnego, być może z ładunkiem polecą astronauci,
  • a także ma umowę z Eutelsatem na lot (loty) New Glennem w latach 2021-2022!

Czyli podsumowując: Bezos zapowiadał start za startem New Sheparda. Ale z tej wypowiedzi oraz obecnego przestoju można domniemywać, że stwierdzili, że starczy testów, a następna kapsuła ma już być docelowa (czyli dla turystów), o czym świadczy panoramiczne okno.

Źródło: http://m.aviationweek.com/oshkosh-2017/blue-origin-offers-priority-repeat-riders#slide-9-field_images-1664561

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #425 dnia: Lipiec 29, 2017, 17:17 »
Ciekawe informacje! W ogóle zastanawiam się, jak duże jest zainteresowanie tymi lotami New Sheparda - zarówno eksperymenty jak i ludzie. Blue Origin jak na razie się chyba nie reklamuje z takimi ofertami?

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #426 dnia: Sierpień 13, 2017, 10:40 »
Z Ćwierkacza:

Brendan Byrne‏Konto zweryfikowane @SpaceBrendan 9.08
. @SenBillNelson says @blueorigin rocket manufacturing facility on target for Dec 20 opening.

Ów Nelson jest senatorem z Florydy, więc może ma tę wiadomość wprost of Bezosa. Czyli w przyszłym roku rozpocznie się produkcja New Glenna...

Offline Orionid

• Weteran
  • Very easy - Harrison Schmitt
« Odpowiedź #427 dnia: Sierpień 13, 2017, 21:15 »

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #428 dnia: Sierpień 13, 2017, 21:31 »
Bill Nelson jest znany ze swojego poparcia do rozwoju sektora kosmicznego w USA i dużych nakładów na NASA. Z drugiej strony - to był też i on, który przypieczętował los Constellation i "nakazał" NASA szybszą pracę nad nową rakietą nośną.

Online ekoplaneta

• Weteran
  • One planet Once chance
« Odpowiedź #429 dnia: Sierpień 13, 2017, 22:17 »
Super że już za rok będą prace nad New Glennem  :) Mam nadzieję że prace pójdą łatwiej niż nad Falcon Heavy....

Offline kretus5

• Nowy
  • *
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #430 dnia: Sierpień 13, 2017, 22:35 »
Tak sobie czytam od kilku lat o tym Blue Orgin że i nowe rakiety, że rewolucyjne silniki,- ale poleci coś kiedyś w końcu wreście ?

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #431 dnia: Sierpień 13, 2017, 23:03 »
Tak sobie czytam od kilku lat o tym Blue Orgin że i nowe rakiety, że rewolucyjne silniki,- ale poleci coś kiedyś w końcu wreście ?

Ale jak od kilku lat? New Glenn został ogłoszony w 2016 roku:
http://kosmonauta.net/2016/09/new-glenn-duza-rakieta-blue-origin/

Online ekoplaneta

• Weteran
  • One planet Once chance
« Odpowiedź #432 dnia: Sierpień 14, 2017, 06:51 »
Chyba Kretusowi chodziło czy poleci coś w ogóle od Bezosa. Rzeczywiście trochę cicho ostatnio u nich ze startami rakiet.

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #433 dnia: Sierpień 14, 2017, 09:23 »
Chyba Kretusowi chodziło czy poleci coś w ogóle od Bezosa. Rzeczywiście trochę cicho ostatnio u nich ze startami rakiet.

Przecież New Shepard lata. Prawda, że nie co miesiąc... Następny start zapowiadają pod koniec roku.

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #434 dnia: Sierpień 14, 2017, 10:32 »
No ale teraz nie lata dlatego że ostatni lot rakiety był celowo "skrajny". I teraz budują nową rakietę.