Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1380807 razy)

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1935 dnia: Październik 19, 2014, 20:21 »
Zrobilem dzis całkiem fajne zdjęcie dwoch modeli rakiet F9 - fajnie widać różnice w rozmiarach:
Pytanie do Marka ; czy takie modele są dostępne na rynku ?? chetnie bym postawił takie modele przy laptopie:)

http://shop.spacex.com/featured/falcon-9-and-dragon-flying-model-rocket-kit.html
Zapraszam na mój blog :)

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1936 dnia: Październik 19, 2014, 20:27 »
Marku, ale na zdjęcia ze startu Oriona na Delcie 4H możemy liczyć?

Próbuje sie na wszelkie metody wcisnąć w ten start - wysłałem zgłoszenie do NASA Social (ale pewnie odrzucą), bede próbował wcisnąć sie do ekipy ojca chłopaka mojej zony (to było by najlepsze, choc nie wiem, jako ze oni beda filmowali z press site a LC-37 jest kiepsko widoczny stamtąd, spróbuje zainstalować sie na NASA causeway, ale mam podejrzenia ze moga gonić, bo DIVH jest zbyt niebezpieczna by z tak bliska oglądać. A ostatecznie pójdę na drogę 401 i stamtąd zrobie zdjęcia - DIVH jest olbrzymia i nawet z daleka wychodza dobre zdjęcia.
Zapraszam na mój blog :)

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1937 dnia: Październik 19, 2014, 20:27 »
Marku, ale na zdjęcia ze startu Oriona na Delcie 4H możemy liczyć?

Próbuje sie na wszelkie metody wcisnąć w ten start - wysłałem zgłoszenie do NASA Social (ale pewnie odrzucą), bede próbował wcisnąć sie do ekipy ojca chłopaka mojej corki (to było by najlepsze, choc nie wiem, jako ze oni beda filmowali z press site a LC-37 jest kiepsko widoczny stamtąd, spróbuje zainstalować sie na NASA causeway, ale mam podejrzenia ze moga gonić, bo DIVH jest zbyt niebezpieczna by z tak bliska oglądać. A ostatecznie pójdę na drogę 401 i stamtąd zrobie zdjęcia - DIVH jest olbrzymia i nawet z daleka wychodza dobre zdjęcia.
Zapraszam na mój blog :)

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1938 dnia: Październik 20, 2014, 04:51 »
Zrobilem dzis całkiem fajne zdjęcie dwoch modeli rakiet F9 - fajnie widać różnice w rozmiarach:
Pytanie do Marka ; czy takie modele są dostępne na rynku ?? chetnie bym postawił takie modele przy laptopie:)

http://shop.spacex.com/featured/falcon-9-and-dragon-flying-model-rocket-kit.html
Dzięki ; ale miałem na myśli normalne plastikowe modele ( nie latające ) wiem wybredność z mojej strony:)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1938 dnia: Październik 20, 2014, 04:51 »

Offline mchmielu

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 5
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1939 dnia: Październik 20, 2014, 13:58 »
Fajne te modele :) dołączam się do pytania - gdzie można jest dostać?

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1940 dnia: Październik 20, 2014, 16:53 »
Dzięki ; ale miałem na myśli normalne plastikowe modele ( nie latające ) wiem wybredność z mojej strony:)

Niestety nie wiem (oba te na zdjęciu dostaliśmy od SpaceX), ale jak chcesz jakąś inną rakietę to muzealny sklep ma duży wybór modeli w wyjątkowo idiotycznych cenach:

http://www.capemuseumgiftshop.org/shop/category_21/Models.html
Zapraszam na mój blog :)

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1941 dnia: Październik 21, 2014, 05:27 »
Dzięki Marku; faktycznie ceny zaporowe;)

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1942 dnia: Październik 21, 2014, 05:39 »
Dragon wraca w najbliższą sobotę na ziemię ; miejmy nadzieję , że tym razem będzie stream live

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8604
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1943 dnia: Październik 22, 2014, 16:23 »
Nie wiem gdzie to wkleić. Mam nadzieję, ze tu bedzie OK.
W piątek rozmowa Buzza Aldrina z Elonem:
http://www.space.com/27500-mit-conference-buzz-aldrin-elon-musk.html
Kto może niech ogląda   8)

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1944 dnia: Październik 22, 2014, 17:59 »
Może być ciekawie lecz pewnie nic konkretnego

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8604
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1945 dnia: Październik 22, 2014, 18:01 »
Może być ciekawie lecz pewnie nic konkretnego
Pogadają i porozważaja sobie o tym i o tamtym. Ale walor edukacyjny dla publiczności zawsze by był, pod warunkiem szerokiego rozpropagowania w mediach...  ::)

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1946 dnia: Październik 23, 2014, 17:42 »
Cytat z Florydziaka:
Jak informuje SpaceX, udało im się wyprodukować setny silnik Merlin 1D. Co więcej obecnie produkcja idzie w tempie czterech silników tygodniowo a do końca roku ma zostać zwiększona do pięciu tygodniowo. Dla porównania - wyprodukowano dotychczas 41 silników RS-68/68A napędzających rakietę Delta IV oraz 55 silników RD-180 napędzających Atlasa V.

Zakładając że SpaceX będzie produkował Merliny 1D w tempie 5 tygodniowo, to rocznie będą ich mieli wystarczającą ilość do wystrzelenia 26 rakiet rocznie. Czyli średnio jedna rakieta co dwa tygodnie. Oczywiście pojawienie się Falcona Heavy spowoduje że lotów będzie znacznie mniej. Ale z drugiej strony SpaceX ma nadzieję odzyskiwać pierwsze stopnie.

O właśnie, zapomniałem poinformować czytelników że prace na starej platformie LC-13 są bardzo zaawansowane - SpaceX rozwalił znajdującą się tam pochylnię i zasypał flame trench a teraz przygotowuje się do wylania betonu na olbrzymią wręcz płytę do lądowania - ma ona mieć około 30x30 metrów. Na LC-13 będą lądowały pierwsze stopnie F9.
Jak popatrzycie na mapę, to LC-13 jest świetnie zlokalizowane - jest relatywnie daleko od aktywnych platform i budynków, blisko oceanu a do tego można na nią bezpiecznie wrócić zarówno po lotach na ISS jak i na orbitę geostacjonarną.

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1947 dnia: Październik 24, 2014, 00:45 »
http://www.examiner.com/article/fox-network-developing-private-space-race-series

Ma powstać "serial" o rywalizacji SpaceX i Blue Origin.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1948 dnia: Październik 24, 2014, 05:56 »
Ciekawie się zapowiada :)

Krzys

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1949 dnia: Październik 24, 2014, 10:55 »
http://www.examiner.com/article/fox-network-developing-private-space-race-series

Ma powstać "serial" o rywalizacji SpaceX i Blue Origin.

To dobrze, może z niego dowiemy się więcej o działalności Blue Origin. Bo w porównaniu ze SpaceX, to tak jakby nic nie robili. Chodzi mi o kwestie informacyjne/marketingowe.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1949 dnia: Październik 24, 2014, 10:55 »