Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1377133 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3630 dnia: Wrzesień 09, 2017, 20:34 »
Grafika jest cudowna! Warto się jej przyjrzeć!

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3631 dnia: Wrzesień 10, 2017, 07:19 »
Wydaje mi się, że to jest prędkość wypadkowa i w momencie kiedy stopień przestaje się już wznosić to nadal ma jakąś prędkość poziomą. Natomiast wyliczenia oparte są na danych z GPS i IMU (nawigacja inercyjna).

Patrząc na wysokość to ja to widzę tak, że po separacji jest "przewrotka" ale nie całkowita. Stopień zawraca po okręgu (a nie hamuje do zera i znów rusza w drugą stronę). Potem grawitacja robi pomaga ustawić się ciężką sekcją silnikową ku ziemi.

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3632 dnia: Wrzesień 10, 2017, 07:57 »
Wydaje mi się, że to jest prędkość wypadkowa i w momencie kiedy stopień przestaje się już wznosić to nadal ma jakąś prędkość poziomą. Natomiast wyliczenia oparte są na danych z GPS i IMU (nawigacja inercyjna).

Patrząc na wysokość to ja to widzę tak, że po separacji jest "przewrotka" ale nie całkowita. Stopień zawraca po okręgu (a nie hamuje do zera i znów rusza w drugą stronę). Potem grawitacja robi pomaga ustawić się ciężką sekcją silnikową ku ziemi.

Na ile się orientuje jest tak jak piszesz tylko obrót jest wykonywany silniczkami manewrowymi.

Na reddit pojawiła się informacja, że w tej chwili w produkcji są cztery FH. Jest tylko spór czy chodzi też o centralne stopnie czy tylko boczne.

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3633 dnia: Wrzesień 10, 2017, 09:23 »

Na ile się orientuje jest tak jak piszesz tylko obrót jest wykonywany silniczkami manewrowymi.

No wiadomo, że przewrotka jest za pomocą zimnych gazów (azot o ile pamiętam). Pod koniec przewrotki jest odpalenie silników i robimy kółeczko (ku górze jak sądzę) ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3633 dnia: Wrzesień 10, 2017, 09:23 »

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3634 dnia: Wrzesień 10, 2017, 10:55 »
Wydaje mi się, że to jest prędkość wypadkowa i w momencie kiedy stopień przestaje się już wznosić to nadal ma jakąś prędkość poziomą. Natomiast wyliczenia oparte są na danych z GPS i IMU (nawigacja inercyjna).

Patrząc na wysokość to ja to widzę tak, że po separacji jest "przewrotka" ale nie całkowita. Stopień zawraca po okręgu (a nie hamuje do zera i znów rusza w drugą stronę). Potem grawitacja robi pomaga ustawić się ciężką sekcją silnikową ku ziemi.

Na ile się orientuje jest tak jak piszesz tylko obrót jest wykonywany silniczkami manewrowymi.

Na reddit pojawiła się informacja, że w tej chwili w produkcji są cztery FH. Jest tylko spór czy chodzi też o centralne stopnie czy tylko boczne.
Dziwne bo Musk zapowiedział że  następny FH będzie diametrialnie różnił się od tego co wystrzelą w tym roku , bo będzie już złożony w wersji block 5 czyli inny Merlin i osłony wielokrotnego użytku silników i zbiorników   + 2 stopień wersja 2.0..

Offline Jake_Suly

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3635 dnia: Wrzesień 10, 2017, 11:33 »
szybkie pytanie. Dlaczego spacex zwolniło ze startami?pytam bo może coś przeoczyłem.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3636 dnia: Wrzesień 10, 2017, 11:41 »
szybkie pytanie. Dlaczego spacex zwolniło ze startami?pytam bo może coś przeoczyłem.

Miałeś na myśli to, że planowali co dwa tygodnie starty? Moim zdaniem to bardziej efekt czynników zewnętrznych (pogoda, inne loty itp.) niż samej firmy SpaceX. Aczkolwiek w lipcu urlopowo zwolnili z produkcją rakiet (w sierpniowym komercyjnym kosmosie dałem o tym notkę). :)

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3637 dnia: Wrzesień 10, 2017, 14:25 »
Render ladny z rakieta ktora nigdy nie bedzie uzywana i z nieuzywanym skafandrem;-)
Spokojnie moga juz bankrutowac;-)

Możesz rozwinąć swoje enuncjacje? Wiesz, mam już swoje lata i nie chwytam w lot niektórych stwierdzeń...
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3638 dnia: Wrzesień 10, 2017, 14:26 »
szybkie pytanie. Dlaczego spacex zwolniło ze startami?pytam bo może coś przeoczyłem.

Do użytku niedługo wróci SLC-40, a 39A idzie do przebudowy pod FH.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3639 dnia: Wrzesień 10, 2017, 15:21 »
szybkie pytanie. Dlaczego spacex zwolniło ze startami?pytam bo może coś przeoczyłem.

Do użytku niedługo wróci SLC-40, a 39A idzie do przebudowy pod FH.

Zdążą przebudować 39A do listopada? Z SLC-40 męczą się już ponad rok.

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6541
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3640 dnia: Wrzesień 10, 2017, 15:41 »
Render ladny z rakieta ktora nigdy nie bedzie uzywana i z nieuzywanym skafandrem;-)
Spokojnie moga juz bankrutowac;-)

Możesz rozwinąć swoje enuncjacje? Wiesz, mam już swoje lata i nie chwytam w lot niektórych stwierdzeń...
          ... nic, chcauilem tylko uslyszec jakies mocne i ... nowe  argumenty, ze nie nalezy sie spodziewac aby
te rozwiazania byly potrzebne w jakis tam perspektywie, na ile prognozy na pzrsyzloroczny start sa pewne?
Z powazaniem
                           Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3641 dnia: Wrzesień 10, 2017, 15:54 »
Ja rwnez hclalemnbn zwazyhec zej Flacom Heavy jst juz prawie gtowy, tzn ma kmponenty gotwne. Penwie strat sie opnzni ale SPacx bedze do naego prbowac dprowadzc, w tm momenc jrsyuz ne powini odpscic!

Powyższy post napisany w formie zrozumiałej dla Adama. :P

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6541
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3642 dnia: Wrzesień 10, 2017, 16:06 »
Ja rwnez hclalemnbn zwazyhec zej Flacom Heavy jst juz prawie gtowy, tzn ma kmponenty gotwne. Penwie strat sie opnzni ale SPacx bedze do naego prbowac dprowadzc, w tm momenc jrsyuz ne powini odpscic!

Powyższy post napisany w formie zrozumiałej dla Adama. :P
            ... ach jakbym chcial miec tak wielka pewnosc w niektore medialne fakty-) Chyba musze pojechac po nauki
do wielkego Kima;-) Czyli kanarki na 100% spiewaja, ze zabawa sie nie odwlecze w przyszlym roku a co nie daj boze
nie skasuje?;-)  Z powazaniem
                                      Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline pogrzex

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3643 dnia: Wrzesień 10, 2017, 16:45 »
Dzięki za odpowiedzi, jednak najbardziej pomógł mi tutaj youtube:



:D
'pierd.... Aphopis czy inny dziad i wała bedzieta mieli ze swoich grubych portfeli'

Offline Mikkael

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2267
  • "Per aspera ad astra"
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3644 dnia: Wrzesień 11, 2017, 20:33 »
Czy w mającej nastąpić w 2018 roku pierwszej, testowej misji Dragona 2 astronauci przywdzieją pokazany na zdjęciu skafander, czy też polecą w ACESach?
GG 8698011

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3644 dnia: Wrzesień 11, 2017, 20:33 »