Ankieta

Jakie firmy powinny otrzymać finansowanie w rundzie CCtCap programu CCP?

Boeing / Atlas V / CST-100
8 (15.7%)
Sierra Nevada Corp. /Atlas V / Dream Chaser
17 (33.3%)
SpaceX / Falcon 9 / Dragon 2
26 (51%)

Głosów w sumie: 25

Autor Wątek: Commercial Crew Programme (CCP) - NASA wspiera komercyjne loty załogowe  (Przeczytany 246729 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Niestety, poślizgi w sektorze kosmicznym to normalna sprawa...

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8598
Niestety, poślizgi w sektorze kosmicznym to normalna sprawa...

Jednak miałem dobre przeczucie  :P

Offline Mikkael

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2267
  • "Per aspera ad astra"
Długo wyczekiwany moment nastąpi w najbliższy piątek, 3 sierpnia 2012 - czyli już jutro!

http://blog.al.com/space-news/2012/08/nasa_will_announce_commercial.html
GG 8698011

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Oryginał wiadomości na stronie NASA: http://www.nasa.gov/home/hqnews/2012/aug/HQ_M12-143_CCiCap_Announcement_Date_Set.html

Ogłoszenie nastąpi o godz. 9 EDT - to chyba 15 naszego czasu (zawsze mylę się w tych obliczeniach)? Rozumiem to tak, że o tej godzinie pojawi się informacj na stronie NASA.

O 10 ogłoszenie wyników przed kamerami NASA TV, przez Boldena (administrator NASA), Cabanę (szef KSC) i Mango (dyr. programu CCP). Bezposrednio potem, o 10:45 konferencja prasowa.

Polskie Forum Astronautyczne


Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8598
Tak sobie żartobliwie pomyślałem, czemu opóźnia się prezentacja wyników. Otóż jak była walka o kasę, to trzeba poczekać aż się buźki zabliźnią po ciosach, a dopiero wówczas można iść przed kamery  ;D

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Na NSF przewijały się różne plotki o przyczynach. Ponoć były jakieś sprzeciwy związane z przyznaniem finansowania jednej z firm, ale chyba nie ma co się zajmować takimi spekulacjami. Jutro będziemy wiedzieć najwazniejsze.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8598
Na NSF przewijały się różne plotki o przyczynach. Ponoć były jakieś sprzeciwy związane z przyznaniem finansowania jednej z firm, ale chyba nie ma co się zajmować takimi spekulacjami. Jutro będziemy wiedzieć najwazniejsze.

Jutro oraz w poniedziałek rano  ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Zatem czekamy! Jutro bardzo ważny dzień dla NASA.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Zatem czekamy! Jutro bardzo ważny dzień dla NASA.

Jutro i w poniedziałek! ;)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Worek z gdybaniami rozwiązuje się. NBC ponoć podało, powołując się na "wiarygodne źródła", że pieniądze otrzymają Boeing, SpaceX i Sierra Nevada (link). Myślę, że tym wiarygodnym źródłem jest nasza ankieta - wyniki powyżej 8).

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8598
Worek z gdybaniami rozwiązuje się. NBC ponoć podało, powołując się na "wiarygodne źródła", że pieniądze otrzymają Boeing, SpaceX i Sierra Nevada (link). Myślę, że tym wiarygodnym źródłem jest nasza ankieta - wyniki powyżej 8).

Oby ta wiadomość się sprawdziła. Już niedługo powinni ogłosić. Moza nasza ankieta pomogła wybrać NASA finalistów  ;) Moze mamy jakiś udział w historii astronautyki  ;)  ;D
A ciekawe kto otrzyma połówke kwoty?  ::)

Offline Mikkael

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2267
  • "Per aspera ad astra"
And the winners are...

- Boeing (460 mln. dolarów)
- Space X (440 mln. dolarów)
- Sierra Nevada (212,5 mln. dolarów)

(Za forum Nasaspaceflight. Chris Bergin powołuje się na Twittera NASA Commercial Crew)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2012, 15:11 wysłana przez Mikkael »
GG 8698011

Offline Mikkael

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2267
  • "Per aspera ad astra"
GG 8698011

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Jest oficjalny komunikat na stronie NASA: http://www.nasa.gov/home/hqnews/2012/aug/HQ_12-263_CCiCAP_Awards.html

Rozumiem, że są to kwoty na cały okres realizacji CCiCap. W takim razie nie są one w calości gwarantowane, gdyż co roku Kongres będzie uchwalał roczne budżety. Ale myślę, ze ewentualny zmiany nie będa znaczące, o ile kryzys nie wywróci wszystkiego do góry nogami.

PS. Sorry Mikkael, nie zauważyłem, że podałeś już linka do NASA...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2012, 15:23 wysłana przez JSz »

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Hehe, dość przewidywalne wyniki :) Ciekawe skąd ta różnica 20 mln dolarów pomiędzy SpaceX a Boeingiem? SNC dostało połowę podstawowej sumy, która wynosiła 425 dolarów.

Myślicie, że dzisiaj otworzyli szampana w siedzibach wszystkich trzech firm? :)

Polskie Forum Astronautyczne