Autor Wątek: Poprzednie forum SONDY zostało wyłączone, jesteśmy więc TU!  (Przeczytany 20878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 26, 2021, 12:49 »
Miałem dostęp fizyczny do serwera
No a my nie mieliśmy.
Kiedyś próbowałem zgrać forum jako html, ale mi nie wyszło. Jak widać komuś wyszło w 2009 roku i bardzo się z tego cieszę. Czy ktoś ma takie pliki z późniejszego okresu? Nie wiem, może, ale nic na ten temat nie wiem.

The Dark Side of the Moon

Offline Bartholomew

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 4
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 11, 2021, 18:42 »
Cześć Panowie (i Panie?). Muszę coś napisać, żeby admin wiedział, że żyję więc piszę tutaj. Dziękuję odpowiedzialnym za przywrócenie tego forum w obecnym miejscu, mam nadzieję, że zaktywizujemy się tu jak w latach świetności wątku SONDY na Astro4u.

Pozdrawiam

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 11, 2021, 20:29 »
Cześć. Na aktywizację jak w czasach świetności jednak bym nie liczył (z oczywistych względów), ale o SONDZIE zawsze chętnie porozmawiam. :)
Dodatkowo od czasu do czasu (jak czas pozwoli) będę wrzucał niektóre stare wątki z tamtego forum, tyle że już nie w formie wątków, bo nie mam jak tego zrobić.

PS. Czy ktoś zachował z poprzedniego wątku kod programu do ZX Spectrum rysujący LOGO SONDY i napisy końcowe?
O ile dobrze pamiętam to chyba Jagos67 to wrzucał, oraz ktoś jeszcze, ale nie pamiętam kto.
The Dark Side of the Moon

Offline cyberas

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 16
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 19, 2021, 21:36 »
W końcówce roku 2020 forum SONDY (na znanym skądinąd tu forum astro4u.net) przestało istnieć.
Admin - zapewne z powodów finansowych - po prostu zrezygnował z prowadzenia forum i w konsekwencji z forum SONDY. Forum, na którym było wiele tysięcy naszych postów z kilkunastu lat. Naszych, czyli sympatyków programu SONDA, ale również twórców programu: na forum bardzo aktywnym użytkownikiem, z blisko tysiącem postów był Tomasz Pyć (tompyc), jedna z czterech najbardziej zaangażowanych w program osób.

W zasadzie odbyło się bez jakiegokolwiek ostrzeżenia, przynajmniej ja takiego tam nie widziałem, mimo że wchodziłem tam w grudniu wielokrotnie.

[...]

Witajcie!
To mój pierwszy post na tym forum i zacznę od tego: dziękuję Załodze PFA za przyjęcie mnie do grona jego użytkowników!  :)

Witajcie Moi Drodzy Fani Sondy!
Ja niestety rzadko zaglądałem w ostatnich latach na forum, ale raz na kilka miesięcy zaglądałem, czasem pod rząd częściej, chciałem zajrzeć wczoraj i... trudno mi uwierzyć w to co się stało! :(
Tak, to oznacza, że od bardzo dawna słabo wywiązywałem się tam w roli moderatora, aczkolwiek na początku, jeszcze za życia Pana Tomasza Pycia, kiedy z zawzięciem kompletowałem listę odcinków na podstawie materiałów (które otrzymałem bezpośrednio od Pana Tomasza), byłem na forum kilka razy dziennie...
Moderatorom forum Sondy dziękuję przy okazji, że nigdy mnie z grupy moderatorów nie usunęliście! :)
Dziękuję Wam przede wszystkim za wskrzeszanie tamtego forum i widzę, że jak zwykle napędzasz tą akcję Radku. Pierwszy chyba zakomunikowałeś to na elektrodzie, zresztą obserwowałem ile wątków rozwijałeś na poprzednim forum. Wielki szacunek mam dla Ciebie i Was wszystkich, którzy starają się zachować pamięć o Sondzie i rozwijać ciekawe wątki związane z tematyką około Sondy.
Na astro4u Sonda była jednym z działów, a przecież było tam mnóstwo dyskusji związanych z astronomią, astronautyką. Mogę się mylić, ale czy to nie było najpopularniejsze w Polsce forum o tej tematyce? Nic oczywiście nie ujmuję temu forum, tamto po prostu było dużo starsze.
Tak czy inaczej, wielkie dzieło uważam i tak po prostu jego inicjator je zamknął?? Oczywiście tworzyła je cała społeczność! Takiej kopalni wiedzy nie można tak po prostu zamknąć.
Myślę, że jednak rozsądek zwycięży i właściciel, może nie tyle uruchomi z powrotem forum, co przekaże komuś te cenne dane i ujrzą one znowu światło dzienne.
Możecie podesłać na prv. jakiś kontakt do właściciela? Wiem, że próbowaliście już, ale może i ja spróbuję porozmawiać, może potrzeba dać trochę czasu...
Nie chcę obiecywać, ale postaram się w miarę możliwości pomóc.
Przejrzałem materiały archiwalne na web.archive.org. Jest tam sporo, ale niestety sporo brakuje, wątki są niekompletne. Mozolna to bardzo praca przenoszenie tego co tam się znajduje...
Kolega aDVan niesamowity prezent zrobił przekazując archiwum forum z 2009! Dzięki!
Naprawdę liczę jednak, że właściciel astro4u przekaże nam komplet materiałów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2021, 21:38 wysłana przez cyberas »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 19, 2021, 21:36 »

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 22, 2021, 09:02 »
Witajcie!
To mój pierwszy post na tym forum i zacznę od tego: dziękuję Załodze PFA za przyjęcie mnie do grona jego użytkowników!  :)
Witajcie Moi Drodzy Fani Sondy!

Cześć cyberas!
Fajnie że jesteś. :)

Tak czy inaczej, wielkie dzieło uważam i tak po prostu jego inicjator je zamknął?? Oczywiście tworzyła je cała społeczność! Takiej kopalni wiedzy nie można tak po prostu zamknąć.
Myślę, że jednak rozsądek zwycięży i właściciel, może nie tyle uruchomi z powrotem forum, co przekaże komuś te cenne dane i ujrzą one znowu światło dzienne.
Możecie podesłać na prv. jakiś kontakt do właściciela? Wiem, że próbowaliście już, ale może i ja spróbuję porozmawiać, może potrzeba dać trochę czasu...
Nie chcę obiecywać, ale postaram się w miarę możliwości pomóc.

Adminem był Radosław Ambroży, poniżej znajdziesz na niego namiary i na jego projekty, które chyba nigdy dochodowe nie były... tak jak i forum. Coś pisał, że nikt nie chciał płacić, ale kto miał, skoro zalogowanie na tamto forum było często prawie niemożliwe, a założenie nowego konta często graniczyło z cudem.
Ktoś, nie pamiętam kto, pisał, że uparł się, aby jednak nam jakąś informację przekazać (chodziło chyba o syna Kurka, Mateusza) i kombinował z zalogowaniem, czy założeniem konta (też nie pamiętam) wiele godzin i w sumie dobrych kilka dni.
Teraz to już nieważne, nie chce na swoim serwerze forum SONDY, to nie, ma do tego prawo.

A tu obiecane namiary (na niektórych stronach jest jeszcze link do forum astro4u, którym nawet się chwali...):
http://radoslaw.ambrozy.pl/
http://mojaastronomia.pl/
https://patronite.pl/kmypl
https://kmy.pl/praca-i-stolki-czyli-nowi-ludzie-w-urzedzie-radoslaw-ambrozy/
https://twitter.com/radoslawambrozy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2021, 09:32 wysłana przez Radek68 »
The Dark Side of the Moon

Offline Osfald

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pozdrawiam
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 24, 2021, 11:15 »
Cześć, mój pierwszy post na kolejnym forum Sondy....

Raz na pół roku oceniałem aktualność w dziale Sonda na astro4u.
Dziś jednak nie było czego sprawdzać...
Szybkie poszukiwania na elektrodzie i trafiłem tutaj.
Może i forum astro4u znikło, ale ludzie nie szpilki :D

Była jakaś propozycja "wykupienia" działu Sondy od obecnego właściciela bazy? Może na to czeka skoro cały czas mówi o pieniądzach?

Oby pamięć trwała jak najdłużej!

Pozdrawiam z Gliwic, miasta, które kiedyś miało jedyną w Polsce stację metanu do tankowania samochodów :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2021, 11:36 wysłana przez Osfald »
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 24, 2021, 19:42 »
No cześć! :)

Bardzo fajnie, że coraz więcej ludzi stamtąd tu zagląda i daje znać o sobie. Tak jak mówisz, ludzie to nie szpilki. ;)
___
Jeśli pytasz, czy była propozycja zapłaty za część forum A4u dotyczącą działu SONDA, to nie sądzę.
Przynajmniej ja nic nie wiem o czymś takim, no ale nie o wszystkim przecież muszę wiedzieć.
The Dark Side of the Moon

Offline Elsoft

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 14
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 25, 2021, 19:30 »
No przecież nikt nie przypuszczał że admin się wypnie...
„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”.  [Stanisław Lem]

Offline jasiek444

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 22, 2022, 22:54 »
Witam wszystkich forumowiczów i fanów Sondy, której również ja jestem i zawsze kiedyś czekałem na kolejne odcinki. Dziękuję Radek68 (za pośrednictwem komentarza na YT) za zaproszenie do wspólnych dyskusji na tym forum. Choć czasu mam niewiele, postaram się często tu zaglądać  :)
Pozdrawiam Janusz

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2022, 23:19 »
Hej, witaj!

Faktem jest, że tu nie ma większości tego, co było na starym forum, ale jednak coś tam jest. Osobiście mam spore zaległości w umieszczaniu tu pewnych wątków i informacji (które leżą mi na dysku!), no ale tak to jest z programami, które były emitowane dawno temu. Gdy Tomasz Pyć zakładał swoją stronę internetową, to było to 12 lat od zakończenia emisji, obecnie to już ponad 30 lat... :)

Oczywiście przeglądaj to co jest i pisz śmiało!
The Dark Side of the Moon

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 30, 2022, 11:26 »
Ciekawostka. Pod adresem dawnego forum, astro4u.net znajduje się teraz jakiś blog o astronomii.
The Dark Side of the Moon

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 30, 2022, 15:11 »
to nie jest jakaś "dziwna strona"?
Cytuj

Witam wszystkich, nazywam się Adamski Świętomierski! Jestem nauczycielem astronomii w college’u. Astronomią interesuję się od dziecka, uwielbiam patrzeć w gwiazdy i marzę o locie w kosmos.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 30, 2022, 15:32 »
Dokładnie tak miałem napisać w pierwotnej wersji wpisu:
"znajduje się teraz jakiś dziwny blog o astronomii", ale zrezygnowałem, bo w sumie nie wiem.
Raz pisze, że nazywa się Adamski Świętomierski, a gdzie indziej, że Adamski Swietomierz
I czasem jakimś trochę dziwnym językiem jest to pisane.
The Dark Side of the Moon

Offline Osfald

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pozdrawiam
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 30, 2022, 19:10 »
Także zauważyłem to jakiś czas temu i także chciałem zignorować ten fakt... no chyba, że daje to jakieś nadzieje na odzyskanie bazy :)
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 30, 2022, 19:51 »
Raczej żadnych. Wydaje mi się, że domenę kupił ktoś zza oceanu (Floryda to moje podejrzenie), gdyż nie została opłacona przez Ambrożego. No cóż, nie będę się nad nim pastwił, ale postąpił nie fair.
Częściowa baza jest, niestety to tylko niepełny backup z roku 2009, więc sporo przepadło, niemniej duża część z Tomaszem Pyciem jest. Tylko co z tym zrobić?
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2022, 19:55 wysłana przez Radek68 »
The Dark Side of the Moon

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 30, 2022, 19:51 »