Autor Wątek: Mars One  (Przeczytany 115640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rakietowy Bogdan

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 343
Odp: Mars One
« Odpowiedź #285 dnia: Czerwiec 11, 2016, 18:32 »
Wystarczy przejrzeć kilka wcześniejszych postów, by poznać odpowiedź: nijak, nikt i niczym.

Offline Spearhead

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 80
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #286 dnia: Czerwiec 11, 2016, 19:04 »
Tak myślałem  ;D

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24418
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Mars One
« Odpowiedź #287 dnia: Listopad 16, 2016, 08:37 »
Idea Mars One nadal żyje. Przedstawiono pomysł na marsjański skafander.
Teraz jest mowa o takiej wyprawie w ciągu 10 lat.
Ciekawe, kiedy cały koncept przejdzie do historii.
 
Dutch firm unveils concept space suit for Mars explorers
November 15, 2016

Dutch company Mars One, which aims to send people to the Red Planet within a decade, on Tuesday unveiled its first concept for a space suit to protect humans "under the most difficult conditions." (...)


http://phys.org/news/2016-11-dutch-firm-unveils-concept-space.html




Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Mars One
« Odpowiedź #288 dnia: Listopad 16, 2016, 09:04 »
A może dogadają się z Muskiem i wyślą ochotników na Marsa na pokładzie ITS  :) To by miało sens bo ludzie byliby z grubsza po selekcji a motywacji nie powinno im zabraknąć....

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars One
« Odpowiedź #288 dnia: Listopad 16, 2016, 09:04 »

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #289 dnia: Listopad 16, 2016, 10:00 »
A może dogadają się z Muskiem i wyślą ochotników na Marsa na pokładzie ITS  :) To by miało sens bo ludzie byliby z grubsza po selekcji a motywacji nie powinno im zabraknąć....

Najbardziej spektakularne samobójstwo w dziejach - Stalin był jednak łaskawszy wysyłając ludzi na bądź co bądź kipiącą życiem Kołymę a nie martwego Marsa;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #290 dnia: Listopad 16, 2016, 10:15 »
Czy Mars One ostatnio się z kimś nie połączył przypadkiem?

velo

  • Gość
Odp: Mars One
« Odpowiedź #291 dnia: Listopad 16, 2016, 11:35 »
Mars One został wykupiony przez InFin Innovative Finance AG... aby wejść na giełde. Brzmi jak kolejna próba wyciągania pieniędzy. Nie kupowałbym ich akcji.

But now Mars One says it has a plan to address that fundraising difficulty. On Monday the Netherlands-based Mars One and Switzerland based InFin Innovative Finance AG announced a reverse merger in which InFin will acquire Mars One, and the combined entity will change its name to Mars One Ventures AG. This will effectively make the Mars One venture eligible for trading on the Frankfurt Stock Exchange.

Offline OrestesGaolin

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Dominik Roszkowski
Odp: Mars One
« Odpowiedź #292 dnia: Listopad 16, 2016, 17:58 »
A może dogadają się z Muskiem i wyślą ochotników na Marsa na pokładzie ITS  :) To by miało sens bo ludzie byliby z grubsza po selekcji a motywacji nie powinno im zabraknąć....
Powątpiewam, by SpaceX chciało ryzykować i ufać selekcji Mars One, choć w sumie pewnie do Amerykanów zgłoszą się niemal te same osoby, które zaufały Mars One.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Mars One
« Odpowiedź #293 dnia: Listopad 16, 2016, 18:09 »
Space X mogłoby się przyjrzeć osobom wyselekcjonowanym przez Mars One. Jakby coś nie pasowało to można uzupełnić lub ponowić nabór  :)

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Mars One
« Odpowiedź #294 dnia: Listopad 23, 2016, 08:58 »
Ta, przyjrzą się, ale osobom z zarządu MO.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #295 dnia: Listopad 23, 2016, 14:02 »
Zgłosić się, to może się zgłoszą, ale to nie znaczy, że przejdą selekcję, bo nie wiadomo czym kierowało się Mars One.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #296 dnia: Listopad 23, 2016, 14:50 »
Nie sądzę, by kandydaci z Mars One w ogóle mieli jakieś szanse. Tutaj raczej obstawiałbym na kadry dookoła NASA + być może wewnętrznie w SpaceX. Po co SpaceX ma się kontaktować z ideą crowdfundingową, skoro ma w swoich szeregach więcej kompetentnych ludzi? :)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Mars One
« Odpowiedź #297 dnia: Listopad 23, 2016, 15:41 »
Mars One dobierał przede wszystkim tych, którzy zdobyli dla firmy jakieś fundusze. Kryterium może i jakoś tam sensowne, ale na pewno nie może być traktowane jako główne.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #298 dnia: Listopad 23, 2016, 18:50 »
Mars One dobierał przede wszystkim tych, którzy zdobyli dla firmy jakieś fundusze. Kryterium może i jakoś tam sensowne, ale na pewno nie może być traktowane jako główne.

Szczególnie, że w rzeczywistości funduszy potrzeba znacznie więcej. Powiedziałbym, że ponad możliwości wszelkich światowych firm MLM razem wziętych! :)

Offline adam.nielek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #299 dnia: Czerwiec 26, 2018, 23:36 »
Wieje tutaj okropnym pesymizmem, drody forumowicze. A marsONE ma się dobre, wybrano już setkę kandydatów, trwają wykłady i szkolenia. Okazało się, że z jednym z kolonistów mieszkam po sąsiedzku, kandydat z Polski pewnie czyta te słowa a pewna liczba zostawiła dane kontaktowe na stronie projektu. Dziennikarskie powołanie każe mi zagłębić ten temat, w związku z tym chciałbym poradzić się, jakie pytania zadalibyście kandydatom marsONE?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars One
« Odpowiedź #299 dnia: Czerwiec 26, 2018, 23:36 »