Autor Wątek: Przyszłe załogi  (Przeczytany 605378 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline NewMan

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 430
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #630 dnia: Marzec 11, 2014, 14:02 »
Leland Melvin w lutym opuści szeregi NASA

Luty już się skończył, więc NASA zaktualizowała stronę z biogramami astronautów i przeniosła Lelanda Melvina do kategorii "former astronauts".

Przy okazji i bez press release'ów do kategorii "former" został przeniesiony biogram Andrew S.W. Thomasa dotychczas pracującego w "managemencie" w  JSC.

NewMan

Offline NewMan

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 430
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #631 dnia: Marzec 13, 2014, 21:32 »
Na NASAspaceflight jest artykuł
http://www.nasaspaceflight.com/2014/03/soyuz-commercial-crew-companies-progress/
o postępach w pracach nad skonstruowaniem (przez prywatne firmy) amerykańskiego statku załogowego, co zasadniczo nie należy go niniejszego wątku.

Ale w tym artykule jest diagram, z którego wynika, że po wprowadzeniu do użytkowania tego nowego statku załogowego pod koniec 2017 załoga ISS ma być siedmioosobowa.

NewMan

velo

  • Gość
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #632 dnia: Marzec 14, 2014, 00:39 »
Za to bardzo ciekawy news znalazłem w presskicie do lotu CRS-3 Dragona.

SpaceX twierdzi, że w 2015 chce przeprowadzić misję załogową! ;)

Offline Mikkael

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2272
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #633 dnia: Marzec 14, 2014, 08:58 »
Za to bardzo ciekawy news znalazłem w presskicie do lotu CRS-3 Dragona.

SpaceX twierdzi, że w 2015 chce przeprowadzić misję załogową! ;)

No to wkrótce powinni wybrać jakąś załogę i rozpocząć szkolenia... ;)
GG 8698011

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #633 dnia: Marzec 14, 2014, 08:58 »

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #634 dnia: Marzec 14, 2014, 15:50 »
Za to bardzo ciekawy news znalazłem w presskicie do lotu CRS-3 Dragona.

SpaceX twierdzi, że w 2015 chce przeprowadzić misję załogową! ;)

Dokładnie na potwierdzenie twoich słów:

Cytuj
Designed for astronauts. Although this resupply mission carries only
cargo, Dragon was designed from the outset to carry crew. Under a
$440 million agreement with NASA, SpaceX is developing refinements
for transporting crew, including seating for seven astronauts, the most advanced launch escape system ever
developed, a propulsive landing system, environmental controls, and life-support systems. SpaceX expects to
undertake its first crew demonstration in 2015.

Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23258
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #635 dnia: Marzec 14, 2014, 17:19 »
Bardzo pozytywna wiadomość! Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku na orbitę wybiorą się pierwsi komercjonauci! :)

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #636 dnia: Marzec 14, 2014, 18:13 »
Jesli to prawda, to bardzo mocno ryzykuja. Jesli to prawda, to przekroczyli mocno granice dopuszczalengo ryzyka.  Przyznam, proboje szukac czegos co mogloby ich do tego sklonic.
Zagrywka jak z czasow zimnej wojny i wyscigu za wszelka cene ...   Z powazaniem
                                                                                                                          Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #637 dnia: Marzec 14, 2014, 22:17 »
Na Loty Kosmiczne po kilku latach wróciła trzecia tabelka w zakładce o planowanych lotach załogowych (http://lk.astronautilus.pl/loty/fmanned.htm)!

Oczywiście można zastanawiać się, na ile to rzeczywiste plany, a na ile marketing, bo Musk jest w tym dobry - rzucił coś o młodzieńczych marzeniach o Marsie, a zaraz pojawiło się mnóstwo koncepcji bazujących na SpaceX... O locie załogowym mówił kilka lat temu, jeszcze przed wejściem do programu CCP, że po trzech latach od otrzymania finansowania wyśle ludzi na orbitę. SpaceX wszedł do tego programu w 2011, a więc trzy lata temu, choć może twierdzić, ze finansowanie było nieodpowiednie (bo i rzeczywiście, 75 mln USD w rundzie CCDev2 to nie były kokosy).

Pamiętajmy też , że przez kilka najbliższych miesięcy NASA będzie analizować wnioski do finałowej rundy CCtCap. Takie zapowiedzi na pewno nie szkodzą...

Ale wiadomość super.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23258
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #638 dnia: Marzec 14, 2014, 22:40 »
Trzecia tabelka w stronie Lotów Kosmicznych to przełomowe wydarzenie w dziejach ludzkości - co do tego nie ma dwóch zdań. :) Również tutaj podzielam entuzjazm JSz i mam nadzieję, że jest to jedynie częściowo wybieg marketingowy.

Osobiście jednak uważam, że nawet jeśli obecna zapowiedź to 2015 rok, to z pewnością doszłoby do serii opóźnień, by się upewnić, czy ryzyko jest na akceptowalnym poziomie. Podobnież jak to było z misją COTS-2...

Offline Mikkael

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2272
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #639 dnia: Marzec 15, 2014, 15:40 »
Hmm...  czekamy na kolejne - przynajmniej jedną. Orion ma mieć w tym roku bezzałogowy debiut i generalnie to właśnie MPCV spodziewałem się zobaczyć w tabelce wśród innych amerykańskich kapsuł, a tu zaskoczenie ;) http://lk.astronautilus.pl/loty/index.html

GG 8698011

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #640 dnia: Marzec 15, 2014, 16:13 »
Orion ma mieć w tym roku bezzałogowy debiut i generalnie to właśnie MPCV spodziewałem się zobaczyć w tabelce wśród innych amerykańskich kapsuł, a tu zaskoczenie ;)

Orion z załogą to najwcześniej 2021.

Natomiast zarówno Boeing jak i SNC zapowiedzieli pierwsze wymagane loty załogowe CST-100 i Dream Chasera w ramach CCP na 2016 r. Oczywiście inna rzecz, to kiedy rzeczywiście one się odbędą.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23258
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #641 dnia: Marzec 15, 2014, 16:25 »
Muszę przyznać, że wciąż mam nadzieję, że EM-2 nastąpi wcześniej niż w 2021 roku i cel będzie bardziej "przyzwoity" (np. orbita Księżyca albo GEO), jednak realistycznie pewnie trzeba założyć, że Astropl niestety z tabelką dla Oriona nie musi się śpieszyć...

Offline Mikkael

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2272
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #642 dnia: Marzec 15, 2014, 16:55 »
Tak, załogowy Orion to niestety (przynajmniej jak na obecną chwilę) dopiero 2021. Ale jeśli popatrzymy na tabelkę odnośnie np. Shenzhou: http://lk.astronautilus.pl/loty/sz.htm - są tam misje i załogowe i poprzedzające je bezzałogowe. Myślałem o Orionie w podobnym kontekście. A co na to Astropl?
GG 8698011

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5274
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #643 dnia: Marzec 15, 2014, 19:49 »
Tak, załogowy Orion to niestety (przynajmniej jak na obecną chwilę) dopiero 2021. Ale jeśli popatrzymy na tabelkę odnośnie np. Shenzhou: http://lk.astronautilus.pl/loty/sz.htm - są tam misje i załogowe i poprzedzające je bezzałogowe. Myślałem o Orionie w podobnym kontekście. A co na to Astropl?

A astropl na to może tylko tyle powiedzieć, że podstrony pierwszych lotów DragonRidera i Oriona są już prawie gotowe, ale jeszcze nie podlinkowane. Jeszcze w marcu to się zmieni, ale zawartość nikogo nie powali - bo i skąd ją brać? Z fusów? Ja kawy nie pijam...
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #644 dnia: Marzec 15, 2014, 20:45 »
Tak, załogowy Orion to niestety (przynajmniej jak na obecną chwilę) dopiero 2021. Ale jeśli popatrzymy na tabelkę odnośnie np. Shenzhou: http://lk.astronautilus.pl/loty/sz.htm - są tam misje i załogowe i poprzedzające je bezzałogowe. Myślałem o Orionie w podobnym kontekście. A co na to Astropl?

A astropl na to może tylko tyle powiedzieć, że podstrony pierwszych lotów DragonRidera i Oriona są już prawie gotowe, ale jeszcze nie podlinkowane. Jeszcze w marcu to się zmieni, ale zawartość nikogo nie powali - bo i skąd ją brać? Z fusów? Ja kawy nie pijam...

Czekamy z niecierpliwością :D
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #644 dnia: Marzec 15, 2014, 20:45 »