Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1347508 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #765 dnia: Luty 03, 2012, 20:37 »

No to około świąt Wielkiej Nocy będziemy mieli co oglądać. Ciekawe czy wówczas Dragona będzie widać na niebie z Polski?

O ile orbita ISS nie zostanie znacząco skorygowana - a tego wykluczyć nie można - to powinniśmy móc się cieszyć jego widokiem na naszym niebie.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8588
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #766 dnia: Luty 03, 2012, 20:44 »
O ile orbita ISS nie zostanie znacząco skorygowana - a tego wykluczyć nie można - to powinniśmy móc się cieszyć jego widokiem na naszym niebie.

Super by było jakby można było oglądać Dragona  8) Ciekawe, jaką miałby jasność na niebie? Oby tylko pogoda dopisała!

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #767 dnia: Luty 03, 2012, 22:10 »

No to około świąt Wielkiej Nocy będziemy mieli co oglądać. Ciekawe czy wówczas Dragona będzie widać na niebie z Polski?

O ile orbita ISS nie zostanie znacząco skorygowana - a tego wykluczyć nie można - to powinniśmy móc się cieszyć jego widokiem na naszym niebie.

Może być ciekawie! :)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8588
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #768 dnia: Luty 03, 2012, 22:14 »
Może być ciekawie! :)
O ile wszystko dobrze pójdzie, w tym i pogoda dopisze  ::) Ale miejmy nadzieję  ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #768 dnia: Luty 03, 2012, 22:14 »

Offline MaDeR Levap

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #769 dnia: Luty 04, 2012, 14:04 »
Ja wolę obejrzeć Dragona od środka... ;)

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #770 dnia: Luty 04, 2012, 14:13 »
Jakoś przeoczyliśmy to (albo ja nie widziałem informacji o tym na forum) ale SpaceX przetestowało ostatnio silnik SuperDraco który w przyszłości ma być używany w LAS oraz do lądowania bez użycia spadochronów na lądowisku.



więcej tutaj: http://www.spacex.com/press.php?page=20120201

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #771 dnia: Luty 07, 2012, 22:38 »
Bardzo ważny test, pokazujący że firma SpaceX ma coraz większe kompetencje w poszczególnych technologiach rozwojowych dla Dragona. :)

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #772 dnia: Luty 08, 2012, 22:20 »

Cytuj
Dragon complete with trunk at the SpaceX hangar, preparations continue for the historic mission ahead.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #773 dnia: Luty 08, 2012, 23:15 »

Cytuj
Dragon complete with trunk at the SpaceX hangar, preparations continue for the historic mission ahead.

Ogromne są te osłony paneli baterii słonecznych.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2012, 23:32 wysłana przez astropl »
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #774 dnia: Luty 09, 2012, 01:45 »
O testach tych silników SuperDraco można więcej przeczytać w artykule na Kosmo :)

Ten fragment ciekawy;)

"Prace nad SuperDraco wykonywane są w ramach programu NASA Commercial Crew Program, z którego SpaceX otrzymało w zeszłym roku dofinansowanie w wysokości 75 mln dolarów na rozwój systemu ratunkowego dla załogowej wersji kapsuły Dragon. Firmie SpaceX udało się w przeciągu 9 miesięcy od otrzymania środków zaprojektować, zbudować oraz pomyślnie przetestować nowy silnik."

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #775 dnia: Luty 09, 2012, 11:38 »
SpaceX dostarczy na orbitę dwa satelity geostacjonarne operatora azjatyckiego AsiaSat w pierwszej połowie 2014 roku.

"Prezes SpaceX, Elon Musk, podkreślił, że loty komercyjne stanowią 60% manifestu startowego rakiet Falcon, co jest odpowiedzią rynku na budowane przez SpaceX "najbardziej zaawansowane rakiety nośne na świecie"."

Offline MaDeR Levap

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #776 dnia: Luty 09, 2012, 23:09 »
Marketingowy bełkot. Manifest jest w zasadzie bezużyteczny przez te prześmieszne "hardware arrival on site". Zdziwię się, jeśli w 2012 będzie więcej niż 1 lot F9 oraz jeśli będzie do końca 2014 choć jeden lot nie związany z NASA. Ot, 60%.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #777 dnia: Luty 10, 2012, 07:40 »
Start Dragona zapewne będzie miał miejsce w pierwszym tygodniu kwietnia.

Od wczoraj obowiązuje termin "nie wcześniej, niż koniec kwietnia 2012" - z niewielką szansą na jego realizację (dokowanie Progressa M-15M 22 kwietnia, a już 30 kwietnia powrót na Ziemię jednego z Amerykanów). Raczej dopiero po 17 maja, gdy zjawi się drugi (chyba, że zdecydują się "użyć" Kuipersa, ale to mało prawdopodobne).
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #778 dnia: Luty 10, 2012, 08:44 »
Cholera to chyba wykrakałem że kolejne półtora miecha w plecy.Jak tak dalej pójdzie to prędzej wersja załogowa Dragona poleci.

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #779 dnia: Luty 23, 2012, 11:38 »
Cholera to chyba wykrakałem że kolejne półtora miecha w plecy.Jak tak dalej pójdzie to prędzej wersja załogowa Dragona poleci.
Może i poleci - ale jej renderek do kosza
żal serce ściska bo widać jak na dłoni że realizuje sie czarny scenariusz dla lotów komercyjnych. Ja tez już obstawiam co najwyżej jeden lot Falcona 9 w tym roku.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #779 dnia: Luty 23, 2012, 11:38 »