Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1377071 razy)

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1875 dnia: Sierpień 25, 2014, 17:22 »
W odpowiedzi na budowę portu kosmicznego w południowym Teksasie firma Paragon D&E, a Grand Rapids, z siedzibą w Michigan kupuję firmę "Rio Grande Tool Co. w Brownsville i planuje gwałtowny rozwój w tym miejscu "swoich nowych operacji" ( wiemy , że firma Paragon odpowiada za dostarczenie między innymi system podtrzymywania życia dla Dragona V2); obie firmy mają "bardzo" poufną umowę co do współpracy "na miejscu" -kilka długoterminowych projektów.
Wszystko wskazuję na to , że w najbliższej przyszłości w okolicy Brownsille będzie bum w branży high-tech ( space)
tylko trzymać kciuki
https://www.newspacewatch.com/articles/74368-spacex-supplier-buys-company-near-brownsville-texas.html

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1876 dnia: Sierpień 28, 2014, 00:18 »
Wychodzą na światło dzienne praktyki łapówkowe z udziałem spacex i władz teksasu:))
http://freebeacon.com/politics/political-clout-pays-off-big-for-elon-musks-spacex/

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1877 dnia: Sierpień 28, 2014, 22:41 »
Na NSF okazał się interesujący artykuł o nadchodzących testach w ramach CCiCap, tzw. pad abort test oraz in-flight abort test - czyli testy systemu ratunkowego: http://www.nasaspaceflight.com/2014/08/dragon-v2-rely-parachutes-landing/.

Obydwa testy odbędą się na spadochronach, a jedynie przy wspomaganiu silniczkami SuperDraco.

Pad abort test odbędzie się nie z wierzchołka F9, ale ze struktury kratownicowej:



Natomiast następny test odbędzie się już z rakiety, podobnie jak w rzeczywistych warunkach. Jakaś zmodernizowana wersja F9 ma być zastosowana:



Pierwszy test (pad abort) w listopadzie, drugi (in-flight) w styczniu.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1878 dnia: Sierpień 29, 2014, 19:52 »
Spacex potwierdził , że przyczyną firerwerków F9 dev1 był uszkodzony sensor
http://spaceflightnow.com/news/n1408/28falcon9r/#.VAC9YUCPvPw

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1878 dnia: Sierpień 29, 2014, 19:52 »

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1879 dnia: Sierpień 29, 2014, 22:26 »
Pierwszy test (pad abort) w listopadzie, drugi (in-flight) w styczniu.

Końcówka roku zapowiada się bardzo ciekawie - i Delta IV Heavy z Orionem i ten skok Dragona.
Zapraszam na mój blog :)

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1880 dnia: Sierpień 30, 2014, 06:13 »
Fajne zbliżenie na silniki 1 stopnia F9 ( w załączniku) , zaczyna się medialna batalia w sekcji super ciężkich rakiet ; spacex kontra SLS ( niech wystrzelą najpierw FH)
http://www.nasaspaceflight.com/2014/08/battle-heavyweight-rockets-sls-exploration-rival/

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1881 dnia: Sierpień 30, 2014, 13:37 »
Bardzo ciekawy jestem tej batalii, która na różnych frontach będzie się toczyła.

Na ISU wiele osób mówiło, iż walka SpaceX vs reszta branży dopiero się zacznie. Na razie widzimy dopiero małe szturchnięcia, a walka na noże zacznie się w najbliższym czasie.

Kolega z Boeinga co robi przy górnym stopniu SLS mówi, że w odróżnieniu do Aresa 5 jest całkowicie inna sytuacja polityczna i SLS ma ogromne wsparcie.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1882 dnia: Sierpień 30, 2014, 18:25 »
Bardzo ciekawy jestem tej batalii, która na różnych frontach będzie się toczyła.

Na ISU wiele osób mówiło, iż walka SpaceX vs reszta branży dopiero się zacznie. Na razie widzimy dopiero małe szturchnięcia, a walka na noże zacznie się w najbliższym czasie.

Kolega z Boeinga co robi przy górnym stopniu SLS mówi, że w odróżnieniu do Aresa 5 jest całkowicie inna sytuacja polityczna i SLS ma ogromne wsparcie.
Polityczne wsparcie to połowa sukcesu - Boeing sprytnie porozrzucał swoich podwykonawców w wielu stanach ( stąd poparcie idzie z wielu stron)
pozdrawiam

Online ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8600
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1883 dnia: Sierpień 31, 2014, 21:50 »
Bardzo ciekawy jestem tej batalii, która na różnych frontach będzie się toczyła.

Na ISU wiele osób mówiło, iż walka SpaceX vs reszta branży dopiero się zacznie. Na razie widzimy dopiero małe szturchnięcia, a walka na noże zacznie się w najbliższym czasie.

Kolega z Boeinga co robi przy górnym stopniu SLS mówi, że w odróżnieniu do Aresa 5 jest całkowicie inna sytuacja polityczna i SLS ma ogromne wsparcie.

To widzę Velo, że masz dobre znajomości, nawet u Boeinga  ;D
A z czego wynika ta nowa sytuacja polityczna? Z działańji czy konkurencji ze strony SPACE X?

Offline mikii77

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 268
  • LOXem, naftą i SOLIDem
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1884 dnia: Wrzesień 01, 2014, 12:55 »
SpaceX poinformował, że póki technologia "miękiego" lądowania dragona v2 nie będzie całkowicie opracowana, silniki superdraco będą wspomagane spadochronami.
http://www.nasaspaceflight.com/2014/08/dragon-v2-rely-parachutes-landing/
Go Elon, Go!!!

Offline blackvillager

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Myśli to tylko zbiór elektrycznych impulsów...
    • Blackvillager blog
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1885 dnia: Wrzesień 01, 2014, 13:09 »
Ale w sumie spadochrony mogłyby być używane cały czas, nawet już w "oficjalnych" startach. Przecież waga oraz ich cena nie jest nawet duża w porównaniu do innych kosztów, a jednak dają przede wszystkim bezpieczeństwo oraz jakość lądowania. Jedynym problemem mogłoby być uzupełnianie ich ale to pestka. Według mnie nie trzeba z nich rezygnować w końcowym projekcie. Chyba że są jakieś inne aspekty, których nie zauważyłem.
Pozdrawiam
Amatorskie artykuły z branży astronautyki:
blackvillager.blog.pl

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6541
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1886 dnia: Wrzesień 01, 2014, 13:29 »
Bardzo ciekawy jestem tej batalii, która na różnych frontach będzie się toczyła.

Na ISU wiele osób mówiło, iż walka SpaceX vs reszta branży dopiero się zacznie. Na razie widzimy dopiero małe szturchnięcia, a walka na noże zacznie się w najbliższym czasie.

Kolega z Boeinga co robi przy górnym stopniu SLS mówi, że w odróżnieniu do Aresa 5 jest całkowicie inna sytuacja polityczna i SLS ma ogromne wsparcie.
Polityczne wsparcie to połowa sukcesu - Boeing sprytnie porozrzucał swoich podwykonawców w wielu stanach ( stąd poparcie idzie z wielu stron)
pozdrawiam
             ...  z ostatnich wypowiedzi przedstawicieli SpaceX:
"Falcon9 rocket and Dragon spacecraft are designed,built,and tested entirely in the U.S. by SpaceX"
czyli typowa "volksrocket";-))) Z powazaniem
                                        Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1887 dnia: Wrzesień 01, 2014, 19:15 »
Nie rozumiem powiązania pomiędzy 'volksrocket' a SpaceX i ich selekcją podwykonawców w USA...

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6541
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1888 dnia: Wrzesień 01, 2014, 19:23 »
Nie rozumiem powiązania pomiędzy 'volksrocket' a SpaceX i ich selekcją podwykonawców w USA...
           .... tz. mowielm cos o "narodowej rakiecie" , w tym kontekscie nalezalo to rozumiec. Ok?
Z powazaniem
                                   Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1889 dnia: Wrzesień 01, 2014, 19:25 »
Narodowa byłaby raczej utrzymywana z kasy państwowej, nawet jeśli pochodziłaby zza granicy. Chyba nadal nie rozumiem. :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #1889 dnia: Wrzesień 01, 2014, 19:25 »