Autor Wątek: Pomeranian EOvation:warsztat dla zainteresowanych zmianami klimatycznymi (12.01)  (Przeczytany 3243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

velo

  • Gość
Drodzy Forumowicze, serdecznie zapraszam Was na Pomeranian EOvation. Bezpłatny 24 godzinny warsztat odbędzie się 12-13 stycznia 2018 w Gdańsku. Dla najlepszego zespołu czeka voucher na zdjęcia satelitarne wartości 2000 EUR!

W ramach projektu EOClimlab realizowanego na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej organizowane są w Polsce warsztaty zwane hackatonami dedykowane dla osób chętnych by zaprojektować rozwiązania związane ze zmianami klimatycznymi. Najbliższy hackaton, zatytułowany Pomeranian EOvation Gdańsk, odbędzie się 12-13 stycznia 2018 w Inkubatorze Starter (Gdańsk, Ulica Lęborska 3B).

Warsztat ma zachęcić i zaktywizować studentów z różnych dziedzin (nie tylko informatycznych), startupy oraz ludzi biznesu do działania i tworzenia rozwiązań wyzwań społecznych oraz biznesowych poświęconych zmianom klimatu. Głównym tematem prac będą kwestie związane z regionem Pomorza.

W ramach warsztatów uczestnicy pracując w zespołach będą mieli 24 godziny na zaproponowanie wizji rozwiązania na jeden z przedstawionych problemów, zaprojektowanie konceptu jego działania oraz przedstawienia pomysłu przed jury.

Wszystkie zagadnienia dotyczą kwestii bezpośrednio i pośrednio powiązanych z efektami zmian klimatycznych w regionie pomorskim. Wyznaczonych zostało pięć tematycznych haseł, na których uczestnicy będą musieli się skupić. Są to kolejno:

Stan zanieczyszczenia na Pomorzu
Wzrostu poziomu morza a Żuławy
Analiza obszaru zniszczeń: Rytel
Odnawialne źródła energii: wiatr i Słońce
Wpływ warunków pogodowych a wypoczynek
Zespoły będą musieli zaproponować wizję rozwiązania, w którym docelowo użyte mają zostać dane satelitarne i przedstawić je w krótkiej kilkuminutowej prezentacji przed komisją z środowisk biznesowych i technicznych związanych z sektorem kosmicznym.

W trakcie trwania wydarzenia organizatorzy zapewniają dostęp do danych satelitarnych platformy EOClimlab, szkolenia z wykorzystania danych satelitarnych, pomoc mentorów, wsparcie ekspertów z branży kosmicznej oraz kontakt z firmami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest firma Blue Dot Solutions a partnerem Inkubator Starter.

Na najlepsze pomysły czekają atrakcyjne nagrody:

Pakiet komercyjnych zdjęć satelitarnych na wybrany teren o wartości 2 tysięcy EUR
Jednodniowy rejs turystyczny promem do Szwecji ze Stena Line.
Zestawy Raspberry Pi wraz z dodatkowymi czujnikami
Miesięczny dostęp do przestrzeni coworkingowej Inkubatora Starter
Usługi konsultingowe Blue Dot Solutions oraz Black Pearls VC

Do uczestnictwa konieczna będzie rejestracja pod adresem: https://eovationgdansk.evenea.pl/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/300968183748930/

O projekcie EOClimlab

EOClimlab to niekomercyjny projekt zlecony przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) dla polsko-czesko-rumuńskiego konsorcjum. W jego skład z Polski wchodzą Omnilogy, Blue Dot Solutions, Orange, Integrated Solutions oraz Kapitech. Po stronie czeskiej są to Czech Invest i SpaceSystems Czech, a po stronie rumuńskiej znajduje się trzech partnerów informatycznych: Arobs Transilvania Software, Aries Transilvania oraz Indeco Soft.

Celem projektu nadzorowanego przez Omnilogy jest rozwijanie platformy informatycznej integrującej różne dane satelitarne i naziemne związane z problematyką zmian klimatycznych ze szczególnym uwzględnieniem danych pozyskanych przez europejski program satelitarny Copernicus. Drugim celem projektu jest zwiększanie świadomości dotyczącej problematyki zmian klimatycznych, jak i wiedzy o narzędziach i możliwościach wykorzystania danych satelitarnych dla nowych rozwiązań do przeciwdziałania ich skutkom. Odbywa się to między innymi na warsztatach o zbiorczej nazwie EOvation odbywających się w Polsce, Czechach i Rumunii.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 14:30 wysłana przez kanarkusmaximus »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Pozwoliłem sobie zaingerować w Twój post i dodać datę 12 stycznia, ale nic więcej nie mogę dodać, z uwagi na długość tytułu wątku.

Jak najbardziej zapraszamy! :)

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24494
  • Very easy - Harrison Schmitt
I jeszcze odniesienie do innego wątku w tym temacie:

http://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=2880.msg112568#msg112568

velo

  • Gość
Drodzy forumowicze, wciąż mamy jeszcze nieco miejsc. Zapraszamy wszystkich chętnych z Trójmiasta i okolic :-)

rejestracja https://eovationgdansk.evenea.pl/

mamy fajne nagrody za najlepsze pomysły: (dane satelitarne od Astri Polska), nieco fajnych czujników elektronicznych ze sklepu Botland, przejazd promem do Szwecji.

Będzie też piwo i jedzenie :P

Polskie Forum Astronautyczne


Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Rozpoczął się hackaton. Jest prawie 20 uczestników i około 10 ekspertów. Były też wykłady i prezentacje na temat przetwarzania danych EO. :)

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Widzę, że Velo "obsługiwał" stanowisko z pizzą  ;-)
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24494
  • Very easy - Harrison Schmitt
Po hackatonie Pomeranian EOvation (12-13.01.2018)
BY MICHAŁ MOROZ ON 16 STYCZNIA 2018


Wspólne zdjęcie uczestników Pomeranian EOClimlab / Foto: Maciej Roszkowski

(...) Najlepszy zespół, Greeny, składający się głównie z licealistów z Gdyni zaproponował rozwiązanie ukazujące najbardziej korzystne miejsca dla rozwoju energii wiatrowej i słonecznej. Klikając na poszczególne zdjęcie na mapie, odbiorca aplikacji mógłby zobaczyć, jak szybko zwróci mu się inwestycja w energię odnawialną. (...)

http://kosmonauta.net/2018/01/po-hackatonie-pomeranian-eovation-12-13-01-2018/#prettyPhoto

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Ten zespół licealistów okazał się być nieźle zorientowany i kumaty - nawet w porównaniu ze studentami wyższych lat. :)

Offline nata100

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 3
  • LOXem i ropą! ;)
Nie wiedziałam, że licealiście też mogą brać udział w warsztatach, myślałam, że to tylko dla już w miarę ogarniętych w temacie :)
Ja często odbywa się to wydarzenie? Pewnie raz na rok?
Lubię siedzieć nisko (...) upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Będzie jeszcze jeden hackaton organizowany przez naszą ekipę! :)

velo

  • Gość
Następny hackaton - w temacie bałtyku - odbędzie się w Trójmieście za lekko około miesiąc. Wstępnie rezerwujcie termin 2-3 marca :-)

W tych hackatonach mniej chodzi o długie dłubanie w kodzie, a bardziej o rozwinięcie i przedstawienie fajnego pomysłu :)

Polskie Forum Astronautyczne