Autor Wątek: Chopin: The Space Concert  (Przeczytany 3646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Chopin: The Space Concert
« dnia: Wrzesień 08, 2013, 17:22 »


Dzisiaj Polsat pokazał obszerne fragmenty filmu "Chopin: The Space Concert". Zobaczyłem to przypadkiem, ale film, poprzedzony zresztą krótką rozmową z gen. Hermaszewskim, zauroczył mnie.

Film stanowi niby kronikę wyprawy STS-130, której dowódcą był George Zamka, a której zadaniem było m.in. dostarczenie i zamontowanie na ISS Cupoli. Treść stanowi jednak tło dla muzyki Chopina (w wykonaniu Tomasza Radziwonowicza), a także pięknych zdjęć Ziemi. Całość świetnie, dynamicznie zmontowana, ciekawe przyspieszone ujęcia, komentarze Zemki. Świetna jakość ujęć Ziemi (autorstwa głównie Soichi Noguchi)!

W 2012 roku film otrzymał Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monaco. Reżyseria i produkcja: Adam Ustynowicz. Film trwa 45 min.

Premiera 8 października i po tym co zobaczyłem dzisiaj, jestem pewien, że kupię...

Zwiastun:

Offline OrestesGaolin

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Dominik Roszkowski
Odp: Chopin: The Space Concert
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2013, 23:14 »
Trafiłem na ciekawy artykuł na temat tego filmu
http://iplay.pl/wiadomosci/chopin,the,space,concert,17769

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23258
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Chopin: The Space Concert
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2013, 22:02 »
Czy ktoś widział ten koncert? Mi się zdarzyło już kilka razy, w tym raz "na żywo" z kompozytorem podczas konferencji w Rzeszowie.

Ogólnie całość robi wrażenie, choć film ma kilka niedociągnięć. Warto zobaczyć. :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Chopin: The Space Concert
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2013, 22:02 »