Autor Wątek: Mars One  (Przeczytany 117324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Odp: Mars One
« Odpowiedź #300 dnia: Czerwiec 27, 2018, 10:47 »
Ma się dobrze, bo wystawia faktury - trzeba dodać.
Poza tym jest wszystko po staremu, sporo gadania i jeleni naciągania, a to wiadomo, że w jakikolwiek sposób nie zbliża to nas do poważnej eksploracji Marsa. M1 traktować można nadal jako spółkę założoną przez kosmitów dla kosmitów.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline adam.nielek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #301 dnia: Czerwiec 27, 2018, 12:10 »
jeleni naciągania, zanotuje to sobie. jakieś inne propozycje?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #302 dnia: Czerwiec 27, 2018, 12:19 »
Moje pytania:
- z jakiego sprzętu ma zamiar skorzystać MO? Większość sprzętu pokazywanego na grafikach (od innych producentów) nie jest już przewidywana dla human spaceflight czy Marsa.
- jak kwestie energetyczne - czy można prosić o wyliczenia ile energii elektrycznej będzie generowanej na Marsie i z czego?
- ile łącznie zebrał MO i na co zostało to wydane?
- jakie są obecne szacunki całkowitego budżetu?
- jaki jest obecny terminarz prac i misji?

Offline adam.nielek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #303 dnia: Czerwiec 27, 2018, 13:56 »
dzięki za propozycje, niestety te pytania trzeba kierować do marsONE a ja chcę pogadać z kandydatami. oni tego nie wiedzą, to bohaterzy a nie ekipa za kurtyną całego przedsięwzięcia :)

pamiętam, że od kiedy Elon wystartował ze swoim BFR M1 od razu zaklepała loty. pierwszya seria ma startować w 2022 roku i zabierze ze sobą habitat, który ładnie na miejscu ułoży się w szeregowe domki za airco i świerzą wodą w kranie. misja załogowa poleci jak uczestnicy będą gotowi, przed nimi długie miesiące ćwiczeń i testów.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars One
« Odpowiedź #303 dnia: Czerwiec 27, 2018, 13:56 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #304 dnia: Czerwiec 27, 2018, 14:13 »
Przepraszam, ale dlaczego kandydaci tego nie wiedzą? Przecież to powinny być podstawowe, ogólnodostępne informacje.

Dziwne to jest, szczególnie w kwestii dat, czy też kwestii dostępności sprzętu. Przecież kiedyś (niebawem?) powinno się zacząć intensywne treningi do misji.


Adamie, czy możesz potwierdzić, że zadane przeze mnie pytania są zbyt trudne do odpowiedzi przez kandydatów MO?

Offline adam.nielek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwiec 27, 2018, 15:22 »
wydaje mi się, że to wymagasz podania informacji dotyczących przygotowań komercyjnego projektu. M1 nie ma obowiązku ujawniać kontraktów które za nią stoją. to nie jest iniciatywa publiczna

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwiec 27, 2018, 15:38 »
Nie rozumiem, zadałem proste pytania - każdy kandydat powinien znać chyba tak podstawowe informacje. Szczególnie jeśli w przyszłej dekadzie powinny być już loty.

Adamie, zobacz jak jest w tym przypadku - istnieje "wielki i rzeczywisty program lotu na Marsa", w którym nawet nie są znane podstawy?

Czego się więc dowiemy od kandydatów? Czuję, że bardzo mało, albo wcale!

Offline adam.nielek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #307 dnia: Czerwiec 27, 2018, 16:35 »
Moje pytania:
- z jakiego sprzętu ma zamiar skorzystać MO? Większość sprzętu pokazywanego na grafikach (od innych producentów) nie jest już przewidywana dla human spaceflight czy Marsa.
Podasz jakiś przykład? Ja szukałem kiedyś info nt kombinezonu do EVA, wygląda na to, że taki kombinezon to pilnie strzeżona tajemnica. W grę wchodzi pomysł wart miliony. Podobnie samowystarczalne domki i systemy life support. Wszystkie tego rodzaju technologe można wykorzystać (i dobrze sprzedać) tutaj na dole
- jak kwestie energetyczne - czy można prosić o wyliczenia ile energii elektrycznej będzie generowanej na Marsie i z czego?
Wydaje mi się że to ktoś policzył i wiadomo już od dziesięcioleci. Np na podstawie rachunków za stacjepolarne albo ISS.
- ile łącznie zebrał MO i na co zostało to wydane?
- jakie są obecne szacunki całkowitego budżetu?
jak napisałem poprzednio nie na obowiązku się rozliczać z tego projektu przed publiką. No i co na ten temat ma wiedzieć kandydat,  który w zamian za swoje całe życie dostaje bilet w nieznane, w jedną stronę?
- jaki jest obecny terminarz prac i misji?
Info jest na stronie. To tyle odnośnie poruszanych przez Ciebie spraw. Ja miałem na myśli takie bardziej osobiste kwestie


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Mars One
« Odpowiedź #308 dnia: Czerwiec 27, 2018, 20:10 »
Trzeba tu rozróżnić dwie sprawy: (1) firma MarsOne, (2) chętni do lotu na Marsa.

Chyba nie sposób bronić firmy. Adam przekonuje do niej, że aż zajrzałem na stronę. Konkrety techniczne o projekcie:

Rakieta (by nie posądzono mnie o stronniczość: to komplet informacji na ten temat):
Cytuj
Mars One will choose the right launch supplier from existing, experienced companies.

Lądownik (w zasadzie też komplet informacji, po potem jest już tylko wyliczenie funkcji jakie ma spełniać):
Cytuj
Mars One will secure the landing modules from one of the experienced suppliers in the world, for example Lockheed Martin.

Czyli krótko mówiąc: nie mają pojęcia, jak się do tego zabrać (o ile w ogóle mają taki zamiar). Stwierdzenia, że wybiorą jakąś już istniejąca rakietę i zamówią u doświadczonej firmy lądownik łagodnie mówiąc nie są poważne.

Chętni do lotu. To o wiele ciekawsza sprawa i chętnie bym poczytał, gdyby Adamowi udało się czegoś dowiedzieć u źródła. Zastanawia mnie, że Ci ludzie muszą wiedzieć o mizerii firmy, a mimo wszystko decydują się na udział. Dlaczego? Czy naiwnie liczą, że może jednak coś cudownego się wydarzy i loty dojdą do skutku? Nie wykluczone, że przynajmniej niektórych marzenie zaślepia. Ale może chcą przynajmniej otrzeć się o kosmiczną przygodę? Np. przez kontakt z hardwarem, który ma jakiś związek z realną astronautyką? Może liczą, że udział w tej imprezie da im później jakieś fory przy następnym podejściu?

Mógłbym tak długo wyliczać, dlatego tego akurat jestem ciekaw.

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Mars One
« Odpowiedź #309 dnia: Czerwiec 27, 2018, 21:34 »
Już dość dawno temu MarsOne ogłosiło, że do lotu zgłosiło się ponad 200tys chętnych, a po jakimś czasie okazało się, że o ile mnie pamięć nie myli, było ich tylko 2tys.
Takie jawne kłamstewko chyba dobrze nie świadczy o tej inicjatywie.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2619
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Mars One
« Odpowiedź #310 dnia: Czerwiec 28, 2018, 00:26 »
Podsumowując dyplomatyczne wypowiedzi Mars One to nic innego jak firma kogucik:))

Offline adam.nielek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #311 dnia: Czerwiec 28, 2018, 02:07 »
Padło tutaj kilka slow uczciwej krytyki. Daję do zrozumienia że jestem na ich liście plac dobre sobie? Doję ile się da 🤝Mówię jak jest to już za kilka lat! Co tu się Rozwodzić. Jeżeli prawdę mówią, że to taka zbiórka to jeśli to kogoś naprawdę bardzo interesuje to z nim pogadam. Powołując się przy tym że to jakby głos forum


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Ergosum

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #312 dnia: Czerwiec 28, 2018, 07:08 »
Trzeba tu rozróżnić dwie sprawy: (1) firma MarsOne, (2) chętni do lotu na Marsa.
(...)
Chętni do lotu. To o wiele ciekawsza sprawa i chętnie bym poczytał, gdyby Adamowi udało się czegoś dowiedzieć u źródła. Zastanawia mnie, że Ci ludzie muszą wiedzieć o mizerii firmy, a mimo wszystko decydują się na udział. Dlaczego? Czy naiwnie liczą, że może jednak coś cudownego się wydarzy i loty dojdą do skutku? Nie wykluczone, że przynajmniej niektórych marzenie zaślepia. Ale może chcą przynajmniej otrzeć się o kosmiczną przygodę? Np. przez kontakt z hardwarem, który ma jakiś związek z realną astronautyką? Może liczą, że udział w tej imprezie da im później jakieś fory przy następnym podejściu?
Nie wiem, czy warunkiem kandydowania jest wniesienie do M1 funduszy, ale mam wrażenie, że to jest po prostu handel marzeniami. Coś na kształt współczesnej wersji średniowiecznej sprzedaży odpustów. Masz wielkie, nieziszczalne marzenia – znajdą się tacy, co za odpowiednią opłatą roztoczą przed tobą wspaniałą wizję, której oczekujesz. Te szkolenia, wykłady, testy czy publikacje prowadzone przez M1 są elementami uwiarygodniającymi tą wizję. I Wielu to wystarczy.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Odp: Mars One
« Odpowiedź #313 dnia: Czerwiec 28, 2018, 08:19 »
..czyli reasumując... pomysł na biznes, z którego i tak przecież żadnych owoców (nie licząc wpływów na konto pomysłodawcy) nie będzie, tzw. sprzedaż powietrza... potrzebnego marsjańskim marzycielom. 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2018, 08:42 wysłana przez station »
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Mars One
« Odpowiedź #314 dnia: Czerwiec 28, 2018, 08:43 »
Padło tutaj kilka slow uczciwej krytyki. Daję do zrozumienia że jestem na ich liście plac dobre sobie? Doję ile się da 🤝Mówię jak jest to już za kilka lat! Co tu się Rozwodzić. Jeżeli prawdę mówią, że to taka zbiórka to jeśli to kogoś naprawdę bardzo interesuje to z nim pogadam. Powołując się przy tym że to jakby głos forum

Na Forum jest dość zgodny front negatywnie nastawionych do M1, ale też firma sporo zrobiła, by taka opinia o niej się utrwaliła. Jeśli masz jakiekolwiek podstawy by przypuszczać, że może być choć trochę inaczej, to jeśli uda Ci się zdobyć jakieś ciekawe informacje, wszyscy będziemy bardzo zainteresowani.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars One
« Odpowiedź #314 dnia: Czerwiec 28, 2018, 08:43 »