Autor Wątek: Mars One  (Przeczytany 117354 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Odp: Mars One
« Odpowiedź #330 dnia: Luty 11, 2019, 10:49 »
Przecież to śmierdziało "łowieniem jeleni" już parę lat temu, takich przekrętów będzie jeszcze sporo, a ludzie - przynajmniej tych, których się podejrzewa o myślenie - powinni być o niebo ostrożniejsi w przypadku takich wyssanych z sufitu rewelacji o "locie na inną planetę na drzwiach od stodoły". Przypadek MO przynajmniej nauczy czegoś tych zrobionych w kosmicznego balona.

przy okazji, Adam.nielek, mam nadzieję, że zmieniłeś wreszcie zdanie o MO ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2019, 12:21 wysłana przez station »
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24495
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Mars One
« Odpowiedź #331 dnia: Luty 13, 2019, 07:10 »
Oficjalny koniec marsjańskiej fikcji

Mars One company goes bankrupt
by Jeff Foust — February 11, 2019


Bas Lansdorp, founder of Mars One, confirmed the bankruptcy of the venture's for-profit arm, Mars One Ventures AG, but said he was working with administrators and a potential investor on a way to rescue it. Credit: Mars One video via YouTube.

(...) Lansdorp emphasized that the bankruptcy filing affected only the for-profit company, Mars One Ventures. However, with the collapse of that company, financing of the non-profit foundation is uncertain.

Mars One has provided few financial updates since it announced in December 2016 that Mars One Ventures had gone public after an acquisition by InFin Innovative Finance AG, a Swiss firm previously working on mobile payment technologies that was already traded on the Frankfurt Stock Exchange. The last shareholder update by Mars One Ventures was published in June 2018, according to the investor relations section of its website. At the time trading of the stock had been suspended on the Frankfurt exchange, with hopes of resuming it in August. (...)

https://spacenews.com/mars-one-company-goes-bankrupt/

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Odp: Mars One
« Odpowiedź #332 dnia: Luty 13, 2019, 12:17 »
Za chwilę będzie to Bas L. na ławie oskarżonych. ;)
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #333 dnia: Luty 14, 2019, 11:08 »
No i bardzo dobrze że teraz zbankrutowali a nie po wysłaniu skazań... tfu! znaczy się ochotników na Marsa.
Co oni by zrobili bez ziemskiego wsparcia? Marsjańska odmiana "Lśnienia" Kubricka - "każdy trup to więcej jedzenia, wody i tlenu dla mnie".
Mówię materiał na horror jak znalazł:)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars One
« Odpowiedź #333 dnia: Luty 14, 2019, 11:08 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #334 dnia: Luty 14, 2019, 14:39 »
Pamiętajcie, że ta spółka miała "monetaryzować działania Mars One" - ci nie mieli wysyłać ludzi na Marsa, tylko znajdować okazje finansowe dookoła tego.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Odp: Mars One
« Odpowiedź #335 dnia: Luty 14, 2019, 20:54 »
Pamiętajcie, że ta spółka miała "monetaryzować działania Mars One" - ci nie mieli wysyłać ludzi na Marsa, tylko znajdować okazje finansowe dookoła tego.

Jedna i ta sama banda, pierwsza ekipa od budowania ściemy i odpowiedzialna za karmienie pelikanów, drudzy od robienia sponsorów w balona. Przecież nikt nikogo nigdzie nie chciał wysłać, chyba, że tzw. "zarząd" chciał docelowo wysłać siebie na dożywotni karaibski urlop. Nazywajmy rzeczy po imieniu.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #336 dnia: Luty 14, 2019, 22:14 »
Wydaje mi się że sytuacja wokół Mars One się rozwiąże w tym roku. W jedną albo drugą stronę. ;)

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24495
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Mars One
« Odpowiedź #337 dnia: Luty 15, 2019, 21:15 »
Bankructwo Mars One Ventures AG
BY KRZYSZTOF KANAWKA ON 14 LUTEGO 2019

Jedna z form działalności Mars One – firma Mars One Ventures AG – zbankrutowała w styczniu 2019.

W maju 2012 roku, Holender Bas Lansdorp ogłosił inicjatywę Mars One. Jej cel wydaje się być dość fantastyczny – wysłanie czwórki śmiałków na Marsa w locie „w jedną stronę” z załogowym lądowaniem już w 2023 roku (lub dwa lata później). Co więcej, Bas Lansdorp twierdził wówczas, że wszystkie technologie potrzebne do zbudowania pierwszej stałej ludzkiej osady na innym ciele niebieskim już istnieją lub wkrótce powstaną. Astronauci mieli pozostać na Czerwonej Planecie do końca swoich dni.

Co ciekawe, projekt Mars One od początku miał także wymiar medialny – każdy etap podróży wcześniej wyselekcjonowanych astronautów miał być transmitowany „na żywo” w formie programu TV. Był to z pewnością kontrowersyjny pomysł, który jednocześnie sugeruje potencjalne źródło dochodów dla organizatorów Mars One. (...)

https://kosmonauta.net/2019/02/bankructwo-mars-one-ventures-ag/

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #338 dnia: Luty 16, 2019, 19:26 »
A tak a propos - ilu w Polsce jest obecnie zapalonych zwolenników Mars One? Ciekawe, czy oni też dostali informacje o kłopotach spółki Mars One Ventures...

Offline Robek

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 617
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #339 dnia: Luty 17, 2019, 13:06 »
A tak a propos - ilu w Polsce jest obecnie zapalonych zwolenników Mars One? Ciekawe, czy oni też dostali informacje o kłopotach spółki Mars One Ventures...



Chyba każdy zdawał sobie sprawę, że to wszystko jest bardzo mało realne, i bardziej chodziło o to żeby wspólnie spotkać się, w gronie fanów podboju czy tam lotu na Marsa, a procent ludzi którzy na serio wierzyli, że się uda zebrać na to kase, zapewne był naprawdę mały.

Offline adam.nielek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #340 dnia: Luty 21, 2019, 10:21 »
Wieje tutaj okropnym pesymizmem, drody forumowicze. A marsONE ma się dobre, wybrano już setkę kandydatów, trwają wykłady i szkolenia. Okazało się, że z jednym z kolonistów mieszkam po sąsiedzku, kandydat z Polski pewnie czyta te słowa a pewna liczba zostawiła dane kontaktowe na stronie projektu. Dziennikarskie powołanie każe mi zagłębić ten temat, w związku z tym chciałbym poradzić się, jakie pytania zadalibyście kandydatom marsONE?
Zastanawia mnie, że Ci ludzie muszą wiedzieć o mizerii firmy, a mimo wszystko decydują się na udział. Dlaczego? Czy naiwnie liczą, że może jednak coś cudownego się wydarzy i loty dojdą do skutku? Nie wykluczone, że przynajmniej niektórych marzenie zaślepia. Ale może chcą przynajmniej otrzeć się o kosmiczną przygodę? Np. przez kontakt z hardwarem, który ma jakiś związek z realną astronautyką? Może liczą, że udział w tej imprezie da im później jakieś fory przy następnym podejściu?
I jak z pytaniami z forum? Czy jest dostępny wspomniany dziennikarski materiał?

Przy okazji: strona MarsOne jest martwa, nie opublikowali raportu dla inwestorów który powinien być w październiku, nie ma również nic na temat treningów które miały się zacząć w tym roku.
Miałem okazję porozmawiwć z Bradem Moore, który był w 100 kandydatów. Niestety, nasz kontakt urwał się a Brad od prawie roku jest w USA. Podejrzewam, że to rozczarowanie całym pomysłem. Na naszym pierwszym spotkaniu był bardzo entuzjastycznie nastawiony. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że facet naprawdę wierzy, że umrze na Marsie. No i szkoda, że cały pomysł trafił do kosza. Chociaż przedstawiciele Mars ONE nie postawili jeszcze kropki i mówi się o jakimś inwestorze. Który, tak jak cały plan pozostaje tajemnicą do samego końca ;)

Offline Robek

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 617
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #341 dnia: Luty 21, 2019, 13:25 »
Chociaż przedstawiciele Mars ONE nie postawili jeszcze kropki i mówi się o jakimś inwestorze. Który, tak jak cały plan pozostaje tajemnicą do samego końca ;)

To ile trzeba kasy na wysłanie tam 3 ludzi? 10 może 50 miliardów? w sumie zależy kto by to robił, no i kwestia tego żeby utrzymać ich tam przy życiu, więc to kolejne kilka miliardów na rok, w końcu przeciętny człowiek je około 700kg jedzenia rocznie, więc na trzech ludzi, przy dość sporej diecie to i tak wyjdzie z 1 tone jedzenia na rok.

Offline adam.nielek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #342 dnia: Luty 21, 2019, 19:04 »
Pewnie i góra pieniędzy nie wystarczy ale pomysł dalej uważam za wyjątkowy.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #343 dnia: Marzec 10, 2019, 13:01 »
Nawiasem pisząc, jest już 10 marca, a tej "wyczekiwanej" konferencji z 6 marca nie było.
https://www.mars-one.com/news/press-releases --> nie ma żadnej nowej informacji.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars One
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 19, 2022, 16:41 »
Odgrzewam tego niesmacznego kotleta - fajne nagranie podsumowujące tę inicjatywę.


Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars One
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 19, 2022, 16:41 »