Autor Wątek: Polski przemysł kosmiczny - aktualności  (Przeczytany 201750 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 20, 2015, 17:22 »
No to wielkie gratulacje!!!

Gratulacje!!!!  8)
A kto w tym zespole pracuje?

Krzys

  • Gość
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 20, 2015, 17:49 »
I żeby nie było, że nie informowaliśmy: ekipa Kosmonauty obecnie realizuje jeden projekt dla ESA, związany z obserwacjami Ziemi. A miejscem tego projektu jest... Jordania:
http://www.kosmonauta.net/2015/01/kosmonauta-net-prowadzi-w-jordanii-badania-dla-esa/

Liderem projektu jest imć Velo! :)

Nie, no to gratuluje! Potem w Waszym portfolio będzie to ładnie wyglądało + doświadczenie.

Jako że temat mi na to pozwala i mam możliwość porozmawiać z szefostwem to miałbym kilka pytań/sugestii odnośnie spółki Kosmonauta.net sp. z o.o.

1. Dlaczego nie macie strony specjalnej dla swojej spółki, a z Kosmonauta.net nie da rady dowiedzieć się czegoś więcej o samej firmie i jej ofercie? Znalazłem tylko coś takiego przez google: http://kosmonauta.drmm.pl/~kosmonau/biz/
No chyba, że źle szukam?
2. Planujecie rozszerzać działalność spółki w swoim profilu rzecz jasna? Jakiś hardware?
3. Pewnie będzie w odpowiedzi coś o braku funduszów. Więc może czas przekształcić w S.A. i iść na początek na NewConnect po fundusze na rozwój? Pewnie kilku/kilkunastu forumowiczów kupiło by trochę akcji, chociażby dlatego żeby powiedzieć, że są współwłaścicielami tego forum ;)

LooZ^

  • Gość
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 20, 2015, 18:01 »
Krzys: Nie chcę Krzyśkowi wchodzić w paradę, ale sądzę, że niedługo wszystkie twoje pytania znajdą satysfakcjonującą odpowiedź ;) Mam nadzieję, że powstanie również specjalny wątek na forum.

Offline jsc

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1905
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 20, 2015, 18:05 »
Chcesz wątek to zakładaj:)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 20, 2015, 18:05 »

LooZ^

  • Gość
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 20, 2015, 18:08 »
Chłopaki by mi chyba ukręcili niezbędne mi części ciała :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 20, 2015, 19:52 »
Hyhy, trafiliście na naszą dawną stronę, co na kolanie własnym sumptem robiliśmy. Myśleliśmy, że ją skasowaliśmy przy ostatniej przeprowadzce na nowy serwer, a tu takie zaskoczenie. :)

Będziemy mieć niebawem stronę biznesową - tylko po prostu ekipa ma sporo na głowie i chcemy wszystko dobrze zrobić. Tu nie ukrywam, że będziemy niebawem ruszać z kampanią stażowo/rekrutacyjną, ale wszystko w swoim czasie.

Krzyśku, odnośnie Twojego pytania 2. - raczej mniej hardware, bo to naprawdę maciupci ułamek sektora kosmicznego. Ale nie neguję całkowicie. :)

Nie myślimy obecnie o S.A. - ale o tym więcej szczegółów już niebawem. :)

Generalnie obecnie jest tak, że już jesteśmy głęboko w sektorze kosmicznym, mamy ciekawe dokonania, o niebawem będziemy informować, a o innych już wiadomo. :) Dzięki temu możemy utrzymywać forum i stronę oraz organizować takie konkursy jak Galileo Masters, który w zeszłym roku miał bardzo dobre wyniki. Zatem chyba idzie w dobrą stronę. :)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 21, 2015, 08:39 »
Generalnie obecnie jest tak, że już jesteśmy głęboko w sektorze kosmicznym, mamy ciekawe dokonania, o niebawem będziemy informować, a o innych już wiadomo. :) Dzięki temu możemy utrzymywać forum i stronę oraz organizować takie konkursy jak Galileo Masters, który w zeszłym roku miał bardzo dobre wyniki. Zatem chyba idzie w dobrą stronę. :)

Czyli dopłacacie ze swojej kieszeni na utrzymanie Forum? Moje głębokie ukłony i podziękowania. Dla mnie Forum i strona kosmonauta.net to dzienniki kosmiczne i trudno mi bez nich wyobrazić bycie na bieżąco z kosmosem.
Owszem są space.com spacedaily.com NASA i te sprawy :-) Ale na Forum i stronie to wszystko streszczone w jednym miejscu. No i nie zawsze można samemu dotrzeć do tych wszystkich informacji w necie.

velo

  • Gość
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 22, 2015, 14:04 »
O naszym projekcie w Jordanii kilka słów więcej na stronach Ministerstwa Gospodarki

http://www.mg.gov.pl/node/22630

Jak jakieś szczególne pytania macie - to piszcie :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 30, 2015, 13:37 »
Od 1 stycznia ruszyły pierwsze kosmiczne projekty w H2020. Oto ich lista - jest jeden lider z Polski!

http://www.gsa.europa.eu/sites/default/files/H2020-Galileo-2014-1%20IA%20and%20CSA%20list%20of%20projects.pdf

:) Więcej szczegółów niebawem.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 30, 2015, 19:49 »
Ale serdeczne gratulacje przyjmij już teraz!

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 30, 2015, 19:56 »
Ale serdeczne gratulacje przyjmij już teraz!

To Kanarek jest w tym projekcie:?  :D

LooZ^

  • Gość
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 30, 2015, 21:16 »
A gdzie ich nie ma! Strach ostatnio otworzyć lodówkę! ;) Mam nadzieję, że w końcu otworzą się na świat ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 30, 2015, 23:32 »
Będę pisać o tym oficjalną informację jutro, więc pewnie w przyszłym tygodniu się pojawi, ale jest tak:
- jeden jedyny projekt, w którym liderem jest polski podmiot, to robota moja i imć Matiasa - będziemy się udzielać w tym projekcie
- oprócz tego - jako Kosmonauta.net sp. z o.o. - udzielamy się jeszcze przy innym projekcie. Tutaj pierwsze skrzypce gra imć NH2501. :)

Dzieje się!

velo

  • Gość
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 30, 2015, 23:53 »
Ja już nawet lodówki nie otwieram ;)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 31, 2015, 11:44 »
Będę pisać o tym oficjalną informację jutro, więc pewnie w przyszłym tygodniu się pojawi, ale jest tak:
- jeden jedyny projekt, w którym liderem jest polski podmiot, to robota moja i imć Matiasa - będziemy się udzielać w tym projekcie
- oprócz tego - jako Kosmonauta.net sp. z o.o. - udzielamy się jeszcze przy innym projekcie. Tutaj pierwsze skrzypce gra imć NH2501. :)

Dzieje się!

Wielkie gratulacje i niskie ukłony dla Was!!!!  :D I dzięki za reprezentację Polski w Europie  8)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polski przemysł kosmiczny - aktualności
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 31, 2015, 11:44 »