Autor Wątek: Wyślij zdjęcie w Kosmos na pokładzie BRITE-PL Heweliusz  (Przeczytany 2695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrew

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 785
  • Czy to może być aż tak trudne?
    • Astronomia24.com
Wyślij zdjęcie w Kosmos na pokładzie BRITE-PL Heweliusz
« dnia: Styczeń 10, 2013, 13:23 »
Od 7 do 25 stycznia 2013 roku w ramach akcji "WYŚLIJ ZDJĘCIE W KOSMOS" każdy z nas może przesłać zdjęcie lub film i wziąć symboliczny udział w misji pierwszych polskich satelitów naukowych. Nadesłane zdjęcia zostaną umieszczone na karcie pamięci satelity "Heweliusz" wraz z nim umieszczone na orbicie okołoziemskiej. Akcja promująca program BRITE-PL prowadzona jest jest przez Spółdzielnię Socjalną Fajna Sztuka i Centrum Badań Kosmicznych PAN.


Głównym celem akcji jest zainteresowanie opinii publicznej polskim zaangażowaniem w międzynarodowe programy kosmiczne. Projekt BRITE-PL otwiera wiele nowych możliwości dla młodych inżynierów i naukowców a inwestycje w nowe technologie i wspieranie nauki są bodźcem dla rozwoju gospodarki. To milowy krok we współpracy polskich naukowców przy międzynarodowych programach kosmicznych. Jego konsekwencją będzie również praktyczne zastosowanie technologii kosmicznych w nauce i gospodarce.

Aby wziąć udział w akcji należy przesłać zdjęcie lub film o dowolnej tematyce (mogą to być np.: ludzie, ulubione miejsce, kartka z tekstem, czy cokolwiek innego) na adres email: zdjeciewkosmos@gmail.com do 25 stycznia 2013.

Zdjęcie nie może przekraczać objętości 300 KB i 1 MB w przypadku materiału filmowego. Preferowanymi formatami są pliki z rozszerzeniem .jpg w przypadku zdjęcia i .mp4 w przypadku materiału filmowego. Każdy chętny może wysłać do 5 zdjęć i/lub 1 film. Każdy uczestnik, którego zdjęcie zostanie wyniesione w kosmos razem z satelitą HEWELIUSZ otrzyma drogą mailową certyfikat potwierdzający.


Więcej na: http://www.zdjeciewkosmos.fajnasztuka.org/


Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8608
Odp: WYŚLIJ ZDJĘCIE W KOSMOS
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2013, 13:50 »
PO co wysyłać, jak w końcu misji te zdjęcia wylądują w oceanie. Czy nie lepiej od razu je tam umieścić?  ;D

Offline Andrew

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 785
  • Czy to może być aż tak trudne?
    • Astronomia24.com
Odp: WYŚLIJ ZDJĘCIE W KOSMOS
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2013, 13:52 »
Zawsze będziesz mógł się pochwalić, że twoje zdjęcie było w kosmosie :D

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8608
Odp: WYŚLIJ ZDJĘCIE W KOSMOS
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2013, 14:33 »
Zawsze będziesz mógł się pochwalić, że twoje zdjęcie było w kosmosie :D

Ja już mogę się pochwalić, że moje nazwisko poleciało:
Na Księżyc: LRO
Na Marsa:
MER: Spirit, Opportunity
Phoenix
MSL Curiosity
na krańce Układu Słonecznego: New Horizonse
Reszty już nie pamiętam  ;D
W takim wypadku chyba zostawię miejsce innym, tym którzy jeszcze nie byli w spejsie  ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: WYŚLIJ ZDJĘCIE W KOSMOS
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2013, 14:33 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23261
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Wyślij zdjęcie w Kosmos na pokładzie BRITE-PL Heweliusz
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2013, 14:52 »
Pozwoliłem sobie przenieść wątek do spraw ogólnych i doprecyzować tytuł wątku. Mam nadzieję, że Andrew nie ma mi tego za złe. :)

Osobiście uważam, że jest to dobry konkurs dla ludzi, którzy wcześniej nie byli zainteresowani "kosmosem" i przesłanie takiego zdjęcia to pierwsza szansa dla nich na "sięgnięcie przestrzeni kosmicznej". Bardziej tu widzę aspekt edukacyjno-informacyjny niż praktyczny.

Fajnie by było, gdyby konkursem się zainteresowały dzieciaki ze szkoły podstawowej i w ten sposób zaczęły fascynować kosmosem. Dobry początek moim zdaniem! :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Wyślij zdjęcie w Kosmos na pokładzie BRITE-PL Heweliusz
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2013, 14:52 »