Autor Wątek: Misja minimalna - miejsce i czas startu  (Przeczytany 72021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 06, 2011, 13:33 »
Odpowiedź już jest. Pozytywna.  :D Szczegóły w mailu.
Przy okazji pytam osoby wybierające się na start, czy nie mają parasola ogrodowego na wolno stojącej podstawie (niewbijany w grunt)? Jeśli ktoś ma, mógłby zabrać. Takie zadaszenie na wypadek deszczu byłoby pożądane. No i ponawiam pytanie o wędzisko teleskopowe do ewentualnego ściągania kapsuły w drzewa, bagienka czy powierzchni wody.

Przed chwilą wysłałem maila do organizatorów Festiwalu z potwierdzeniem i wszystkimi dokładnymi informacjami co do naszego startu.
Mam podstawę do parasola! Napełnia się ją wodą i daje radę nawet z dużymi parasolami.

Co do wędziska - również przyłączam się z pytaniem. Może ktoś ma?

Jak tylko się dowiem więcej informacji, to dam znać. :)

Offline skrzyp

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 846
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 06, 2011, 19:50 »
Ja powiem jedno. Tak co dostane zdjecia ze startu i lądowania na maila :) Szkoda ze nie bede mógł tam z Wami być. No ale moze nastepnym razem...

Bo jak nie, to se zrobie soft do automatycznego odkurzacza albo lepiej... to:

« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2011, 20:05 wysłana przez skrzyp »

Offline Łukasz Rodziewicz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 51
    • Moje portfolio
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 13, 2011, 18:35 »
Ja mimo, że nie udało mi się jednak wziąść udziału w misji postaram się chociaż przybyć na start :-)
Trudno przegapić taką okazję by poznać Was osobiście!

Swoją drogą: czy ktoś wybiera się do Torunia z Łodzi (lub przez) samochodem i  ma wolne miejsce? Chętnie zwiększę opłacalność takiej podróży ;-)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2011, 07:41 »
Hej Łukaszu! Świetnie, że będziesz! W razie czego Twoja para rąk się nam przyda przy pracach przygotowawczych. :)

Co do jazdy z Łodzi - nie wiem. Ekipa ja + Maquis + Matias jadą z 3 miasta...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2011, 07:41 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 25, 2011, 15:26 »
Wczoraj dzwoniła do mnie organizatorka Festiwalu. Jesteśmy wpisani do planu tego wydarzenia, który niebawem będzie w druku. :)

Offline Lampka

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 25, 2011, 21:42 »
Informacja o starcie pod tym linkiem:
http://www.festiwal.torun.pl/program/wyszukiwarka/?id=216
Na stronie festiwalu działa już wyszukiwarka imprez i nasza jest jedyną w kategorii "astronautyka"  ;D

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 25, 2011, 21:45 »
Skoro jedyna, to trzeba będzie to wykorzystać i poinformować o nadchodzących wydarzeniach astronautycznych. Kilkadziesiąt godzin później wszak powinien nastąpić start promu Endeavour. :)

Offline Lampka

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 25, 2011, 21:49 »
Poza tym 50 lat z małym wąsem od lotu Gagarina. Miasteczko uniwersyteckie jest położone przy ulicy Gagarina. I taki jest też adres startu balonu Hevelius.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 25, 2011, 21:58 »
Jak najbardziej! :) Również bardzo ważne wydarzenie.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 28, 2011, 15:08 »
Jestem na etapie załatwiania helu dla misji oraz pozwolenia na start. Jak dobrze pójdzie, to jutro/pojutrze będę mieć pierwsze informacje. :)

Offline Lampka

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 28, 2011, 15:32 »
Ja natomiast kupiłem parasol nad stolik z laptopem, w razie deszczu. Parasolem na balkon byłem i tak zainteresowany. Nie jest to więc jakieś poświęcenie z mojej strony. Mam do niego również podstawę napełnianą wodą. Wyszperałem z piwnicy stolik turystyczny i trzy krzesełka plastikowe. Mam też obstalowany ze swojego instytutu cichy agregat prądotwórczy 1kVA, do którego kupię olej i paliwo. No i co jeszcze? Jakieś narzędzia zabrać na ewentualne poprawki na miejscu? Mam miniszlifierkę Dremel, może się przydać. Może lutownicę?
Start będzie imprezą towarzyszącą w ramach festiwalu nauki, z licznym (mam nadzieję) udziałem widzów. Może więc warto, żeby ktoś przygotował jakąś prezentację na komputer. Warto ludziom przekazać informację o projekcie Hevelius i o organizatorach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 15:38 wysłana przez Lampka »

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 28, 2011, 17:17 »
Słuszne poruszenie kwestii z tą prezentacją :)

Hmm.. jak z dostępem do neta? Ma ktoś może internet z jakiejś sieci kom? Ja tak czy siak wezmę netbooka, ale neta takiego nie mam. Spróbuję pożyczyć od rodzicielki mej (siakiś Plus) :)

Offline skrzyp

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 846
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 28, 2011, 17:33 »
No jak chcecie monitorować polozenie gondoli i wyswietlac na mapie, to bez netu sie nie obejdzie. Widze że nikomu się nie chciało zobaczyć mojego programu w działaniu :)

Oczywiście można odebrane dane wklepać np co jakiś czas do jakiejś automapy... no ale jest to dużo bardziej czasochłonne.

Inna sprawa. Po przekroczeniu jakiej odleglosci lub czasu lotu wlaczyć odcinanie? Tylko tak coby ta odległość nie znalazła się w centrum jakiegos jeziora :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 29, 2011, 11:01 »
No jak chcecie monitorować polozenie gondoli i wyswietlac na mapie, to bez netu sie nie obejdzie. Widze że nikomu się nie chciało zobaczyć mojego programu w działaniu :)

Skrzypie - coś w ten weekend wykombinujemy w tej materii? :)

Cytuj
Inna sprawa. Po przekroczeniu jakiej odleglosci lub czasu lotu wlaczyć odcinanie? Tylko tak coby ta odległość nie znalazła się w centrum jakiegos jeziora :)

W rozmowach z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej powiedziałem, że przecięcie linki nastąpi około 60 minut od startu. Zakładając 5-6 m/s wznoszenia, to balon wtedy osiągnie 20 km. Wystarczy nam tyle?

PS. Dziś z rana posłałem fax z podaniem o pozwolenie na start. Jutro/pojutrze powinienem mieć odpowiedź. :)

Offline Lampka

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 29, 2011, 11:54 »
Informacja o starcie pod tym linkiem:
http://www.festiwal.torun.pl/program/wyszukiwarka/?id=216
Na stronie festiwalu działa już wyszukiwarka imprez i nasza jest jedyną w kategorii "astronautyka"  ;D
Widzę, że dodatkowo w opisie imprezy doszła opcja "Zobacz na mapie"
Po kliknięciu otwiera się mapa z zaznaczonymi miejscami odbywających się imprez. Poniżej nasz basen startowy.
http://www.festiwal.torun.pl/mapa/index.php?key=basen
Przy okazji - na mapie widoczny jest dojazd do basenu od wschodu ulicą Karola Olszewskiego. To jest jedyna bezpośrednia trasa dojazdu. Z innych kierunków są po drodze schody i nie da się przejechać samochodem. Mam nadzieję, że będziemy mogli tam wjechać. Nie jest to regularna ulica, a tylko aleja biegnąca przez osiedle akademików. Sprawdzę jeszcze czy tam się fizycznie da dojechać (czy nie ma po drodze jakiś zapór) i mógłbym tez zadzwonić do p. Wielbińskiej i zapytać czy nie będzie problemów formalnych z wjechaniem na ten teren.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2011, 12:02 wysłana przez Lampka »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Misja minimalna - miejsce i czas startu
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 29, 2011, 11:54 »