Autor Wątek: Polecane książki  (Przeczytany 142327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Scorus

  • Gość
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 14, 2012, 05:30 »
Czy może ktoś czytał książkę "Von Braun Inżynier Nazistów i Amerykanów"?(http://www.empik.com/von-braun-inzynier-nazistow-i-amerykanow-neufeld-michael-j,p1044791813,ksiazka-p). Czy jest godna polecenia? Na Historia.org.pl ma bardzo dobrą recenzję:
http://historia.org.pl/index.php/recenzje/recenzje/-ii-wojna-wiatowa/2869-von-braun-inynier-nazistow-i-amerykanow-m-j-neufeld-recenzja.html

Na oko okładka jest dość tandetna :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2012, 05:44 wysłana przez Scorus »

Offline adam001d

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 96
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:10 »
Jest ktoś może zainteresowany książką "Wings on Orbit" jestem właśnie na Florydzie i dobrałem się do tej książeczki w sklepiku w KSC VC i zdążyłem sobie już zeskanować, bo pomyślałem, że kogoś może to zainteresować. :) Jakby coś, to proszę się odezwać na PW, jakoś się wyśle.

Offline ansmann

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:30 »
Ta książka jest dostępna w formacie PDF: Wings in Orbit.

EDIT:
Na pewno "Wings on Orbit"?

Offline adam001d

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 96
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:34 »
No proszę, tego się akurat nie spodziewałem, ale w każdym razie kupiłem sobie na papierku. Tak, na pewni "Wings on Orbit". :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:34 »

Offline adam001d

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 96
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 30, 2012, 19:40 »
Polecam książkę "Moonport - A History of Apollo Launch Facilities and Operations", której autorami są: Charles D. Benson William Barnaby Faherty, jest to ciekawa książka, opisująca początki i plany budowy urządzeń i konstrukcji dla misji Apollo, a także wiele innych. :) Ilość stron: 657. Książkę posiadam w zbiorach moich e-booków, w dobrej jakości, więc jeśli jest ktoś nią zainteresowany, to zapraszam na PW. :)

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 733
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 10, 2012, 00:00 »
Czy może ktoś czytał książkę "Von Braun Inżynier Nazistów i Amerykanów"?(http://www.empik.com/von-braun-inzynier-nazistow-i-amerykanow-neufeld-michael-j,p1044791813,ksiazka-p). Czy jest godna polecenia?
No właśnie, czy jest dobra?
Na amazon.com opinie czytelników są bardzo dobre ale ja przeczytałem pare miesięcy temu inna książka o v.Braunie (ostatnia jaka wyszła) która tez miała dobre opinie i zupełnie mi nie leżała. A swoją droga ktoś fatalnie przetłumaczyl tytuł bo w oryginale angielskim nie ma nic o nazistach i amerykanach, trochę za daleko według mnie posunięcia dowolność literacka. O nim wyszło tyle książek ze wolałbym nie tracić czasu na czytanie kiepskich.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 00:08 wysłana przez olasek »

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 24, 2012, 23:55 »
Piszę w tym wątku, choć książki formalnie nie mogę polecić, gdyż jeszcze się nie ukazała. Ale ze względu na autora, Anatolija Żaka, twórcy portalu RussianSpaceWeb, najwybitniejszego znawcy radzieckiej i rosyjskiej astronautyki, polecam ją w ciemno! Ciekaw jestem, jak autor poradził sobie z "szumem informacyjnym" obficie generowanym przez rosyjskie media i urzędników.

Russia's Future in Space. The Untold Story
Zak, Anatoly
Springer
332 p. 306 illus., 86 in color.
ISBN 978-1-4419-9627-5
Due: December 29, 2012
approx. 34,95 €



Krótki fragment z opisu: "Russia's Future in Space" is a unique attempt to visualize space exploration's future through the eyes of Russian space engineers and to describe that nation's plans in space. Based on actual documents, rather than guesswork, it is the first comprehensive illustrated book dedicated to the Russian vision for the future of manned spaceflight.

Bliższe informacje: http://www.springer.com/astronomy/extraterrestrial+physics,+space+sciences/book/978-1-4419-9627-5.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 25, 2012, 13:27 »
No no. Na okładce widać bazę księżycową  ;D

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 733
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 27, 2012, 01:05 »
Czy może ktoś czytał książkę "Von Braun Inżynier Nazistów i Amerykanów"?
Wlasnie mi ta ksiazka przyszla przeslana z Polski a wiec niedlugo wystawie tutaj swoja opinie. Moglem ja kupic po angielsku ale mam bardzo zyczliwych ludzi w Polsce ktorzy tylko czekaja na przeslanie mi jakiejs ksiazki wiec sobie ja zazyczylem. Mam nadzieje ze bedzie lepsza niz inna ksiazka o von Braunie ktora niedawno skonczylem czytac.

velo

  • Gość
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 27, 2012, 01:45 »
Tu ciekawa publikacja się szykuje:

China in Space

Includes much generally unknown information on the missions, personalities, spacecraft, launchers, budgets, and future plans
Authorative and investigative information provided in a lively and factual narrative
Discusses the role of China in the international spacefaring community
Contains easy to access lists and descriptions of all Chinese launches and missions
The 21st century has seen the emergence, after the Soviet Union and the United States, of the third great space superpower: China. Here, in China in Space - The Great Leap Forward, Brian Harvey takes a contemporary look at the new Chinese space program.

China has already launched its first space station, Tiangong; has sent its first spacecraft to the Moon, the Chang e; and has plans to send spaceships to Mars and further afield. China's annual launch rate has already overtaken those of both Europe and the United States. Huge new production plants and launch centers are under construction, to build and launch the new family of Long March 5, 6, and 7 rockets. In Roadmap 2050, the Academy of Sciences indicates that China intends to be the leading spacefaring nation by mid-century, with bases on the Moon and Mars.

This book gives an informed, fully up-to-date commentary on all aspects of the Chinese space program, including its history, development, technology, missions, and the personalities involved. It lists all the Chinese launches, missions, and terminology, going behind the press releases to draw on hitherto unused scientific papers and sources. China in Space is a unique, forward-looking account of the Chinese space program, covering its full range of missions: manned, communications, scientific, military, technology-testing, and lunar.

Content Level » Popular/general

Keywords » China space program - Chinese lunar exploration - Chinese space exploration - Chinese spacewalk - Contemporary China studies

Related subjects » Extraterrestrial Physics, Space Sciences - Mechanical Engineering - Popular Astronomy

http://www.springer.com/engineering/mechanical+engineering/book/978-1-4614-5042-9

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 733
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 15, 2012, 00:48 »
Czy może ktoś czytał książkę "Von Braun Inżynier Nazistów i Amerykanów"?
Skonczylem czytać i gorąco polecam.
Książka idzie chronologicznie i pierwsza połowa jest o jego działalności w Niemczech, druga w USA. Zaskoczyło mnie ze 1-a cześć mi zdecydowanie bardziej odpowiadała, chyba materiał trochę ciekawszy bo to początek ery rakiet. Jest mnóstwo detali technicznych, naprzyklad jak ktoś wymyślił aby malować rakiety w biało czarne pasy i dlaczego albo jak Hitler potrafił zagiac Von Brauna ze szczegółów A-4.... Hitler miał całkiem encyklopedyczna wiedzę na temat parametrów rożnych broni. Nie wiem dlaczego w dwóch miejscach jest byk ze Sputnik I wystrzelono w listopadzie (dzień prawidłowy ale miesiąc zły) nie wiem czy to byk w tłumaczeniu polskim czy ten byk jest w oryginale. 500 stron czytania i naprawdę autor nie traci miejsca na zbyteczne zdania. Jak ktoś ma konkretne pytania to odpowiem.

Scorus

  • Gość
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 17, 2012, 17:38 »
Wyszedł pierwszy tom pracy Phila Stookea  "International Atlas of Mars Exploration", omawiający misje marsjańskie do 2003 r.

http://publish.uwo.ca/~pjstooke/marsatlas.htm
http://www.planetary.org/blogs/emily-lakdawalla/2012/review-stooke-atlas-mars-exploration.html

Tom 2 jest spodziewany około 2015 r.
http://publish.uwo.ca/~pjstooke/marsatlas-v2.htm

Muszę też wreszcie kupić International Atlas of Lunar Exploration, ale ponad 500 zł to cena dość zaporowa. 200-300 to byłaby cena przyzwoita :P
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 18:00 wysłana przez Scorus »

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 17, 2012, 19:23 »
Fajna Kniga. Choć jak dla mnie cena 140 dolarów jest powalająca (w ujemnym znaczeniu). Może poczekam aż książka się trochę przeleży a cena spadnie  ;) Albo kiedyś się kupi w antykwariacie  ;D
Jak na razie pozostaje mi astronautyka. net i inne space.comy w sieci  ;D

Scorus

  • Gość
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 17, 2012, 20:06 »
Jak przeleży to zdrożeje...

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 07, 2013, 08:46 »
No no. Na okładce widać bazę księżycową  ;D

Gdzie tam tak słabo - to baza na Merkurym;))) he. he .he.

eeech... z motyką się rwą na Księżyc biedaki.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polecane książki
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 07, 2013, 08:46 »