Autor Wątek: ArduSat-PL - ogólne rozmowy  (Przeczytany 67161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skrzyp

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 846
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 31, 2013, 20:04 »
Szyfrowanie pod '328? albo nawet pod 2560? Trochę dużo jak na te procki, no chyba że jakieś proste. Żaden z nich nie ma sprzetowego AES czy czegoś w tym stylu. To dopiero w atxmega.

@jmvh:
już na irc o tym pisałem, że tak może być.

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 31, 2013, 20:26 »
Szyfrowanie pod '328? albo nawet pod 2560? Trochę dużo jak na te procki, no chyba że jakieś proste. Żaden z nich nie ma sprzetowego AES czy czegoś w tym stylu. To dopiero w atxmega.

@jmvh:
już na irc o tym pisałem, że tak może być.
             ... jakies proste kodowanie oparte o tablicowanie da sie zrobic. Ale przyznam wymieklem jak zerknalem na Reed–Solomon i zeby to zaimplementowac na arduino ale juz kodowanie hamminga nie wyglada juz tak strasznie;-) Z powazaniem
                                                                                                                                                                     Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23220
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 14, 2013, 15:45 »
Wciąż czekam na odpiwiedzi od ludzi od ArduSata. Jutro wyślę przypominajkę.

Oto link do ankiety - sesji na IRC:
http://www.doodle.com/8r6tgxe77hut9qgw

propoponuję piątek, sobotę lub niedzielę w przyszłym tygodniu. Proszę o wypowiadanie się! ;)

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 15, 2013, 13:43 »
Potrzebowalbym wiedziec dokladnie jak z dostepem do spektrometru. Mamy czu nie mamy? Z powazaniem
                                                                                                                                                                                            Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 15, 2013, 13:43 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23220
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 15, 2013, 13:54 »
Posłałem przypominajkę. Poprosiłem też o przykładowy kod dla zrobienia fotki o określonym czasie.

Mam nadzieję. że szybko odpiszą.

Offline jmvh

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 15, 2013, 15:04 »
Jest gdzieś dostępna jakaś grubsza lektura do poduszki na temat Ardusata?

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 15, 2013, 15:10 »
Jest gdzieś dostępna jakaś grubsza lektura do poduszki na temat Ardusata?
             ... tu: http://www.amazon.com/Getting-Started-Arduino-Make-Projects/dp/B008SMKPW0
http://www.empik.com/arduino-fuer-einsteiger-banzi-massimo,p1049374107,ksiazka-p;-)
Z powazaniem
                                                                                            Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline jmvh

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 15, 2013, 15:20 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23220
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 15, 2013, 17:08 »
Ekhm:
Ardusata
Nie Arduino.

Chyba niestety jezcze nie ma takiego przewodnika, choć sam bym z wielką chęcią takowy przeczytał...

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 15, 2013, 17:10 »
Ekhm:
Ardusata
Nie Arduino.
             ... a czy mowilem, ze to calosc?;-) Od czegos trzeba zaczac. Jak we wiekszosci technologii informatycznych, czyta sie to polkami, jedna pozycja nie starczy;-)
Z powazaniem
                                                                                                                                                                                                                           Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23220
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 16, 2013, 10:36 »
Jest odpowiedź od ArduSatowców. SPektrometr i licznik geigera nie jest w naszym zestawie.
Co ciekawe, 1-2 zdjęcia dziennie z orbity da się zrobić. :) Nie jest źle.

----
Hi Chris,

I'll try to answer your questions one-by-one here, if I don't answer any of them please let me know and I'll clarify anything:

3. The 300kb of data was really only a ballpark / order or magnitude idea to try and guide your thinking on the experiment. We aren't enforcing a hard limit on the data downlink, we're just trying to balance everyone's needs to make sure everyone gets their fair share of the bandwidth.

4. Jeroen, our payload expert, is still in Denmark putting the satellite together, so he hasn't had a chance to create a sample image. However, I've written myself a note to take one with our engineering model in the lab to try and give you a sense of the image size / quality.

In terms of pictures taken, the bottleneck is definitely the data downlink capacity. Again, we're not trying to enforce a hard and fast rule, just trying to balance between backers. From our side, 1-2 per day is reasonable, but for example 10 per day would exceed the download capacty. How many were you hoping to take?

6. The only sensors the standard package doesn't include are the geiger counter and the spectrometer, the rest can be sampled.

I've CC-ed Nick, one of the developers who is creating an API for the satellite, he can direct you to sample code and the online IDE we're putting together (with a partner) for backers to get hacking! Nick, can you send Chris some links / sample code etc to get hacking on?

Out of personal interest, what experiment are you guys planning?

Cheers,
Joel

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 16, 2013, 11:45 »
Jest odpowiedź od ArduSatowców. SPektrometr i licznik geigera nie jest w naszym zestawie.
Co ciekawe, 1-2 zdjęcia dziennie z orbity da się zrobić. :) Nie jest źle.

----
Hi Chris,

I'll try to answer your questions one-by-one here, if I don't answer any of them please let me know and I'll clarify anything:

3. The 300kb of data was really only a ballpark / order or magnitude idea to try and guide your thinking on the experiment. We aren't enforcing a hard limit on the data downlink, we're just trying to balance everyone's needs to make sure everyone gets their fair share of the bandwidth.

4. Jeroen, our payload expert, is still in Denmark putting the satellite together, so he hasn't had a chance to create a sample image. However, I've written myself a note to take one with our engineering model in the lab to try and give you a sense of the image size / quality.

In terms of pictures taken, the bottleneck is definitely the data downlink capacity. Again, we're not trying to enforce a hard and fast rule, just trying to balance between backers. From our side, 1-2 per day is reasonable, but for example 10 per day would exceed the download capacty. How many were you hoping to take?

6. The only sensors the standard package doesn't include are the geiger counter and the spectrometer, the rest can be sampled.

I've CC-ed Nick, one of the developers who is creating an API for the satellite, he can direct you to sample code and the online IDE we're putting together (with a partner) for backers to get hacking! Nick, can you send Chris some links / sample code etc to get hacking on?

Out of personal interest, what experiment are you guys planning?

Cheers,
Joel
            ... wielka szkoda, ale jak nei ma dostepu, to nie ma co im gadac co mogloby byc zrobione;-) Bedzie pomysl na nastepny eksperyment;-) Z powazaniem
                                                                                                                                                                                                                                                                 Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23220
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 16, 2013, 14:52 »
Niemniej jednak wiadomo już czego można się spodziewać po wykonywaniu fotek przez ArduSata. Jeśli są to 1-2 dziennie, to nie będzie problemu z wymyśleniem odpowiednich momentów wykonywania fotek. Tu się zgłaszam na lidera zespołu foto. :)

Kwestia do przedyskutowania podczas sesji na IRC. Czekam do jutra do 12:00 CEST na zgłoszenia co do udziału! Potem zapadnie decyzja. Proszę wszystkie osoby, które już wzięły udział w sesji, by zweryfikowali swoje dostępne czasy.

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 16, 2013, 18:15 »
Niemniej jednak wiadomo już czego można się spodziewać po wykonywaniu fotek przez ArduSata. Jeśli są to 1-2 dziennie, to nie będzie problemu z wymyśleniem odpowiednich momentów wykonywania fotek. Tu się zgłaszam na lidera zespołu foto. :)

Kwestia do przedyskutowania podczas sesji na IRC. Czekam do jutra do 12:00 CEST na zgłoszenia co do udziału! Potem zapadnie decyzja. Proszę wszystkie osoby, które już wzięły udział w sesji, by zweryfikowali swoje dostępne czasy.
             ... przyznam, przynajmniej jedna fotka z gwiazdami bylaby niezla... BTW, widze, ze nie ma Krzyska w niedziele, moze zrobimy jedno techniczne w piatek, a potem  drugie referujace dla wszystkich? Licze na Wasze sugestie, podejrzewam, ze do jutra nic juz sie raczej w rozkladzie nei zmieni. A wiekszosc osob technicznych bylaby akurat w piatek ... Z powazaniem
                                                                                                                                                                     Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2013, 18:19 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23220
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 17, 2013, 14:07 »
No i po ankiecie. Sądzę,że rozbicie na dwie rozmowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem

Proponuję piatek o 20:00 i niedzielę o 20:00.

Agenda na piątek:
- powstanie zespołów
- sprawy techniczne kodu

Agenda na niedzielę:
- podział na zespoły
- organizacja dalszych prac (forum, irc, serwer dla plików)

Proszę o szybkie głosy sprzeciwu, jeśli czegoś brakuje!

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: ArduSat-PL - ogólne rozmowy
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 17, 2013, 14:07 »