Autor Wątek: Creotech Instruments  (Przeczytany 89776 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

LooZ^

  • Gość
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2015, 13:44 »
R1 - ty masz kontakt do kogoś z CI? Może by zrobili AMA na wykopie? Myślę, że wzbudziłoby duże zainteresowanie.

Offline R1

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2015, 20:48 »
Znam ludzi. Nie wiem, czy na wykopie jest właściwe miejsce. Rzecz w tym, że takie Q&A musiałoby pewnie być nadzorowane przez którąś z osób z kierownictwa, tak aby jakieś rzeczy nie wyszły z firmy za wcześnie. Firma nie jest na giełdzie, ale tak czy inaczej ma potrzebę ograniczania dostępuj do pewnych informacji. Polecam facebooka Creotech, na którym znacznie więcej informacji się pojawia jak na stronie.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2015, 22:12 »
Wydaje mi się, że na AMA jest za wcześnie. Raczej bym optowal za tym, gdy pierwszy satelita Creotech znajdzie się na orbicie. :)

Ja osobiście muszę przyznać, że jak na razie dwa razy zawitałem do Creotech i że naprawdę świetni ludzie tam pracują. :)

Offline R1

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2015, 19:54 »
Pewnie już wiadomo. Ale Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego ma nowe władze. Wiceprezesem jest przedstawiciel CTI.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2015, 19:54 »

Offline R1

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • LOXem i ropą! ;)

Offline R1

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 29, 2015, 22:17 »
Creotech właśnie znalazł się w grupie firm dostarczających rozwiązania dla misji OPS-SAT Europejskiej Agencji Kosmicznej. O samej misji więcej tutaj:

http://www.esa.int/Our_Activities/Operations/OPS-SAT_Evolving_Software_Technology_for_Spacecraft_Operations

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 29, 2015, 23:16 »
R1, czy coś Tobie wiadomo o kolejnych misjach OPS-Sat? Ogólnie dla mnie to świetna idea, że stosunkowo tani satelita (CubeSat, chyba 3U?) ma na pokładzie testować różne technologie i rozwiązania. Ryzyko z takim demonstracyjnym satelitą jest większe, ale naprawdę akceptowalne.
Warto aby takich misji było kilka... :)

Offline R1

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2015, 10:03 »
Dobrze, że temu się udało. Umieszczanie COTS-ów na satelitach (oraz inne sposoby optymalizacji) nie są na rękę europejskim prime-om, bo się istotnie zmniejszy bariera wejścia rynkowego nowych podmiotów. Jak OPS-SAT poleci, to zapewne ruszą kolejne demonstratory.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 30, 2015, 11:09 »
Tyle, że OPS-Sat to bardzo mały satelita, moim zdaniem bardzo mu daleko do "wielkich kolubryn". Technologie OPS-Sat raczej bym widział w małych satelitach, "masowo" produkowanych i często "wymienianych" na orbicie.

Raczej mało prawdopodobne, by takie COTSowe technologie znalazły zastosowanie np na orbicie geostacjonarnej. Ale na LEO - czemu nie. :)

Offline R1

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 30, 2015, 13:29 »
Wcale nie jestem przekonany, że tak jest. Z jednej strony jest trend miniaturyzacji, jest to kolejny przyczynek do obniżenia progu wejścia na rynek. Z drugiej strony choćby sam procesor FPGA zastosowany na OPS-SAT prebija te stosowane na dużych satelitach jeśli chodzi o wydajność. Jeśli więc COTS-y okaża się równie niezawodne co space qulified to prędzej czy później przemigrują też do "poważnych" zastosowań. Z tego co mi kiedyś się obiło o uszy EADS ma swój wewnętrzny program, w którym prowadzą badania w tym kierunku. 

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6532
  • Realista do bólu;-)
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 30, 2015, 13:35 »
Czy proboje sie zrobic cos na miare australijskiego FedSata? Z powazaniem
                                                                                                    Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline jsc

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1905
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 30, 2015, 17:56 »
@R1
Obiło m się o uszy, że Ops-saty mają testować nowoczesne oprogramowanie. Możesz napisać coś więcej o tym?
- przy programowaniu były wykorzystane nowoczesne paradygmaty takie jak OOP?
- systemy operacyjne wykorzystuje jądra, które uchodzą za przyszłość dla systemów embedded takie jak rożnego rodzaju non-monolit?

Offline R1

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 31, 2015, 22:55 »
Częściowo to to samo co z Fedsatem. Przynajmniej jeśli chodzi o testy FPGA. Naturalnie jest trochę innych podsystemów. Creotech akurat ma dostarczyć oprogramowanie właśnie dla FPGA. Póki co jeszcze niewiele procesorów programowalnych poleciało w kosmos więc oprogramowanie dla nich to nowość.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6532
  • Realista do bólu;-)
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 01, 2015, 10:05 »
Częściowo to to samo co z Fedsatem. Przynajmniej jeśli chodzi o testy FPGA. Naturalnie jest trochę innych podsystemów. Creotech akurat ma dostarczyć oprogramowanie właśnie dla FPGA. Póki co jeszcze niewiele procesorów programowalnych poleciało w kosmos więc oprogramowanie dla nich to nowość.
             ... niewiele? Mysle, ze niektorzy maja co do tego inne zdanie;-) Patrz np. misje merow;-) Z powazaniem
                                                                                                                                                                                          Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:00 »
Adam/R1 - możecie zacząć temat o spejsowym FPGA w oddzielnym wątku? Z chęcią bym się więcej na ten temat dowiedział!

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Creotech Instruments
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:00 »