Autor Wątek: Akcelerator kosmiczny Space3ac  (Przeczytany 17008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Akcelerator kosmiczny Space3ac
« dnia: Maj 05, 2016, 10:04 »
Dziś na oficjalnie zostanie ogłoszona inicjatywa akceleratora technologii kosmicznych Space3ac. Celem Space3ac jest wsparcie w powstających w Polsce pomysłach w przygotowaniu odpowiedniego prototypu/pierwszej wersji i pomoc w wejściu na rynek.

Jest to wynik dłuższych przygotowań, kilku już realizowanych projektów (POSITION, konkurs Galileo Masters, Startup Weekend Space) oraz obecności na międzynarodowych wydarzeniach takich International Astronautical Congress czy niedawne Disrupt Space.

O 13:00 konferencja w Ministerstwie Rozwoju, której nagranie szybko pojawi się w sieci.

Strona akceleratora: www.space3.ac

Offline R1

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2016, 20:45 »
Byle by więcej takich inicjatyw!

Gratulacje.

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24420
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2016, 10:22 »
Małe firmy i start-upy mogą walczyć o miejsce w branży kosmicznej
08.06.2016

W branży kosmicznej obok wielkich agencji i koncernów jest też miejsce dla małych firm i start-upów. Jeszcze tylko do 20 czerwca firmy mogą zgłaszać się do akceleratora kosmicznego Space3ac, a do 30 czerwca trwa rekrutacja do europejskiego konkursu Galileo Masters.

Obecnie około jednej trzeciej - blisko 100 mld dolarów - wartości całego światowego sektora kosmicznego stanowią usługi telekomunikacyjne. I to właśnie działka związana z satelitami otworzyła drogę do kosmosu małym firmom i start-upom, również z Polski. W kraju działa już kilkadziesiąt firm sektora kosmicznego, a w zeszłym roku uczestnicy z Polski stanowili najliczniejszą grupę w największym na świecie konkursie na wykorzystanie danych satelitarnych - Galileo Masters. (...)

Nabór do akceleratora trwa jeszcze tylko do 20 czerwca, a finałem pierwszej edycji będzie prezentacja przed międzynarodową grupą inwestorów, która odbędzie się 8 września. Szacuje się, że mogą oni przeznaczyć na inwestycje w projekty nawet 2 miliony złotych.
 
PAP - Nauka w Polsce
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,410020,male-firmy-i-start-upy-moga-walczyc-o-miejsce-w-branzy-kosmicznej.html

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2016, 11:02 »
Zachęcam do aplikowania do Space3ac, to chyba będzie najbardziej rozsądna forma wejścia do sektora kosmicznego i zorientowania się, w którym miejscu tak naprawdę jest "twoje" miejsce w tej branży. :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2016, 11:02 »

Offline fims

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 5
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2016, 14:50 »
Czytałem regulamin.
Space3ac to konkurs dobry dla studentów lub niewielkich firm, które nie mają nic innego do roboty.
Z tego co rozumiem, przez 6 tygodni trzeba poświęcić tylko na realizację zadanego problemu i do tego pracować w warsztacie organizatora.

Prowadzę niewielką firmę projektową z pogranicza elektroniki, automatyki i mechaniki.
Mamy kilka udanych projektów bardziej zaawansowanych rozwiązań, w tym 1 z branży kosmicznej.
Perspektywicznie patrzę na branżę kosmiczną, chciałbym rozwijać się na tym rynku.
Czy znacie jakieś aktywne programy dla takich podmiotów?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2016, 00:01 »
Fims, generalnie niestety nie sądzę, by możliwe było zrobienie czegoś rzetelnego i interesującego dla inwestorów bez takiego przygotowania w polskich warunkach - za wyjątkiem oczywiście dobrze radzących sobie firm. Można zrozumieć, że jest problem z powiązaniem normalnej działalności z takim udziałem w programie akceleracyjnym - tutaj zazwyczaj firmy oddelegowują jednego z kompetentnych swoich pracowników (nawet jeśli to mała firma) do działania w takim kursie.

Trudno mieć "wszystko" bez własnego wysiłku i formy współpracy. W przypadku Space3ac jest naprawdę dużo spraw, które się "sprintem" trzeba będzie przejść, by była rzeczywista szansa na znalezienie odpowiednich form finansowania/inwestycji.

W tej chwili w zasadzie aktywne programy w Polsce dla takich podmiotów to jedynie Galileo Masters (dla nawigacji) i właśnie Space3ac. Jedyną alternatywą są w zasadzie indywidualne doradztwa od firm konsultingowych, w tym przypadku pewnie mocno płatne.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2016, 13:21 »
Tydzień temu ruszył program Space3ac. Wybraliśmy naprawdę fajne zespoły. Trwają prace, sypią się iskry i wióry, będzie jeszcze więcej się dziać!

Pierwszy artykuł:
http://kosmonauta.net/2016/07/kosmiczne-przyspieszenie-na-pomorzu/

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2016, 22:27 »
Kurs się zakończył. Dotarło sześć zespołów. Przed nami Demo Day, które będzie naprawdę ciekawym wydarzeniem.

Podsumowanie po pięciu tygodniach Space3ac:
http://kosmonauta.net/2016/08/piaty-tydzien-programu-space3ac/

Na początku przyszłego tygodnia będzie kolejny artykuł. :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2016, 09:58 »
Dziś mamy "Demo Day" dla Space3ac - projekty będą się prezentować przed inwestorami. Stream będzie dostępny o tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UCz8x5DZ127nASKRCdHDxJHw/live

Polecam oglądać! :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2016, 14:57 »
Space3ac został nominowany przez jakieś grube i ważne organizacje za jeden z pięciu najlepszych polskich akceleratorów w 2016 roku. Teraz jest etap głosowania, część jakiejś opinii pochodzi z internetu.
Zagłosować można o tutaj:
https://globalstartupawards.typeform.com/to/rQXmut

Jeśli któryś z forumowiczów uważa, że warto, to proszę o głos. :)

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24420
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 28, 2017, 19:55 »
Technologie kosmiczne w służbie polskiej branży transportowej
BY REDAKCJA ON 28 MARCA 2017

Nawet po 200 tys. złotych otrzymają firmy, które stworzą innowacyjne rozwiązania m.in. dla polskich portów i przedsiębiorstw zajmujących się spedycją i transportem. Space3ac – program rozwoju projektów wykorzystujących technologie satelitarne rozpoczął rekrutację.(...)

http://kosmonauta.net/2017/03/technologie-kosmiczne-w-sluzbie-polskiej-branzy-transportowej/
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2017, 05:56 wysłana przez Orionid »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2017, 14:46 »
Space3ac to bardzo dobra opcja dla stworzenia produktów dla odbiorców z dużego przemysłu. W przypadku tego konkretnego akceleratora chodzi o użycie technik satelitarnych (np. obserwacji Ziemi czy nawigacji sat.) dla transportu. Na stronie www.space3.ac jest lista wyzwań, jakie udało się zidentyfikować i które mogą potrzebować technologicznego rozwiązania. :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2017, 22:35 »
Dzisiaj zakończył się "Preparation Camp" dla Space3ac. W przypadku tego akceleratora "Preparation Camp" to były 3 dni pracy, nieco wykładów i na koniec prezentacje przed przedstawicielami z dużego przemysłu.
Zostały wybrane zespoły do dalszego wsparcia. Kilka jest ciekawych! :)

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24420
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2017, 08:07 »
Start pierwszej rundy akceleracji w Space3ac Intermodal Transportation
BY REDAKCJA ON 6 CZERWCA 2017

(...) Do Instytutu Morskiego przyporządkowano aż trzy projekty: SATIM Monitoring Satelitarny, Spectator oraz EVAPOL. Celem tego pierwszego jest przygotowanie aplikacji umożliwiającej  satelitarne badanie lokalizacji i zasięgu wycieków ropy naftowej wraz z wyznaczaniem ich prawdopodobnego źródła. Z podobną tematyką związany jest projekt EVAPOL, którego zadaniem będzie ocena stanu zanieczyszczenia wody w przestrzeni Bałtyku na bazie mapowania satelitarnego. Głównym zadaniem Spectator’a będzie ułatwienie i standaryzacja procesu korzystania z danych satelitarnych – do tego stopnia, by zrobienie zdjęcia z satelity przypominało korzystanie ze zwykłego aparatu cyfrowego. (...)

http://kosmonauta.net/2017/06/start-pierwszej-rundy-akceleracji-w-space3ac-intermodal-transportation/

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24420
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 07, 2017, 22:13 »
Pierwszy etap Space3ac zakończony
BY REDAKCJA ON 7 LIPCA 2017

http://kosmonauta.net/2017/07/pierwszy-etap-space3ac-zakonczony/

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Akcelerator kosmiczny Space3ac
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 07, 2017, 22:13 »