Autor Wątek: Kinect dla Xbox 360 poleci na ISS?  (Przeczytany 1427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2530
  • "Jutro to dziś - tyle że jutro"
Kinect dla Xbox 360 poleci na ISS?
« dnia: Grudzień 31, 2011, 14:10 »
Jak podaje serwis dobreprogramy.pl:

"Kinect, urządzenie wejściowe dla konsoli Xbox 360 odczytujące ruchy ciała, ma szansę wylecieć z pokoi graczy w kosmos. Jednak Kinect nie poleci na stację kosmiczną w celach rozrywkowych, ale jako urządzenie podające masę ciała astronautów w stanie nieważkości.

Oczywiście bez grawitacji zważyć się nie da, a na stacji kosmicznej kontrola wagi jest niezwykle ważna. Podczas kilku tygodni w stanie nieważkości astronauci mogą stracić do 15% masy ciała, gdyż ich mięśnie nie muszą intensywnie pracować przy wykonywaniu zwykłych czynności, jak siedzenie czy chodzenie. Aby temu zapobiec zwykle astronauci ćwiczą na przyrządach przez dwie godziny dziennie. Kontrola masy ciała nadal jest potrzebna, a wagi brak.

Obecnie używa się do tego sprężynowych urządzeń opartych na konstrukcji w 1965 roku, ale proces ważenia na takim urządzeniu jest czasochłonny i trudny, a do tego urządzenie jest duże. Według autora nowej „wagi”, Carmelo Velardo, urządzenie z Kinectem można zintegrować z wyposażeniem stacji. Zespół Velardo wykorzystał zdolność Kinecta do wykrywania głębi aby stworzyć trójwymiarowy obraz ciała „ważonej” osoby. Parametry są porównywane z danymi w bazie zawierającej opisy 28 tysięcy osób i na tej podstawie statystycznie obliczana jest waga astronauty. Obliczona w ten sposób waga ma niemal identyczną precyzję, jak waga sprężynowa, ale proces jest dużo łatwiejszy. Ponadto system z Kinectem mierzy przede wszystkim objętość ciała, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie badań również nad zmianami gęstości ludzkiego ciała w stanie nieważkości."


http://www.dobreprogramy.pl/Kinect-w-kosmosie-jako-waga,Aktualnosc,29515.html
The Dark Side of the Moon

Polskie Forum Astronautyczne

Kinect dla Xbox 360 poleci na ISS?
« dnia: Grudzień 31, 2011, 14:10 »