Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1348848 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 15, 2010, 13:20 »
To zaczyna wyglądać naprawdę ciekawie! Test wygląda na pomyślny, choć przydałby się jakiś film, by to ocenić.

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 16, 2010, 18:39 »
To zaczyna wyglądać naprawdę ciekawie! Test wygląda na pomyślny, choć przydałby się jakiś film, by to ocenić.

chyba do updatu na stronie Spacex nie mamy co liczyć na żadne nagranie;/ Kilka nowych fotek:






Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 17, 2010, 10:58 »
Pojawił się bardzo ciekawy artykuł na temat pracowników SpaceX. Polecam przeczytać;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:28 »
Pojawił się bardzo ciekawy artykuł na temat pracowników SpaceX. Polecam przeczytać;)

Ano rzeczywiście! Są tam takie zdania jak:
Cytuj
To my amazement, I found that of my top 10 students, five work at SpaceX.

Znak nowego? :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:28 »

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:57 »
Musk wprowadził w SpaceX zasady pracy takie jak w firmach informatycznych. Swobodna praca, bez nacisków, pozwalanie na "spełnianie" się ludzi itd itp. Myślę, że każdy o takiej pracy marzy, nawet za mniejszą płace;)

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 17, 2010, 13:56 »
Musk wprowadził w SpaceX zasady pracy takie jak w firmach informatycznych. Swobodna praca, bez nacisków, pozwalanie na "spełnianie" się ludzi itd itp. Myślę, że każdy o takiej pracy marzy, nawet za mniejszą płace;)

To jest już z grubsza pewien standard. Praca w społeczeństwach rozwiniętych jest w coraz większym stopniu procesem twórczym, tak jak w przypadku artysty czy naukowca - więc i stanowisko pracy coraz bardziej upodabnia się do pracowni artysty albo do instytutu naukowego.

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 17, 2010, 16:43 »
Pojawił się bardzo ciekawy artykuł na temat pracowników SpaceX. Polecam przeczytać;)

Przeczytałem całość, niestety po kilku akapitach miałem już mdłości od powtarzanego słowa "entrepreneurial". Piękna laurka, ciekawe ile kosztowała.

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 17, 2010, 18:02 »
Co nie zmienia faktu ze w SpaceX da sie odczuc duch mlodosci. Laurka czy nie, hype spacexowy pewnie da sie odczuc takze w samej firmie. A tu trzeba mlodych duchem i cialem entuzjastow.

Gdzies widzialem zestawienie pokazujace ze srednia wieku inzynierow w NASA to obecnie troche powyzej 50-ciu lat.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 17, 2010, 18:07 »
Kilka lat temu był artykuł na space.com dotyczący problemów NASA w zatrudnieniu młodych ludzi (jakoś go nie mogę znaleźć). Tu jest coś w podobnym stylu:
http://www.allbusiness.com/government/government-bodies-offices/12868242-1.html

...jeśli w spacex pracuje stosunkowo dużo młodych to znaczy, że ta firma oferuje naprawdę dobre warunki.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 17, 2010, 18:42 »
Jakiś czas temu były targi pracy dla pracowników odchodzących z NASA i zgadnijcie które stanowisko było najbardziej oblegane ;)
Koniec końców jesteśmy chyba świadkami swoistego przejścia zaufania z projektów rządowych na firmę prywatną. bardzo podobał mi się komentarz Bena ze Spacevidcast.com który powiedział coś w stylu, że "kiedy NASA mówi o budowie ciężkiej rakiety to większość wątpi w powodzenie takiego programu, ale z drugiej strony kiedy mówi o tym SpaceX to wszyscy od razu uznają ten fakt za wysoce prawdopodobny".

Polityka sukcesu? ;)
W takim razie ciekawe co będzie po pierwszej porażce...

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 17, 2010, 19:27 »
W takim razie ciekawe co będzie po pierwszej porażce...

Tu warto zauważyć, że SpaceX miał już pierwszą porażkę. A w zasadzie trzy.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 17, 2010, 19:35 »
I moim zdaniem sprytnie przykrył je wizją swoich sukcesów.

Ale nie o takiej porażce myślałem - raczej o tym co się może stać jeśli będzie dużo problemów z Dragonem i F9. Po jednym starcie ciężko powiedzieć na ile to dobry i bezpieczny system. Na razie SpaceX świetnie gra swoimi sukcesami i minimalizuje znaczenie porażek - pytanie jak długo będzie mógł tak robić - taka gra nie będzie mogła trwać w nieskończoność.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 17, 2010, 20:21 »
Nie ma skutecznej recepty na sukces. Młodość i entuzjazm są bardzo cenne, ale niewystarczające. Tzn. do wymyślenia Naszej Klasy czy Google tak, ale do hi-tech już nie. Tutaj niezbędna jest duża wiedza i doświadczenie. A najlepiej - by było wszystko to razem.

SpaceX jako nowa firma może bazować na zapale młodej załogi. Wszystko zależy jednak od zarządzania firmą: albo młoda załoga przekształci się w wykwalifikowaną, doświadczoną i zaangażowaną załogę, albo w grupę frustratów. Albo w coś pośrodku - jak zdecydowana większość firm na świecie.

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 17, 2010, 20:30 »
SpaceX jako nowa firma może bazować na zapale młodej załogi. Wszystko zależy jednak od zarządzania firmą: albo młoda załoga przekształci się w wykwalifikowaną, doświadczoną i zaangażowaną załogę, albo w grupę frustratów. Albo w coś pośrodku - jak zdecydowana większość firm na świecie.

Wg mnie najważniejszy jest sposób zarządzania. Wiele firm gnuśnieje, gdy z powodu rozwoju szefostwo nie czuje się na siłach nadzorować działalności i z organizacji "poziomej" tworzą "pionową" z bandą dyrektorów i kierowników, uznając to za sukces, gdy da się awansować wewnętrznie. Niestety wtedy zasada Pitera (W hierarchii każdy pracownik stara się wznieść na swój szczebel niekompetencji) zaczyna działać i psucie firmy od wewnątrz postępuje. Wtedy niedowład i skostniałość to jedynie skutek a nie przyczyna problemów.

Przepraszam za całkowity OT ;).

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 18, 2010, 00:11 »
Nie ma skutecznej recepty na sukces.

Jest, i to stosunkowo prosta (w teorii przynajmniej) - próbować, aż się uda. A że młodszym chce się bardziej, niż starym...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 18, 2010, 00:11 »