Autor Wątek: Przyszłe załogi  (Przeczytany 600858 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #870 dnia: Kwiecień 26, 2016, 16:01 »
I jest skład exp 56

Czy to znaczy, że Dragony 2 i Starlinery zaczną rutynowo latać na ISS dopiero w drugiej połowie 2018 roku?

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #871 dnia: Kwiecień 26, 2016, 16:15 »
I jest skład exp 56

Czy to znaczy, że Dragony 2 i Starlinery zaczną rutynowo latać na ISS dopiero w drugiej połowie 2018 roku?

Ja myślę, że to zbyt daleko idący wniosek, choć, oczywiście, wykluczyć go nie można. W końcu pojęcie "Exp" oznacza jakieś tam ramy czasowe, w których poszczególni członkowie ekspedycji dolatują w różnym okresie i różnymi statkami. Przypomnę w tym miejscu taką np. Exp-16.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24559
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #872 dnia: Kwiecień 26, 2016, 17:39 »
A zatem Alexander Gerst   rozpocznie drugą turę lotów astronautów ESA z naboru 2009.
Jeanette J. Epps (1970)  9-letnią cierpliwością musi się wykazać, by zobaczyć Ziemię z orbity.
Poza przypadkiem Barbary Morgan stanie się też najstarszą kobietą, która zadebiutuje w kosmosie. Pań, które pierwszy lot kosmiczny odbyły w okolicach 45 roku życia jest jeszcze kilka.
Z  grupy 20. oprócz 2 Kanadyjczyków tylko  Serena Maria Aunon (1976) nie była w kosmosie i nie ma przydziału do żadnej załogi. Pozostałe osoby już odbyły długotrwały lot kosmiczny lub są wyznaczone do takiego lotu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 18:12 wysłana przez Orionid »

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #873 dnia: Kwiecień 26, 2016, 18:49 »

Z  grupy 20. oprócz 2 Kanadyjczyków tylko  Serena Maria Aunon (1976) nie była w kosmosie i nie ma przydziału do żadnej załogi. Pozostałe osoby już odbyły długotrwały lot kosmiczny lub są wyznaczone do takiego lotu.

Jeden z Kanadyjczyków poleci na ISS w Sojuzie MS-11 (listopad 2018). Na razie nie wiadomo, który.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #873 dnia: Kwiecień 26, 2016, 18:49 »

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #874 dnia: Kwiecień 29, 2016, 09:05 »
Czy są jakie bardziej wiążące ustalenia dotyczące harmonogramu lotów załogowych od 2018 r.? Według szczątkowych doniesień medialnych miałoby to wyglądać tak:
  • 30.03. - Sojuz MS
  • 30.05. - USCV (US Crew Vehicle: Starliner lub Dragon 2)
  • 30.09. - Sojuz MS
  • 30.11. - USCV
Jeśli tak, to mielibyśmy w 2018 r. kolejno:
  • Sojuz MS-08
  • Starliner/Dragon 2 - 1
  • Sojuz MS-09
  • Starliner/Dragon 2 - 2
I analogicznie w kolejnych latach.

Z tym, że o ile dobrze pamiętam, NASA przez jakiś czas (rok?) ma opłacać Sojuzy jako rezerwę dla USCV. Rozumiem to tak, że gdyby USCV nie mógł polecieć z jakichś powodów, wówczas wystartuje Sojuz z kolejną swoją załogą.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #875 dnia: Maj 03, 2016, 22:55 »
Czy nie znacznie taniej i prościej  będzie po prostu wynajmować astronautów z NASA?

Hm ..., ale czy NASA może prowadzić taką działalność "komercyjną"?

Chyba rzeczywiście NASA nie może sprzedawać swoich usług. Natomiast mogę wyobrazić sobie jakiś bezkwotowy SAA (space act agreement). NASA zdaje się zawierała już taki z Bigelowem, i to dotyczący właśnie B330. Jeśli NASA będzie chciała jakichś usług czy rozwiązań od Bigelowa, to może załatwi to takim właśnie porozumieniem, czyli praktycznie barterem. Ale może to zbyt wydumane...

Ale nawet jeśli, to SpaceX miałby tu kłopoty, bo NASA nie zgadza się, by przynajmniej na ISS jej astronauci latali F9 z częściami z odzysku, odzyskanym Dragonem i z lądowaniem na lądzie na silniku. A bez tych rzeczy ceny wezmą w łeb. Zresztą Boeing też planuje wielokrotne wykorzystanie Starlinera. A innego przeznaczenia poza ISS i B330 dla załogowych lotów chyba nie widać, więc cała koncepcja tego statku byłaby bez sensu.

Offline mss

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 9507
  • he/him
    • Astronauci i ich loty...
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #876 dnia: Maj 06, 2016, 20:59 »
Wg informacji z CPK: na własną prośbę odeszło z oddziału aktywnych kosmonautów 2 Olegów, Kotow i Blinow. Aktualnie pozostaje 34 aktywnych kosmonautów + 2-ka w Energii.
"Why is it that nobody understands me, yet everybody likes me?"
- Albert Einstein

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24559
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #877 dnia: Maj 07, 2016, 01:28 »
Kto to jest Oleg Blinow ? Wcale gościa nie kojarzę.
Szybko strona została zaktualizowana  :) http://lk.astronautilus.pl/astros/activrus.htm

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #878 dnia: Maj 07, 2016, 06:58 »
Kto to jest Oleg Blinow ? Wcale gościa nie kojarzę.
Szybko strona została zaktualizowana  :) http://lk.astronautilus.pl/astros/activrus.htm

Oleg Blinow.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #879 dnia: Maj 07, 2016, 12:09 »
Jeszcze niedawno mówiło się, że Kotow będzie w załodze USCV-1...

Rosyjscy astronauci mają obecnie dość marne perspektywy przed sobą. Dopóki istnieje ISS, mają sześć miejsc rocznie na rutynowe loty. Co później - nie wiadomo.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #880 dnia: Maj 14, 2016, 21:38 »
Zapewne w poniedziałek dowiemy się, kto będzie kolejnym kanadyjskim astronautą (start spodziewany w końcu 2018 roku w Sojuzie MS-11).
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline mss

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 9507
  • he/him
    • Astronauci i ich loty...
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #881 dnia: Maj 14, 2016, 22:27 »
Najprawdopodobniej Jeremy Roger Hansen!
"Why is it that nobody understands me, yet everybody likes me?"
- Albert Einstein

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #882 dnia: Maj 14, 2016, 23:29 »
Jeszcze niedawno mówiło się, że Kotow będzie w załodze USCV-1...

Rosyjscy astronauci mają obecnie dość marne perspektywy przed sobą. Dopóki istnieje ISS, mają sześć miejsc rocznie na rutynowe loty. Co później - nie wiadomo.

Hmm... wydaje mi się, że to mało prawdopodobne, by w jakichkolwiek okolicznościach poza kompletnym upadkiem państwa by doszło do zatrzymania lotów Rosjan. Na początku lat 90. XX wieku była misja załogowa, która rozpoczęła się w ZSRR, a zakończyła w Rosji. Więc to jest możliwe.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #883 dnia: Maj 15, 2016, 00:05 »
Nie twierdziłem, że loty załogowe Rosjan zostaną wstrzymane, ale że na co najmniej kilka lat zabraknie dla nich celu, a więc będzie ich zdecydowanie mniej niż teraz. Zatem ich astronauci będą mieli niewielkie szanse na załapanie się na jakikolwiek lot.

Ale mówi się już, że ISS może posłużyć jeszcze do 2028 r. Poza tym może uporają się Federacją, a ta będzie pretekstem do misji na BEO. Pewno sporadycznych jak Oriona, ale zawsze.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #884 dnia: Maj 16, 2016, 16:13 »
Najprawdopodobniej Jeremy Roger Hansen!

A jednak nie: David Saint-Jacques is the Next Canadian to Fly to the International Space Station.

« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2016, 19:49 wysłana przez mss »
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Przyszłe załogi
« Odpowiedź #884 dnia: Maj 16, 2016, 16:13 »