Ankieta

Kiedy pierwszy start orbitalny Starship?

Do końca stycznia 2020
2 (8.3%)
Do końca 2020
7 (29.2%)
Do końca 2021
7 (29.2%)
Do końca 2022
1 (4.2%)
2023-2024
5 (20.8%)
2025-2030
2 (8.3%)
po 2030
0 (0%)

Głosów w sumie: 24

Głosowanie skończone: Sierpień 06, 2019, 10:15

Autor Wątek: BFR / ITS / MCT / Starship  (Przeczytany 1135962 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline 0x3ffe

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 308
  • Rzeczpospolita Marsjańska
    • Moja gra mobilna - testujcie
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2015, 12:52 »
Moim zdaniem to koledzy trochę bujacie w obłokach :) Napędy elektryczne czy statki klasy Enterprise to może powstaną jak już kolonia będzie miała z 1000 mieszkańców. Myślę, że to będzie potężna rakieta której 1 stopień będzie wielorazowego użytku podobnie jak w falconie. W końcu to ma być transport kolonistów, zatem raczej w jedna stronę (oczywiście docelowo). W pierwszych misjach na marsa tej rakiety nie poleci przecież 100 osób.

Mi to się nasuwa podstawowe pytanie, kto za to zapłaci?

NASA? - tylko z czego i w ramach jakiego projektu
Elon Musk? - nie wiem czy się już tyle dorobił

Aczkolwiek pomysł MCT jest strasznie ciekawy, zwłaszcza dla ludzi, którzy chcieliby doczekać lądowania człowieka na marsie (tez się do nich zaliczam ;)).

A kto zapłacił za kolonizacje Ameryki? poza tym bogatych ludzi na tym świecie nie brakuje ;)

Musk mówił, że MCT przewozić będzie mogło do 100 osób, ale w pierwszych lotach będzie to poniżej 10. To raczej wskazuje na jaką modułowość.

Modułowość to może i będzie ale ładunku użytecznego dostarczonego na Marsa. Myslę, że pierwszych kilka lotów na Marsa będzie towarowych, potem wyląduje kilkunastu ludzi by ten towar/prowiant rozpakować i przygotować dla następnych. Strzelam, że jeżeli nie będzie jakiejś katastrofy to przy 6 czy 7 locie poleci około 100 ludzi.
Moc obliczeniowa dwóch Commodore 64 wystarcza do lądowania na księżycu!

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2015, 14:56 »
Dziwie się, że do tej pory SPACE X nie zaczęło poważnej współpracy z Mars Society, skoro wybierają się na Marsa. Zubriniści szkolą się w bazach na Devonie, Utah, bawią się w eksplorowanie bezludnych miejsc Ziemi, ostatnio nawet szklarenkę mieli, która niestety im spłonęła. Myślę, ze współpraca SPACE X z Mars Society i oczywiście z NASA dała by wszystkim tym organizacjom dużo dobrego  :)

Myślę, że Muskowi po prostu Zubrin nie jest do niczego potrzebny. Musk potrzebuje bardziej konkretnych rozwiązań niż ogólne wizje Zubrina nie poparte inżynierskimi analizami.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8588
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 07, 2015, 15:22 »
Myślę, że Muskowi po prostu Zubrin nie jest do niczego potrzebny. Musk potrzebuje bardziej konkretnych rozwiązań niż ogólne wizje Zubrina nie poparte inżynierskimi analizami.

Zubrin zbudował działający model reaktora Sabatiera do produkcji paliwa  (metanowo-tlenowego) z atmosfery Marsa. Pytanie tylko czy patent przypadkiem na to nie ma Lockheed Martin, bo wówczas Bob jeszcze pracował w tym koncernie (albo Martin Marietta, która później przeszła do LM). Poza tym bazy na Devonie i Utah są dobre do doświadczeń nad długotrwałymi efektami przebywania w izolacji na powierzchni planety. Zapewne jakieś badania naukowe nad załogami baz są robione (????) i mogłyby się przydać do badań Marsa.....
Czy te sprawy dla przyszłych zdobywców Marsa z SPACE X nie są ważne?

Myślę, że bardziej Zubrinowi Musk jest bardziej potrzebny, by doczekać spełnienia jego (Zubrina) marzeń: o locie na Marsa i jego kolonizacji. Jeśli wizje Elona się spełnią, wówczas marzenie Zubrina, żeby XXI wiek był wiekiem Marsa spełni się!!!!! Dlatego dziwię się znacznie, że Mars Society milczy o planach Elona. A na stronie Mars Society natomiast entuzjazmowano się pseudoplanem Mars One oraz oblotem Marsa proponowanym przez Dennisa Tito.

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2015, 15:24 »
Dowodów nie mam, ale jestem pewien, że Zubrin i Musk konsultowali pomysły.
Musk był zapraszany na wkład organizowany przez Mars society.
Jest to na YT.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2015, 15:27 wysłana przez magiczny »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2015, 15:24 »

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 07, 2015, 15:30 »
Zubrin zbudował działający model reaktora Sabatiera do produkcji paliwa  (metanowo-tlenowego) z atmosfery Marsa. Pytanie tylko czy patent przypadkiem na to nie ma Lockheed Martin, bo wówczas Bob jeszcze pracował w tym koncernie

Patent na co? Reakcja Sabatiera jest znana od stulecia i opatentować się jej nie da, a to co zbudował Zubrin, to nic więcej niż małej skali eksperyment laboratoryjny.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 07, 2015, 15:31 »
A przypadkiem łazik marsjański w 2020 roku nie będzie demonstrować reakcji Sabatiera na Marsie?

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2618
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 07, 2015, 15:39 »
Ciekawe co  wypowiedziach Muska myśli Zubrin. Na stronie Mars Society nie wspomina się nic o pomysłach szefa SPACE X co wydaje mi się zagadkowe. Jakoś Zubrin nie chwali projektu Falcona Heavy i MCT..... A przezciez ze wzgledu na ewentualne skutki ich powstania to Mars Society powinni kibicować SPACE X a my wszyscy na Forum to czynimy.
Dziwie się, że do tej pory SPACE X nie zaczęło poważnej współpracy z Mars Society, skoro wybierają się na Marsa. Zubriniści szkolą się w bazach na Devonie, Utah, bawią się w eksplorowanie bezludnych miejsc Ziemi, ostatnio nawet szklarenkę mieli, która niestety im spłonęła. Myślę, ze współpraca SPACE X z Mars Society i oczywiście z NASA dała by wszystkim tym organizacjom dużo dobrego  :)
[/quote]
Przecież spacex cały czas współpracuję z NASA ; i przypuszczam , zę z mars society też:)

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 07, 2015, 15:58 »
był kiedyś tekst Zubrina chwalący Falcona Heavy i Dragona, proponował on nawet wysłanie w nim dwóch ludzi na marsa.

Offline 0x3ffe

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 308
  • Rzeczpospolita Marsjańska
    • Moja gra mobilna - testujcie
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 07, 2015, 16:16 »
A przypadkiem łazik marsjański w 2020 roku nie będzie demonstrować reakcji Sabatiera na Marsie?

A w ogóle dojdzie to realizacji tej misji ?

Moc obliczeniowa dwóch Commodore 64 wystarcza do lądowania na księżycu!

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8588
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 07, 2015, 16:19 »
A w ogóle dojdzie to realizacji tej misji ?

Jeśli nic się w sprawach finansowania nie zmieni w ciągu najbliższych lat,  to ma do tej misji dojść.

Z tego co wiem, łazik marsjański ma mieć to testowania inny sprzęt, nie opierający się na reakcji Sabatiera.

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 07, 2015, 16:23 »
był kiedyś tekst Zubrina chwalący Falcona Heavy i Dragona, proponował on nawet wysłanie w nim dwóch ludzi na marsa.

Z której to propozycji Musk, w trakcie jednego z wywiadów, szczerze się uśmiał.

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 07, 2015, 16:26 »
Wysłanie dwóch ludzi w Dragonie na Masa jest co najmniej karkołomnym zadaniem.
Ja tylko przypominam ten tekst.

Offline 0x3ffe

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 308
  • Rzeczpospolita Marsjańska
    • Moja gra mobilna - testujcie
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 07, 2015, 16:34 »
Wysłanie dwóch ludzi w Dragonie na Masa jest co najmniej karkołomnym zadaniem.
Ja tylko przypominam ten tekst.

Jak płodnych kobietę i mężczyznę to wiesz ;) nową cywilizacje można założyć :)
Moc obliczeniowa dwóch Commodore 64 wystarcza do lądowania na księżycu!

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2618
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 07, 2015, 17:03 »
Wysłanie dwóch ludzi w Dragonie na Masa jest co najmniej karkołomnym zadaniem.
Ja tylko przypominam ten tekst.
Można ich wysłać ale jako nieboszczyków na wieczny spoczynek:) hihi ( czarny humor)

Offline 0x3ffe

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 308
  • Rzeczpospolita Marsjańska
    • Moja gra mobilna - testujcie
Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 07, 2015, 17:13 »
Wysłanie dwóch ludzi w Dragonie na Masa jest co najmniej karkołomnym zadaniem.
Ja tylko przypominam ten tekst.
Można ich wysłać ale jako nieboszczyków na wieczny spoczynek:) hihi ( czarny humor)
humor czy nie - w sumie ciekawe jak długo by takie ciała przetrwały w stanie nienaruszonym w marsjanskich warunkach zakładajac brak życia biologicznego.
Moc obliczeniowa dwóch Commodore 64 wystarcza do lądowania na księżycu!

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: BFR / ITS / MCT / Starship
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 07, 2015, 17:13 »