Autor Wątek: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy  (Przeczytany 203963 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 04, 2017, 12:32 »
Zalać go calego jakąś żywicą,uformować w blok żeby nic nie odpadło i problem z głowy

O ile ta "jakaś żywica" się nie wykruszy w trakcie startu i nie będzie problemu jak z pianką w locie Columbii...

Offline juram

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1264
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 04, 2017, 12:48 »
Podobno, satelity, itp mają delikatniejszą konstrukcję niż seryjne samochody? W ostateczności, nikt tym Roadsterem po układzie Słonecznym jeździł nie będzie - zespawać wszystkie ruchome elementy i GO! ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 04, 2017, 13:46 »
Właśnie - czy mają? Nie wiem, nigdy nie było porównania! Ale z pewnością niektóre elementy, np mechaniczne, mogą być bardziej wytrzymałe i "sztywne" od tych z przemysłu moto.

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 04, 2017, 14:35 »
Właśnie - czy mają? Nie wiem, nigdy nie było porównania! Ale z pewnością niektóre elementy, np mechaniczne, mogą być bardziej wytrzymałe i "sztywne" od tych z przemysłu moto.

Myślę Kanarku, że trochę przesadzasz:) To jest auto elektryczne, wyjmij baterie i silniki i właściwie masz samą skorupę. Dodatkowo auto wchodzi do osłony "poziomo" więc powinno to ułatwić wiele spraw;) Oczywiście jakieś tam testy będą musieli przeprowadzić ale co za problem wrzucić to na wytrząsarkę i zobaczyć czy coś odpadnie (wątpie;)

Ktoś tam pisał, że wolałby lot Dragona wokół Księżyca, niestety nie mogą tego zrobić bo muszą lecieć z owiewkami bo żeby uzyskać pozwolenie na loty wojskowe FH muszą mieć przynajmniej 3 udane loty i ten będzie się w to wliczał(miejmy nadzieje:P)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 04, 2017, 14:35 »

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 04, 2017, 14:52 »
Ktoś tam pisał, że wolałby lot Dragona wokół Księżyca, niestety nie mogą tego zrobić bo muszą lecieć z owiewkami bo żeby uzyskać pozwolenie na loty wojskowe FH muszą mieć przynajmniej 3 udane loty i ten będzie się w to wliczał(miejmy nadzieje:P)

Ten ,,ktoś" to ja  ;) To wg Twojego ostatniego posta wychodzi na to, że samochód Muska ma lecieć na rakiecie bez owiewki. Czy dobrze zrozumiałem?  :o Przecież podczas przelotu przez atmosferę cadillac Elona usmaży się zanim doleci do przestrzeni kosmicznej  :P

A poza tym na ile jest pewne, ze ta wiadomość o wysyłaniu samochodu Falconem Heavy nie jest  żartem tylko pewną wiadomością?  :P

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6533
  • Realista do bólu;-)
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 04, 2017, 14:57 »
Nic sie nie usmarzy, kilka machow to nie jest problem. Gdyby wracal to co innego. Bez spadochromu temperatura do 10k C pewna:)
Z powazaniem
                       Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 04, 2017, 15:02 »
Chyba pierwszy raz będziemy oglądać taki start. Może start Falcona Heavy się opóźni i cadillak Elona wystartuje 1 kwietnia? Niezły żart byłby wówczas. Chichot ery kosmicznej  :P

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 04, 2017, 15:03 »
Myślę Kanarku, że trochę przesadzasz:) To jest auto elektryczne, wyjmij baterie i silniki i właściwie masz samą skorupę. Dodatkowo auto wchodzi do osłony "poziomo" więc powinno to ułatwić wiele spraw;) Oczywiście jakieś tam testy będą musieli przeprowadzić ale co za problem wrzucić to na wytrząsarkę i zobaczyć czy coś odpadnie (wątpie;)

No właśnie nie, bo są mocowania baterii, mocowania silnika elektr, okablowania, itp itp. Więc elementów, które mogą się rozsypać albo "odseparować" jest sporo.

Ten tego post-doca robiłem dookoła samochodów elektrycznych. W latach 2010-2012. :P

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 04, 2017, 15:06 »
Ktoś tam pisał, że wolałby lot Dragona wokół Księżyca, niestety nie mogą tego zrobić bo muszą lecieć z owiewkami bo żeby uzyskać pozwolenie na loty wojskowe FH muszą mieć przynajmniej 3 udane loty i ten będzie się w to wliczał(miejmy nadzieje:P)

Ten ,,ktoś" to ja  ;) To wg Twojego ostatniego posta wychodzi na to, że samochód Muska ma lecieć na rakiecie bez owiewki. Czy dobrze zrozumiałem?  :o Przecież podczas przelotu przez atmosferę cadillac Elona usmaży się zanim doleci do przestrzeni kosmicznej  :P

A poza tym na ile jest pewne, ze ta wiadomość o wysyłaniu samochodu Falconem Heavy nie jest  żartem tylko pewną wiadomością?  :P

Nie wiem jak Ci to wyszło ale dla wyjaśnienia: w tym locie muszą być owiewki niezależnie od tego co by miało lecieć bo jest to koniecznie do certyfikacji rakiety dla lotów wojskowych. Zresztą bez osłony to by się pewnie rozleciało zanim by się zdążyło zagrzać:P

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 04, 2017, 15:16 »
Myślę Kanarku, że trochę przesadzasz:) To jest auto elektryczne, wyjmij baterie i silniki i właściwie masz samą skorupę. Dodatkowo auto wchodzi do osłony "poziomo" więc powinno to ułatwić wiele spraw;) Oczywiście jakieś tam testy będą musieli przeprowadzić ale co za problem wrzucić to na wytrząsarkę i zobaczyć czy coś odpadnie (wątpie;)

No właśnie nie, bo są mocowania baterii, mocowania silnika elektr, okablowania, itp itp. Więc elementów, które mogą się rozsypać albo "odseparować" jest sporo.

Ten tego post-doca robiłem dookoła samochodów elektrycznych. W latach 2010-2012. :P

Auta podczas wypadków potrafią przyjąć na siebie ogromne ilości energii i nie rozsypują się na części pierwsze. Potrafią przejechać setki tysięcy kilometrów po różnych nawierzchniach i nic z nich nie odpada z tego powodu. Niewierze, że w czasie startu będą tak wielkie siły na nie działały, że coś tam by się miało urwać. Zresztą jak pisałem to jest całkiem proste do sprawdzenia i myślę, że taka firma jak SpaceX sobie z tym poradzi.
Ktoś na NSF zwrócił uwagę, że taka misja może też być fajnym wyzwaniem dla inżynierów SpaceX, coś co oderwało ich trochę od "monotonii" codziennej pracy i dało trochę zabawy:)

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6533
  • Realista do bólu;-)
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 04, 2017, 16:44 »
Podczas startu dostanie gora 2-3g ale potrzasc nim moze calkiem sporo, ale akurat tutaj to chyab juz sa sytemy aby to wytlumic ...
Z powazaniem
                        Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline NilQ

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 04, 2017, 17:06 »
Ktoś tam pisał, że wolałby lot Dragona wokół Księżyca, niestety nie mogą tego zrobić bo muszą lecieć z owiewkami bo żeby uzyskać pozwolenie na loty wojskowe FH muszą mieć przynajmniej 3 udane loty i ten będzie się w to wliczał(miejmy nadzieje:P)
Wiem o tym, ale skoro są w stanie wsadzić samochód pod owiewkę, to Dragona też powinni dać radę ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:09 »

Auta podczas wypadków potrafią przyjąć na siebie ogromne ilości energii i nie rozsypują się na części pierwsze. Potrafią przejechać setki tysięcy kilometrów po różnych nawierzchniach i nic z nich nie odpada z tego powodu. Niewierze, że w czasie startu będą tak wielkie siły na nie działały, że coś tam by się miało urwać. Zresztą jak pisałem to jest całkiem proste do sprawdzenia i myślę, że taka firma jak SpaceX sobie z tym poradzi.
Ktoś na NSF zwrócił uwagę, że taka misja może też być fajnym wyzwaniem dla inżynierów SpaceX, coś co oderwało ich trochę od "monotonii" codziennej pracy i dało trochę zabawy:)

Wini, różnica pomiędzy "nie wierzę" a "mamy pewność, że nie rakieta się nie rozsypie z uwagi na poluzowany element podwozia i nie dziabnie w delikatny mechanizm uwalniający osłony aerodynamiczne" jest duża!

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:15 »

Auta podczas wypadków potrafią przyjąć na siebie ogromne ilości energii i nie rozsypują się na części pierwsze. Potrafią przejechać setki tysięcy kilometrów po różnych nawierzchniach i nic z nich nie odpada z tego powodu. Niewierze, że w czasie startu będą tak wielkie siły na nie działały, że coś tam by się miało urwać. Zresztą jak pisałem to jest całkiem proste do sprawdzenia i myślę, że taka firma jak SpaceX sobie z tym poradzi.
Ktoś na NSF zwrócił uwagę, że taka misja może też być fajnym wyzwaniem dla inżynierów SpaceX, coś co oderwało ich trochę od "monotonii" codziennej pracy i dało trochę zabawy:)

Wini, różnica pomiędzy "nie wierzę" a "mamy pewność, że nie rakieta się nie rozsypie z uwagi na poluzowany element podwozia i nie dziabnie w delikatny mechanizm uwalniający osłony aerodynamiczne" jest duża!

Masz racje, dlatego na pewno zostaną przeprowadzone takie same testy i symulacje jak z każdym innym ładunkiem, które rozwieją wszelkie wątpliwości:) Do startu już niedaleko, zobaczymy niedługo jak to będzie wyglądać;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:31 »
Tak dokładnie to mam na myśli. :) Ciekawe, czy na jakiejś wytrząsarce wsadzą tę Teslę. :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:31 »