Autor Wątek: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy  (Przeczytany 203871 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24418
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:37 »
Jest jeszcze kwestia lakieru na automobilu. W warunkach wyższych temperatur w kosmosie łuszczący się  lakier może dodatkowo zaśmiecić przestrzeń międzyplanetarną ( nie wspominając już o negatywnym wpływie na estetykę pojazdu).

Idąc dalej można  zaproponować Elonowi osadzenie tego typu ładunku na jednym z  księżyców marsjańskich  :D


Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:45 »
Jest jeszcze kwestia lakieru na automobilu. W warunkach wyższych temperatur w kosmosie łuszczący się  lakier może dodatkowo zaśmiecić przestrzeń międzyplanetarną ( nie wspominając już o negatywnym wpływie na estetykę pojazdu).

Idąc dalej można  zaproponować Elonowi osadzenie tego typu ładunku na jednym z  księżyców marsjańskich  :D

W zasadzie poza BEO to jest mały problem. Ot po prostu najwyżej będzie chwilowy roj meteorów "Tesloidów". :)

Ja wciąż uważam, że tekst o Marsie jest żartem. Natomiast wypchnięcie usztywnionej Tesli na BEO to nie powinien być problem.

Offline Ergosum

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 05, 2017, 06:50 »
Jednym ze słabszych elementów w przestrzeni będą pewnie opony (napompowane jak sądzę). Guma narażona na ekstremalne, zmienne temperatury dość szybko ulegnie degradacji i popęka. Pojawiające się mniej lub bardziej gwałtowne wydmuchy powietrza mogą dać ciekawe efekty. :)

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:01 »
Jednym ze słabszych elementów w przestrzeni będą pewnie opony (napompowane jak sądzę). Guma narażona na ekstremalne, zmienne temperatury dość szybko ulegnie degradacji i popęka.

Chyba nikt nie zamierza tym po starcie jeździć :) Jeżeli faktycznie Tesla poleci, to bez powietrza w kołach, bez szyb i innych wrażliwych elementów, tudzież ze wzmocnieniami i usztywnieniami konstrukcji.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:01 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 05, 2017, 11:07 »
Chyba nikt nie zamierza tym po starcie jeździć :) Jeżeli faktycznie Tesla poleci, to bez powietrza w kołach, bez szyb i innych wrażliwych elementów, tudzież ze wzmocnieniami i usztywnieniami konstrukcji.

Dokładnie to to miałem na myśli :)

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 05, 2017, 17:06 »
Chyba nikt nie zamierza tym po starcie jeździć :) Jeżeli faktycznie Tesla poleci, to bez powietrza w kołach, bez szyb i innych wrażliwych elementów, tudzież ze wzmocnieniami i usztywnieniami konstrukcji.

Zamiast kół makiety kół z tworzywa, wszelkie szczeliny zalepić "poksyliną" a nierówności zewnętrzne (choćby płyty podłogowej) wyrównać.

Największy problem to chyba przewody i powietrze wewnątrz mechanizmów. Chyba prędzej będzie samą ramę wysłać ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 05, 2017, 17:26 »
Ja bym jeszcze zakleił srebrną taśmą! ;)

A na poważnie - taką Teslę można wyrzucić w BEO, ale wejście na orbitę Marsa to już inne zabawy!

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:40 »
Ja bym jeszcze zakleił srebrną taśmą! ;)

A na poważnie - taką Teslę można wyrzucić w BEO, ale wejście na orbitę Marsa to już inne zabawy!

Wejścia na orbitę nie będzie, nawet chyba przelotu koło Marsa nie będzie, po prostu orbita Tesli będzie przecinała orbitę Marsa. Przynajmniej tak to wygląda z dostępnych obecnie informacji.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6532
  • Realista do bólu;-)
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 10, 2017, 17:20 »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:26 »
Kiedy SPACE X zamierza wytaszczyć i pokazać nam swojego dużego ptasiora?  ;)

A propos ryzyka kontaminacji Marsa przez Roadstera Teslę, wystarczy, że orbita tego samochodu będzie zahaczać o orbitę Marsa. Bakterie są wytrwałe i kto wie co z nimi się stanie po ewentualnym impakcie z Marsem za tysiące/miliony lat? Uważam, że lepszy byłby pomysł wysłania Tesli na orbitę Księżyca. Tam przynajmniej nie byłoby ryzyka zawleczenia mikrobów na Marsa. A przynajmniej prawdopodobieństwo byłoby bliskie zeru.....

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:33 »
Hmm, a może w ogóle "wyrzucić" Teslę niczym Voyagery albo New Horizons poza orbitę Marsa? :)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:36 »
Hmm, a może w ogóle "wyrzucić" Teslę niczym Voyagery albo New Horizons poza orbitę Marsa? :)

Kurczę, nie ma jakiejś zapyziałej sondy, która od lat czeka na kolejkę startu z powodu braku funduszy na jej wysłanie? Japończycy zbudowali orbitery księżycowe, które od lat już są w muzeum. Albo wysłać Ałmaza na LEO. Szkoda, że ładunek pierwszego Falcona Heavy będzie tak bezproduktywny dla nauki i techniki  :(

Online station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 11, 2017, 13:28 »
Eko, Ruskie mają w muzeum Łunochoda 3, tego, który ostatecznie z braku kopiejek nie poleciał na Łysego, także materiał do wysyłki by się znalazł ;)
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 11, 2017, 13:45 »
Tylko, że Łunochod 3 chyba sporo stracił na amortyzacji. Japońska sonda orbiter Lunar A jest młodsza i na pewno mniej zniszczona....
No i Voyager 3 czeka od 40 lat w muzeum JPL. Ciekawe czy dałoby się go użyć  ;)

A najprościej i najsensowniej byłoby wysłać Dragona na oblot Księżyca lub Marsa. To też byłaby ważna manifestacja technologii! Zwłaszcza przed ewentualnym załogowym oblotem Księżyca zapowiadanym przez Elona.
Szkoda po prostu szkoda  :(

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:21 »
A najprościej i najsensowniej byłoby wysłać Dragona na oblot Księżyca lub Marsa. To też byłaby ważna manifestacja technologii! Zwłaszcza przed ewentualnym załogowym oblotem Księżyca zapowiadanym przez Elona.
Szkoda po prostu szkoda  :(

Jak rozumiem to SpaceX nie chce wysyłać Dragona, bo szkoda im tego ładunku. Ryzyko RUD jest zbyt duże.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:21 »