Autor Wątek: Mars One  (Przeczytany 115661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3819
Odp: Mars One
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 13, 2013, 23:11 »
przeczytałem i daruję bo i tak donikąd nie zajedziemy razem.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 14, 2013, 14:15 »
Za to z Mars One dolecisz co najwyżej do witryny pełnej renderków :) Tak czy owak miło, że niektórzy użytkownicy na forum mają takie poczucie humoru i niekończący się optymizm :)

To jest jedna sprawa. Druga jest taka, że jednak siejesz defetyzm. Jasne, że ta i podobne inicjatywy to szaleństwo i na 99.9% nikt nigdzie nie poleci. Defetyści zazwyczaj mają rację. Rzecz w tym, że bez takich wariatów i powtarzanych w kółko beznadziejnych prób nikt nigdy nigdzie nie poleci. Postęp jest napędzany przez wariatów porywających się z motyką na Słońce. Ja na takiego, któremu się uda zbudować prywatną rakietę i statek kosmiczny czekałem ćwierć wieku.

A i tak zrobił to po części za publiczne pieniądze ;) silników też od zera nie projektował;)

velo

  • Gość
Odp: Mars One
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 08, 2013, 18:44 »
22 kwietnia będzie konferencja Mars One w Nowym Yorku dotycząca wybierania załogi ;)

http://www.spaceref.com/news/viewpr.html?utm_campaign=&utm_medium=srs.gs-twitter&pid=40506&utm_source=t.co&utm_content=api

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Mars One
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:47 »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars One
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:47 »

Offline Romek63

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1067
  • 67-my ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
Odp: Mars One
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 17, 2013, 19:25 »
http://www.space.com/20680-mars-one-colony-astronaut-selection.html
Widzę że plany Mars One nabierają coraz bardziej kształtów ale zobaczymy co z tego wyniknie  :)
A tu jest artykuł na polskiej stronie internetowej:
http://www.rp.pl/artykul/9129,1001217-Na-Marsa-z-biletem-w-jedna-strone.html?p=1


Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Mars One
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 18, 2013, 08:48 »
A ktoś z naszego Forum do naboru astronautów się wybiera?  ;D
Bo ja nie. Za bardzo się przywiązałem do ziemskiego błękitu nieba oraz zieleni i zwierzątek, no i ludzi oczywiście, żeby na zawsze opuścić Ziemię  :) Inna sprawa ma kilka lat. Ale do końca życia? Przecież to nie jest wyprawa międzygwiezdna   :P

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6533
  • Realista do bólu;-)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 18, 2013, 08:57 »
A ktoś z naszego Forum do naboru astronautów się wybiera?  ;D
Bo ja nie. Za bardzo się przywiązałem do ziemskiego błękitu nieba oraz zieleni i zwierzątek, no i ludzi oczywiście, żeby na zawsze opuścić Ziemię  :) Inna sprawa ma kilka lat. Ale do końca życia? Przecież to nie jest wyprawa międzygwiezdna   :P
             ... eee tam, kwiatki sobie zasadzisz sam;-) Niebo tez chyba jest w miare niebieskie;-))) Z powazaniem
                                                                                                                              Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Mars One
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 18, 2013, 11:50 »
A ktoś z naszego Forum do naboru astronautów się wybiera?  ;D
Bo ja nie. Za bardzo się przywiązałem do ziemskiego błękitu nieba oraz zieleni i zwierzątek, no i ludzi oczywiście, żeby na zawsze opuścić Ziemię  :) Inna sprawa ma kilka lat. Ale do końca życia? Przecież to nie jest wyprawa międzygwiezdna   :P
             ... eee tam, kwiatki sobie zasadzisz sam;-) Niebo tez chyba jest w miare niebieskie;-))) Z powazaniem
                                                                                                                              Adam Przybyla

Ale z lasem to byłby kłopot. A ja lasy kocham, zwłaszcza te w miarę naturalne  :) I skąd takie wziąć na Marsie?  :P

Offline eRKa

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Windą do nieba :)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 18, 2013, 14:04 »

Ale z lasem to byłby kłopot. A ja lasy kocham, zwłaszcza te w miarę naturalne  :) I skąd takie wziąć na Marsie?  :P

Aj tam aj tam :) parę drzewek możesz posadzić w szklarni. Ziemię, wodę oraz dwutlenek węgla jesteś w stanie im dostarczyć. A kto wie może z czasem i awatara byś zmienił na bardziej "czerwonego"  ;D

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Mars One
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 18, 2013, 14:15 »
Aj tam aj tam :) parę drzewek możesz posadzić w szklarni. Ziemię, wodę oraz dwutlenek węgla jesteś w stanie im dostarczyć. A kto wie może z czasem i awatara byś zmienił na bardziej "czerwonego"  ;D

Na razie to siebie samego nie mogę na Marsa dostarczyć. A Ty chciałbyś, żebym już zaraz las w marsjańskiej szklarni stworzył  ;)

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Mars One
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 20, 2013, 11:07 »
Myślałem, że większość ludzi którzy nie interesują się tematyką, na pytanie czy polecieli by na Marsa odpowiedzą śmiechem, albo stukaniem się w głowę. Jednak nie jest tak źle.




Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Mars One
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 20, 2013, 11:52 »
Webcast konferencji prasowej o wyborze astronautów będzie na YT: .

Na Space.com podano nieco szczegółów całego procesu:

- dwuletni lot 4-osobowej załogi na Marsa rozpocznie się w 2023 r.,
- aplikacje będą przyjmowane do lipca (łącznie z opłatą do 25 USD zależnie od kraju),
- kandydat musi mieć przynajmniej 18 lat i wysłać minutowe wideo z wyjaśnieniem, dlaczego chce lecieć,
- do lipca 2015 MO wyselekcjonuje 24 astronautów, podzielonych na sześć 4-osobowych zespołów,
- załogi będą przez 7 lat trenowały, m.in. spędzą 3 miesiące w jakieś replice kolonii marsjańskiej,
- w ciągu następnego roku pozostaną już tylko 3 zespoły,
- będzie jednak przez cały czas 10 rezerwowych zespołów,
- wszystkie te zespoły będą kontynuowały treningi także po 2013 r., gdyż MO chce wysyłać kolejne załogi co dwa lata, zależnie na ile wystarczy funduszy.

O ile z założenia cieszę się ze wszelkich inicjatyw astronautycznych, to mam mieszane odczucia odnośnie naboru załóg przez MO. Wiadomo, że to zabieg marketingowy i MO liczy, że selekcja i treningi prowadzone według formuły Big Brothera mogą przynieść znaczne korzyści. Ale odbędzie się to kosztem tych młodych (tak przypuszczam) ludzi. Lub odwrotnie - gdy przyjdzie co do czego, astronauci będą się masowo wycofywać, gdyż swoją popularność osiągną, a 10 lat to dość czasu, by sobie przemyśleć, czy warto...

Tym niemniej korci mnie ankieta, ilu ludzi zgłosi się na lot (MO liczy na milion, na razie ma 45 tys. nazwisk na liście mailowej).

Źródło: http://www.space.com/20680-mars-one-colony-astronaut-selection.html

Offline KonradL

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 627
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars One
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 20, 2013, 12:17 »
Ale bajki... no ale nic, ktos obrotny zrobi troche szumu i pewnie sporo przy tym zarobi :)

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: Mars One
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 20, 2013, 14:00 »
O ile z założenia cieszę się ze wszelkich inicjatyw astronautycznych, to mam mieszane odczucia odnośnie naboru załóg przez MO. Wiadomo, że to zabieg marketingowy i MO liczy, że selekcja i treningi prowadzone według formuły Big Brothera mogą przynieść znaczne korzyści. Ale odbędzie się to kosztem tych młodych (tak przypuszczam) ludzi. Lub odwrotnie - gdy przyjdzie co do czego, astronauci będą się masowo wycofywać, gdyż swoją popularność osiągną, a 10 lat to dość czasu, by sobie przemyśleć, czy warto...
Więc wychodzi, że będzie to coś w stylu dawnego konkursu Odyseja Kosmiczna 2001 radia RMF, tylko na dużo większą skalę. Selekcja i trening ale z mglistą perspektywą na faktyczny lot.
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Mars One
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 20, 2013, 14:21 »
O ile z założenia cieszę się ze wszelkich inicjatyw astronautycznych, to mam mieszane odczucia odnośnie naboru załóg przez MO. Wiadomo, że to zabieg marketingowy i MO liczy, że selekcja i treningi prowadzone według formuły Big Brothera mogą przynieść znaczne korzyści. Ale odbędzie się to kosztem tych młodych (tak przypuszczam) ludzi. Lub odwrotnie - gdy przyjdzie co do czego, astronauci będą się masowo wycofywać, gdyż swoją popularność osiągną, a 10 lat to dość czasu, by sobie przemyśleć, czy warto...
Więc wychodzi, że będzie to coś w stylu dawnego konkursu Odyseja Kosmiczna 2001 radia RMF, tylko na dużo większą skalę. Selekcja i trening ale z mglistą perspektywą na faktyczny lot.

Mglistą? Dla mnie zerową, jeśli chodzi o Marsa. Ale jeśli selekcja będzie dobrze przeprowadzana to może ktoś  z ,,marsjańskiej" załogi będzie miał rzeczywistą szansę załapać się do komercyjnego programu załogowego związanego obecnie z CCDEV?  ::)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars One
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 20, 2013, 14:21 »