Autor Wątek: Kosmiczna biznesowa gra planszowa  (Przeczytany 9306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline deska

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 224
    • Blog o badaniach Marsa
Kosmiczna biznesowa gra planszowa
« dnia: Wrzesień 18, 2013, 22:30 »
Witam!
Od jakiegoś już czasu biorę bierny udział w forum. Tematyką kosmiczną zainteresowałem się pod koniec gimnazjum, w październiku zaczynam studia w Krakowie, i choć oddaliłem się od tematyki kosmicznej (niegdyś marzyłem o inżynieri lotniczej, będę studiował Informatykę) to nadal jest ona w moim kręgu zainteresowań. Ale do rzeczy!

W te wakacje, z powodu kilkudniowego deficytu komputera wpadłem na pomysł (a raczej powieliłem tysiące istniejących) na planszową grę typu Monopoly (jednak trochę konkretniejszą i bardziej złożoną). Po chwili refleksji postanowiłem sprawdzić czy nie łatwiej taką grę kupić, ale żadnej podobnej na polskim rynku nie znalazłem.

Projekt jest dość konkretny, mam szkice i notatki dla wersji historycznego amerykańskiego programu kosmicznego z mnóstwem misji do zrealizowania, a nie dawno zacząłem robić bazę danych dla wersji współczesnych amerykańskich misji (w tym z programów prywatnych firm kosmicznych).

Od razu zaznaczę, że nie jest to projekt komercyjny, a tylko dla siebie i znajomych, nie wiem co z tego wyjdzie. Teraz studia, więc cięzko będzie znaleźć na to czas, ale sprawia mi to przyjemność więc zabawy tej nie porzucę.

Do Was zwracam sie z pytaniem czy słyszeliście o czymś podobnym, ja nigdy nie grałem w wiele planszówek, preferowałem rozrywkę pegasusowo-komputerową. I czy mógłbym od czasu do czasu, gdy nie znajdę odpowiedzi w sieci dzielić się wątpliwościami, chwalić się postępem? Post ten zrobił się już za długi by wchodzić w szczegóły, ale oczywiście mogę się wszystkim podzielić jak tylko ktoś będzie zainteresowany.

Pozdrawiam forumowiczów!

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23255
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Kosmiczna biznesowa gra planszowa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2013, 00:00 »

LooZ^

  • Gość
Odp: Kosmiczna biznesowa gra planszowa
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2013, 01:57 »
Spróbuj może również na gry-planszowe.pl/forum/ ?

Offline Andrew

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 785
  • Czy to może być aż tak trudne?
    • Astronomia24.com
Odp: Kosmiczna biznesowa gra planszowa
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2013, 09:27 »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Kosmiczna biznesowa gra planszowa
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2013, 09:27 »

Offline deska

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 224
    • Blog o badaniach Marsa
Odp: Kosmiczna biznesowa gra planszowa
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2013, 16:37 »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Popytam na forum gier planszowych. Jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Tak czy siak pochwale się, jak już zrobię coś konkretnego.

velo

  • Gość
Odp: Kosmiczna biznesowa gra planszowa
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2013, 16:49 »
Za prlu był również taki klon Monopoly, co się nazywał Kosmic Biznes czy jakoś tak.

Zasady te same, ale kupowało się planety i stawiało bazy ;)

Offline feromagnez

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 1
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Kosmiczna biznesowa gra planszowa
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2014, 15:03 »
planszowe nieznam,  ale teraz, jest super gra Space Engineers.
POPATRZ ==>BANAN <==

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Kosmiczna biznesowa gra planszowa
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2014, 15:03 »