Autor Wątek: Blue Dot Solutions  (Przeczytany 14557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eRKa

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Windą do nieba :)
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 22, 2017, 12:47 »
Poszła.  ;)

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24475
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 01, 2017, 01:39 »
Galileo User Assembly (28-29.11.2017)
BY KRZYSZTOF KANAWKA ON 30 LISTOPADA 2017

(...) Przedstawiciel Blue Dot Solutions (BDS) był obecny na tym spotkaniu w Madrycie. Jako jeden z trzech polskich podmiotów, wraz z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej (PAŻP) oraz firmą Elproma, zaprezentowaliśmy nasze dotychczasowe doświadczenia dotyczące pracy z wstępnymi usługami Galileo. Przedstawiliśmy także plany związanych z wykorzystaniem tego systemu GNSS w naszych przyszłych pracach B+R. (...)

http://kosmonauta.net/2017/11/galileo-user-assembly-28-29-11-2017/

velo

  • Gość
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 01, 2017, 21:40 »
A dzisiaj świętowaliśmy formalne otwarcie oddziału warszawskiego spółki :-)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 01, 2017, 21:59 »
Czas na oddział na innej planecie!

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 01, 2017, 21:59 »

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 02, 2017, 14:26 »
Szybko, bo Kraków dociera już do zewnętrznego układu słoneczego  8) :

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24475
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 05, 2018, 06:43 »
Blue Dot Solutions na IAC 2018 w Bremie
BY MICHAŁ MOROZ ON 4 MAJA 2018

(...) W Bremie wygłoszone zostaną dwie prelekcje. Pierwsza z nim, zatytułowana “SPACE3AC DOWNSTREAM ACCELERATOR: SUMMARY OF RESULTS FROM 2016-2018”, przedstawi wyniki programu akceleracyjnego Space3ac, który wspierał startupy pracujące nad rozwiązaniami wykorzystującymi m.in. dane satelitarne. (...)

Druga prelekcja, “GOVERNMENTAL SUPPORTED SPACE INTERNSHIP PROGRAMMES IN NEW ESA MEMEBER STATES – POLISH PERSPECTIVE”, przedstawi wyniki programów stażowych dla rozwoju kadr sektora kosmicznego. W Polsce tego typu program został zorganizowany przez Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Agencję Rozwoju Przemysłu. Blue Dot Solutions dwukrotnie przyjmowała już stażystów w powyższym programie.

Ponadto, jesteśmy współautorami prelekcji pt. “HATCH: OPENING THE DOOR TO SPACE RESEARCH”, dotyczącej projektu “Space Portal”, realizowanego w ramach programu Horyzont 2020. W tym projekcie Blue Dot Solutions pełni rolę koordynatora. (...)

http://kosmonauta.net/2018/05/blue-dot-solutions-na-iac-2018-w-bremie/

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 13, 2018, 20:20 »
Zgadza się - mamy w tym roku fajne publikacje na IAC 2018. Cieszy mnie bardzo, że publikacja o Space3ac została zaakceptowana. :)

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24475
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 27, 2018, 08:01 »
Nowe zlecenie Polskiej Agencji Kosmicznej dla Blue Dot Solutions
26 czerwca 2018

Dnia 25 czerwca 2018 r. firma Blue Dot Solutions podpisała kolejną umowę z Polską Agencją Kosmiczną. Tym razem Agencja powierzyła gdańskiemu przedsiębiorstwu wykonanie „Diagnozy potrzeb szkoleniowych” w ramach realizacji projektu „System operacyjnego gromadzenia, udostępniania i promocji cyfrowej informacji satelitarnej o środowisku (Sat4Envi)”.

W ramach zawartej umowy Blue Dot Solutions przeprowadzi szczegółową analizę kompetencji i potrzeb administracji publicznej w Polsce w zakresie wykorzystania danych satelitarnych. Firma zbada też pod tym kątem obowiązujące przepisy, aby znaleźć aktualne ograniczenia oraz obszary, w których możliwe byłoby zwiększenie możliwości wykorzystania technik satelitarnych w instytucjach publicznych.

To kolejna umowa PAK z trójmiejską firmą (która w międzyczasie otworzyła oddział w Warszawie) po ubiegłorocznym opracowaniu dla Agencji studium wykonalności dotyczącym przyszłościowych technik i technologii kosmicznych.

https://www.space24.pl/nowe-zlecenie-polskiej-agencji-kosmicznej-dla-blue-dot-solutions

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24475
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 27, 2018, 08:17 »
Blue Dot Solutions na Space Studies Programme 2018
BY MICHAŁ MOROZ ON 27 CZERWCA 2018

Tegoroczny kurs Space Studies Programme Międzynarodowego Uniwersytetu Kosmicznego (ISU) odbywa się w Delft w Holandii. Wśród 130 uczestników Polskę reprezentuje dr inż. Krzysztof Kanawka, prezes Blue Dot Solutions. (...)

Ranga International Space University porównywalna jest z ukończeniem specjalistycznego Harwardu lub dyplomem MBA Uniwersytetu Stanforda w Dolinie Krzemowej. Bardzo szeroka sieć kontaktów i powiązań umożliwia szybkie i efektywne prowadzenie projektów kosmicznych. Pół żartem opowiada się anegdotę, że absolwenci ISU to swoista „space mafia”. (...)


https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=pW484fBJZLY

Ceremonia otwarcia SSP 18 / ISU
(...)

https://kosmonauta.net/2018/06/blue-dot-solutions-na-space-studies-programme-2018/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2018, 08:44 wysłana przez Orionid »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 27, 2018, 08:36 »
Dużo się dzieje w Blue Dot! :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 22, 2018, 17:51 »
Jutro zakończenie naszych studiów ISU SSP 2018. Od rana są prezentacje końcowe, które będzie można zobaczyć pod tym linkiem:
http://bit.ly/ssp18-live

Mój zespół prezentuje się o 13:30! :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 25, 2018, 17:15 »
Zakończyły się studia ISU SSP 2018. Dostałem ładne oceny!

W przyszłym roku ISU SSP odbędzie się w Strasburgu. Warto aplikować!

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 07, 2018, 17:28 »
Jutro pojawi się artykuł - podsumowanie studiów SSP18. Polecam wszystkim! ;)

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24475
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 08, 2018, 22:10 »
Kurs ISU SSP18 zakończony
BY REDAKCJA ON 8 WRZEŚNIA 2018


Uczestnicy ISU SSP 2018 / Credits - International Space University




Wykład Prof. Jeffreya Hoffman’a, uczestnika misji STS-61 (lot promu Endeavour do teleskopu Hubble) / Credits –International Space University

(...)
Z kolei projekt zespołowy, skupiał się na ustaleniu czy nowe obserwacje z orbity w wykonaniu małych satelitów lub nawet konstelacji małych satelitów mogą przynieść korzyści dla branży energetycznej. Członkowie tego projektu zespołowego korzystali ze wsparcia jednej z francuskich firm energetycznych oraz dynamicznie rozwijającej się spółki branży kosmicznej, która już dziś dysponuje kilkudziesięcioma satelitami na orbicie. (...)

Dzień później, 25 sierpnia, nastąpiło oficjalne wręczenie dyplomów oraz zakończenie studiów SSP18. W 2019 roku kolejne SSP odbędą się w Strasburgu we Francji. Już teraz wiadomo, że przyszłoroczni wykładowcy na tym prestiżowym kursie będą pochodzić z całego świata. Z kolei w 2020 roku ISU SSP odbędzie się w Pekinie. Na obu z tych kursów nie powinno zabraknąć studentów z Polski.

(BDS)
https://kosmonauta.net/2018/09/kurs-isu-ssp18-zakonczony/#prettyPhoto

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24475
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 08, 2018, 22:12 »
Cytuj
projekt zespołowy, skupiał się na ustaleniu czy nowe obserwacje z orbity w wykonaniu małych satelitów lub nawet konstelacji małych satelitów mogą przynieść korzyści dla branży energetycznej.

I jakie wnioski ?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 08, 2018, 22:12 »