Autor Wątek: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding  (Przeczytany 26212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:10 »
Właśnie! Czujniki to podstawa, jestem ciekawy co zainstalowano w Ardusacie (albo co będzie zainstalowane dodatkowo, jeśli satelita ma zostać powiększony). A jak to wygląda z systemami wizyjnymi, kamera tylko w paśmie widzialnym czy inne zakresy także się pojawią?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 27, 2012, 23:33 »
A oto odpowiedź:
-------
Hi Chris,

I'm so sorry for the delayed reply! That was my fault, we got our wires crossed a bit on our end and thought we had already sent you a reply. To answer your questions:

- Yes, cameras will be included in the explorer and mini-explorer packages.

- In terms of precisely timing when the experiment/photographs are taken, yes that will be possible; the only limitation in that regard is that you will only be able to command the satellite to do anything while it is in range of one of our ground stations; however, using the GPS module, you can schedule things ahead of time and the satellite can carry them out at the correct time and place (for example, you could preprogram it to take a picture of a sunrise).

- In terms of up-to-date orbit information, we're planning on making the general coordinates available freely on the internet so anyone can track where it is in the sky. Our backers will also have login access to get the latest telemetry data from the satellite as well, including system status, power generation, etc etc.

- The actual scheduling of bookings is going to be first-come-first served, so if the time is available, you can book it as late as a few days in advance; however, we're expecting timeslots to be in short supply, and since it's first-some-first-served, it's best to book your time slot as soon as you know when you want it.

- In terms of upgrading after the campaign, that shouldn't be a problem, providing there are enough slots left of the package you're looking for!

Let me know if there's anything else I can tell you about the project!

Cheers,
Joel
--------

:)

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2012, 00:19 »
Już tylko kilkanaście dni do końca okienka wpłaty :). Przydałoby się jakoś konkretnie to sformalizować. Na razie niewiele osób się zadeklarowało.

Co stanie się z pieniędzmi w przypadku niepowodzenia misji?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2012, 00:53 »
Co stanie się z pieniędzmi w przypadku niepowodzenia misji?

Krótego niepowodzenia? Wiadomo, że projekt będzie realizowany - zebrano już wystarczającą ilość funduszy. Za zebrane fundusze zostanie zbudowany i przetestowany ArduSat.

Natomiast jest ryzyko, że jeśli rakieta pacnie, albo satelita nie zadziała na orbicie - i na to musimy być przygotowani. Ryzyko jakieś jest oczywiście. Wtopa stałaby się jednak już po wydatkach twórców ArduSata, więc zgaduję, że nie będą oni mieli z czego zwrócić funduszy. :P

Tak czy inaczej - proszę o deklaracje osobowe do niedzieli włącznie (bez finansów). Zobacze ile będzie wtedy chętnych osób i sprawdzimy, na co nas stać. :)



Polskie Forum Astronautyczne

Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2012, 00:53 »

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2012, 15:17 »
Kanarku zrób osobny temat gdzie wpisaliby się ludzie chętni na dołączenie. Tutaj zostawiłbym dyskusje.

Każdy musi mieć na uwadze, że satelita nie koniecznie musi znaleźć się na orbicie z różnych przyczyn. Nie znam zasad kickstarta ale zakładam, że jakieś zabezpieczenie anty-oszustowe tam jest. Natomiast kwestie techniczne to już inna bajka (chyba każdy użytkownik tego forum zdaje sobie z ryzyka jakie jest obecne przy takich rzeczach). W każdym razie musimy szybko się zebrać jeżeli chcemy podziałać w tym względzie;)

Jakby coś ja podtrzymuje chęć wzięcia w tym udziału.

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2012, 22:27 »
no i cisza..;P Nikt poza mną się nie zgłosił czy na PW wszyscy pisali?:)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2012, 23:54 »
no i cisza..;P Nikt poza mną się nie zgłosił czy na PW wszyscy pisali?:)

tak - otrzymałem kilka deklaracji na PW. Przepraszam za opóźnienia - byłem przez cały tydzień na konferencji. Teraz zaczynam ogarniać. :)

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 30, 2012, 02:41 »
no i cisza..;P Nikt poza mną się nie zgłosił czy na PW wszyscy pisali?:)
Potwierdzam - zgłaszałem chęć na PW ;).

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 30, 2012, 12:22 »
Każdy musi mieć na uwadze, że satelita nie koniecznie musi znaleźć się na orbicie z różnych przyczyn. Nie znam zasad kickstarta ale zakładam, że jakieś zabezpieczenie anty-oszustowe tam jest. Natomiast kwestie techniczne to już inna bajka (chyba każdy użytkownik tego forum zdaje sobie z ryzyka jakie jest obecne przy takich rzeczach). W każdym razie musimy szybko się zebrać jeżeli chcemy podziałać w tym względzie;)

Szybki komentarz co do tego na wszelki wypadek. O oszustach tu nie ma raczej mowy, bo... są to osoby od lat zajmujące się satelitami. Jedna osoba jest w NASA Ames, więc pewnie Olasek mógłby ją przepytać. :)

Cytuj


Peter Platzer

Peter is a high-energy physicist (with some time at CERN) from Austria, a former Wall Street investment manager, an avid HP-41 hacker and Arduino enthusiast. He is currently at the NASA Ames Research Center performing his internship, analyzing how varying business models can more effectively engage the DIY community and the public at large in space exploration. Peter is working with Jeroen to perfect ArduSat’s payload software architecture.

Jeroen Cappaert

Jeroen is an aerospace engineer from Belgium, a fully certified maker, and avid Arduino programmer. He is currently in the CubeSat department at the NASA Ames Research Center for his internship. Jeroen is responsible for ArduSat’s electronics, avionics, and hardware-software integration.

Joel Spark

Joel Spark is a Canadian aerospace engineer, with a specialty in aerospace structures, systems, and vehicle design. He is currently performing his internship at EADS Astrium in Germany, working on high-precision satellite pointing mechanisms. Joel is responsible for the system sizing and integration of the ArduSat bus.

Reka Kovacs

Reka was born in Hungary, and has a background in business management and market analysis. She is currently at the NASA Ames Research Center for her internship, working on alternative methods of public outreach for space science as a consultant. As the project’s communications and public outreach workhorse, she is responsible for making sure that ArduSat’s backers stay well-informed and involved in the design loop.

Offline esastro

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • LOXem i ropą!, JesTem niesŁyszĄcy ;)
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 30, 2012, 23:20 »
bardzo świetny roboty, jestem za ! : )

a kiedy będzie ?
http://twitter.com/esastro - blog twitter ?!
http://www.astronautyka.org - Polish Forums Astronautical (PFAstronaut) ?!

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 01, 2012, 00:06 »
bardzo świetny roboty, jestem za ! : )

a kiedy będzie ?

Dostęp do satelity jakoś za rok - w lipcu 2013 roku.

Offline esastro

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • LOXem i ropą!, JesTem niesŁyszĄcy ;)
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 01, 2012, 00:56 »
Dostęp do satelity jakoś za rok - w lipcu 2013 roku.

bardzo dziękuje : )
http://twitter.com/esastro - blog twitter ?!
http://www.astronautyka.org - Polish Forums Astronautical (PFAstronaut) ?!

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 02, 2012, 00:41 »
Jeszcze przez kilka godzin będę czekać na deklarację osób zainteresowanych udziałem w tym projekcie, ale nieoficjalnie pozwolę sobie napisać tak! Wchodzimy w ten projekt! :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 02, 2012, 23:40 »
Na oficjalnie - zmieniłem wkład z 1 usd na 325 usd. Zadeklarowało się zatem wystarczająco dużo zainteresowanych udziałem w tym projekcie. :)
Zatem za rok będziemy mieć 3 dni operacji satelitarnych ArduSatem - o ile wszystkie etapy budowy się powiodą i ten CubeSat poleci na orbitę.

W razie czego, w "górę" jeszcze później można zmieniać zawartość projektu, gdyby okazało się, że mamy więcej zainteresowanych duszyczek do udziału. :)

velo

  • Gość
Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 03, 2012, 03:49 »
Ha! Wyniki tego testu i sam udział forum będzie można opisać na którymś kolejnym IAC (i nie tylko!)

Może po tej misji dogadamy się na składkę z którychś z for sąsiadów?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: ArduSat - CubeSat finansowany w formie crowd funding
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 03, 2012, 03:49 »