Autor Wątek: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019  (Przeczytany 51372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trafiony

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 360
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 28, 2013, 21:51 »

Rozumiem, że nie widzisz sensowności zorganizowania konkursu w danym temacie, ja akurat uważam, że to dość fajny pomysł, mogący przynieść większe zainteresowanie niszowym tematem. Nie rozumiem jednak czemu dorabiasz niepotrzebne i bardzo skomplikowane teorie, dodając m.in. chińskich fachowców.


Ja widzę sens ale dla Amerykanów. Nie dla nas, a tam jest system że innowacje i pomysły to kasa, dla nich jest to wartość, u nas się to uważa za jakieś wydziwiania. Przecież w Polsce można by zorganizować 10 takich konkursów, a nawet 100, gdyby nieco uszczknąć z tych środków co będą szły do ESA (albo nie uszczknąć, tylko trochę dodać kasy). Nie musi to dotyczyć zaraz tego Marsa, ale powiedzmy mamy aktualny temat tego żagla do PW-SAT, choćby taki. Dlaczego my nie możemy sami dla siebie pracować. Ja o jakiejś ekipie z Polski kiedyś czytałem, która miała u nas niezłe osiągnięcia, dostali propozycją pracy na kontrakcie w USA. Nawet niezła była, ale od razu postawili warunek - cały wasz dotychczasowy dorobek przekazujecie nam na własność. Oni to potrafią zamienić na żywą gotówkę, zabezpieczają to na wszelkie sposoby, a później mówią płacić, dobrze płacić.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2013, 21:58 wysłana przez Trafiony »

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 28, 2013, 22:57 »

Rozumiem, że nie widzisz sensowności zorganizowania konkursu w danym temacie, ja akurat uważam, że to dość fajny pomysł, mogący przynieść większe zainteresowanie niszowym tematem. Nie rozumiem jednak czemu dorabiasz niepotrzebne i bardzo skomplikowane teorie, dodając m.in. chińskich fachowców.


Ja widzę sens ale dla Amerykanów. Nie dla nas, a tam jest system że innowacje i pomysły to kasa, dla nich jest to wartość, u nas się to uważa za jakieś wydziwiania. Przecież w Polsce można by zorganizować 10 takich konkursów, a nawet 100, gdyby nieco uszczknąć z tych środków co będą szły do ESA (albo nie uszczknąć, tylko trochę dodać kasy). Nie musi to dotyczyć zaraz tego Marsa, ale powiedzmy mamy aktualny temat tego żagla do PW-SAT, choćby taki. Dlaczego my nie możemy sami dla siebie pracować. Ja o jakiejś ekipie z Polski kiedyś czytałem, która miała u nas niezłe osiągnięcia, dostali propozycją pracy na kontrakcie w USA. Nawet niezła była, ale od razu postawili warunek - cały wasz dotychczasowy dorobek przekazujecie nam na własność. Oni to potrafią zamienić na żywą gotówkę, zabezpieczają to na wszelkie sposoby, a później mówią płacić, dobrze płacić.
            ... do konkursow potrzeba jednej rzeczy, bo istotnie system nagrod mozna zorganizwoac wszedzie i na 100% sie sprawdzi ... zwyciezcami nie moga byc znajomi krolika;-) Kasa jest tu kwestia drugorzedna. Z powazaniem
                                                     Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Lubański Robert

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Mars Society Polska
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 30, 2013, 13:46 »
Oczywiście można zorganizować w Polsce konkursy kosmiczne przeznaczone dla studentów. Nie jest to jednak takie proste jak się wydaje.
Kto ufunduje odpowiednia nagrodę, skoro 10tyś $ to mało.
Kto zorganizuje konkurs i kto zapłaci za jego organizację?
Czy znajdą się chętni aby wziąć udział w takiej rywalizacji?
Czy polski sektor kosmiczny stoi na wystarczającym poziomie aby wykorzystać samodzielnie dobre pomysły i rozwiązania techniczne, które mogą pojawić podczas takiego konkursu?
Mam co do tego spore wątpliwości, mimo że sami robimy przygotowania do organizacji takiego konkursu.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 30, 2013, 14:34 »
Oczywiście można zorganizować w Polsce konkursy kosmiczne przeznaczone dla studentów. Nie jest to jednak takie proste jak się wydaje.
Kto ufunduje odpowiednia nagrodę, skoro 10tyś $ to mało.
Kto zorganizuje konkurs i kto zapłaci za jego organizację?
Czy znajdą się chętni aby wziąć udział w takiej rywalizacji?
Czy polski sektor kosmiczny stoi na wystarczającym poziomie aby wykorzystać samodzielnie dobre pomysły i rozwiązania techniczne, które mogą pojawić podczas takiego konkursu?
Mam co do tego spore wątpliwości, mimo że sami robimy przygotowania do organizacji takiego konkursu.
            ... zalezy za co te 10k. Tak jak pisze, przy jasnych regulach + wsparciu mediow, a te z checia sie na cos takiego rzuca da sie zrobic. Ale wymagana jest tak jak pisze uczciwosc w tym konkursie. A dobre rozwiazania techniczne mozna stosowac we wszystkim. Przyklad zasilanie pojazdow  za pomoca lasera, powstale podczas konkursow na winde kosmiczna, zastsowano z powodzeniem w rozwiazaniach BSL dla wojska amerykanskiego w afganistanie. Trzeba pozbyc sie myslenia, ze robi sie zabwki nikomu niepotrzebne, to sa technologie, ktore mozna wykorzystac wszedzie. Z powazaniem
                                           Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 30, 2013, 14:34 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23230
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 31, 2013, 01:05 »
Ponieważ Polska nie bierze udziału w programach ESA'owskiego human spaceflight, to możliwości uczestnictwa przez krajowe podmioty w takich programach są dość ograniczone. Stąd ten konkurs wydaje się być ciekawy z naszej perspektywy - jeśli w wyniku jego udałoby się "zabłysnąć". :)

Online Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 20, 2013, 22:05 »
Pojawił się raport z opisem architektury misji. Hardware bazuje na osprzęcie konstruowanym przez NASA (Orion, SLS), co IMO w praktyce czyni inicjatywę nierealną w wyznaczonej perspektywie czasowej - bez względu na dostępne środki.

Offline Romek63

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1067
  • 67-my ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 20, 2013, 23:16 »
No to teraz organizatorzy pomysłu mogą już spokojnie powiedzieć, że pomysł był całkiem realny tylko niestety NASA spóźniła się z konstruowaniem rakiety i statku  ;D  Tylko jak widać gdzieś po drodze zniknął im teraz ten dmuchany moduł załogowy który planowali wykorzystać  :D

A tu jest jeszcze krótki artykuł na ten temat:
http://www.parabolicarc.com/





Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 21, 2013, 00:00 »
Cytuj
In testimony on Capitol Hill today, Inspiration Mars Chairman Dennis Tito said about $300 million could be raised privately while NASA would invest $700 million.
Ciężko znaleźć prywatnych inwestorów dlatego Tito chce wyciągnąć kasę od NASA i stąd taka architektura???
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8605
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 25, 2013, 11:01 »
Ma Pan Tito tupet
http://www.marsdaily.com/reports/Red_Christmas_Billionaire_eyes_private_Mars_mission_in_2017_999.html
Tylko na to pieniążków NASA nie daje. Ciekawe czy tym projektem zainteresują się Rosja i Chiny?
http://www.parabolicarc.com/2013/11/22/nasa-interested-tito-approach-russia-china/
Byłaby niezła heca jakby pierwszymi ludźmi, którzy oblecą Marsa byli Chińczycy. Myślę, że może wytrzymaliby tyle dni w tej titowskiej ,,psiej budzie"  ;)

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 25, 2013, 17:31 »
Ma Pan Tito tupet
http://www.marsdaily.com/reports/Red_Christmas_Billionaire_eyes_private_Mars_mission_in_2017_999.html
Tylko na to pieniążków NASA nie daje. Ciekawe czy tym projektem zainteresują się Rosja i Chiny?
http://www.parabolicarc.com/2013/11/22/nasa-interested-tito-approach-russia-china/
Byłaby niezła heca jakby pierwszymi ludźmi, którzy oblecą Marsa byli Chińczycy. Myślę, że może wytrzymaliby tyle dni w tej titowskiej ,,psiej budzie"  ;)
           ... cos mi sie dziwnie wydaje, ze ich mala stacja moze byc o wiele bardziej "mobilna" niz typowa stacja do jakiej przyzwyczail nas tandem rosja/usa;-)
I nawet jesli nie ta to nastepna wersja moze sie nadawac do o wiele dalszych podrozy;-) Z powazaniem
                                                                                                                                         Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline MaDeR Levap

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 27, 2013, 22:03 »
Facet może o tym zapomnieć. Ta cała impreza była dla mnie wątpliwa od samego początku, jako wyraźnie nierealistyczna.

Offline Romek63

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1067
  • 67-my ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 27, 2013, 22:36 »
           ... cos mi sie dziwnie wydaje, ze ich mala stacja moze byc o wiele bardziej "mobilna" niz typowa stacja do jakiej przyzwyczail nas tandem rosja/usa;-)
I nawet jesli nie ta to nastepna wersja moze sie nadawac do o wiele dalszych podrozy;-)
Coś mi się wydaje że możesz mieć trafne przeczucie  :) W końcu Chińczycy dobrze o tym pamiętają że Rosjanie byli pierwsi w kosmosie, Amerykanie pierwsi na Księżycu, a Mars to kolejne wielkie wyzwanie i szansa by zdobyć prestiż na świecie i zapisać się w historii ludzkich dokonań :) A Chiny pewnie czują niedostatek w tym względzie, poza tym jakoś muszą wykazywać tę wyższość swojego ustroju nad demokracją zachodnią i uzasadniać przywódczą rolę jedynie słusznej partii  :D

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8605
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 28, 2013, 14:14 »
           ... cos mi sie dziwnie wydaje, ze ich mala stacja moze byc o wiele bardziej "mobilna" niz typowa stacja do jakiej przyzwyczail nas tandem rosja/usa;-)
I nawet jesli nie ta to nastepna wersja moze sie nadawac do o wiele dalszych podrozy;-)
Coś mi się wydaje że możesz mieć trafne przeczucie  :) W końcu Chińczycy dobrze o tym pamiętają że Rosjanie byli pierwsi w kosmosie, Amerykanie pierwsi na Księżycu, a Mars to kolejne wielkie wyzwanie i szansa by zdobyć prestiż na świecie i zapisać się w historii ludzkich dokonań :) A Chiny pewnie czują niedostatek w tym względzie, poza tym jakoś muszą wykazywać tę wyższość swojego ustroju nad demokracją zachodnią i uzasadniać przywódczą rolę jedynie słusznej partii  :D

Chciałbym, żebyś miał rację ....  :)

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 28, 2013, 14:16 »
to jest tylko 5 lat a ja nie widzę hardware do takiej misji, tylko plany, plany i plany ;/
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline szymszym2020

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 14
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 02, 2014, 16:08 »
Witam, jestem członkiem grupy Space is More. Jak pewnie wiecie dostaliśmy się do finałowej dziesiątki i jeżeli znajdziemy sponsora lub dostaniemy wsparcie ze strony Politechniki Wrocławskiej to polecimy w tym miesiącu do Nasa ARC w Kalifornii gdzie zaprezentujemy nasz projekt. Jestem jedną z osób które na pewno lecą dlatego chętnie wykorzystałbym potencjał tego forum aby lepiej przygotować się na pytania które możemy na miejscu otrzymać. Dlatego zachęcam do dyskusji i konstruktywnej krytyki naszej pracy którą możecie znaleźć pod tym adresem:

http://www.marssociety.org/home/press/announcements/marssocietypostsinspirationmarsstudentdesignreportsonline

Wcześniej polecam zapoznać się infografiką na naszej stronie, żeby wiedzieć co do czego i szybciej przebrnąć przez raport

http://spaceismore.files.wordpress.com/2014/03/spaceismoresmall22.jpg


Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Załogowy oblot Marsa (bez wchodzenia na orbitę) w 2018/2019
« Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 02, 2014, 16:08 »