Autor Wątek: Planet Hunters  (Przeczytany 18535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2011, 14:31 »
Ależ piękna krzywa jasności :)

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:50 »
Ładny układ podwójny. Kompan na pewno większy niż 0,25 promienia Słońca. Aaa no właśnie.. czy może ktoś wie (lub ma coś na ten temat) jak oszacować promień tranzytującej gwiazdy? Coś prostego, nawet dla inklinacji 90 stopni. Chodzi mi tylko o to by mieć na uwadze, że gwiazda przecież świeci ;) więc jak to się ma do krzywej jasności?

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 22, 2012, 16:46 »
Już nikt się w to nie bawi :)? Ja jeszcze czasem zaglądam na PH i od czasu do czasu wpada jakiś ciekawy obiekt. Na przykład z ostatniej chwili APH52125640 (załącznik).

Tak na szybko to wychodzi mi, że jest to gorący Jowisz o okresie 2,618 dnia i promieniu około 0,75 Rj.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 22, 2012, 16:54 »
Już nikt się w to nie bawi :)? Ja jeszcze czasem zaglądam na PH i od czasu do czasu wpada jakiś ciekawy obiekt. Na przykład z ostatniej chwili APH52125640 (załącznik).

Tak na szybko to wychodzi mi, że jest to gorący Jowisz o okresie 2,618 dnia i promieniu około 0,75 Rj.

Brawo! Ja od pewnego czasu się nie bawiłem, ale nieco kandydatów przesłałem. Jak na razie żaden nie został zatwierdzony jako 'oficjalny kandydat'.

A jak z tym obiektem? Czy jest może kandydatem juz na Szanio-egzo-planetę? :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 22, 2012, 16:54 »

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 22, 2012, 17:23 »
A jak z tym obiektem? Czy jest może kandydatem juz na Szanio-egzo-planetę? :)
Niestety nie ;).

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 22, 2012, 19:06 »
Jak na razie żaden nie został zatwierdzony jako 'oficjalny kandydat'.
Ja mogę pochwalić się "tylko" jednym oficjalnym kandydatem, pod którym widnieje mój nick :). Także coś gorącego o okresie 5,44 dnia. Przyznam, że całkiem spora radość. Polecam projekt Planet Hunters i inne od ZooUniverse każdemu!

Tym czasem posiedziałem dziś godzinkę i znalazłem jeszcze więcej ciekawych krzywych jasności:

APH52260013 (zał.1) - ja to interpretuję jako I i II tranzyt tej samej gwiazdy. Oznaczałoby to, że jej okres wynosi 52,5 dnia. Nie potrafię szacować promienia gwiazd... ale myślę, że mamy tu karła typu K.

APH53097306 (zał.2) - to ciekawy obiekt. Nie było to tak proste jak zazwyczaj żeby wyłapać wszystkie dołki (zał.3) ale kiedy już to zrobiłem i okazało się, że wszystkie odległości są niemal takie same to było pewne, że mamy planetkę. Przyznam, że niektóre były mniej wyraźne także mam dylemat czy okres tego obiektu to 2,72 czy może 5,44. Podejrzewam planetę około 0,5 Rj.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 22, 2012, 22:21 »
Jak na razie żaden nie został zatwierdzony jako 'oficjalny kandydat'.
Ja mogę pochwalić się "tylko" jednym oficjalnym kandydatem, pod którym widnieje mój nick :). Także coś gorącego o okresie 5,44 dnia. Przyznam, że całkiem spora radość. Polecam projekt Planet Hunters i inne od ZooUniverse każdemu!

Gratulacje Szaniu! Ile gwiazd już przejrzałeś? Ja ich łącznie przejrzałem 723, ale to wynik sprzed kilku miesięcy jak czekałem znudzony na wyniki jednego eksperymentu w labie. :P

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 22, 2012, 23:16 »
Gratulacje Szaniu! Ile gwiazd już przejrzałeś? Ja ich łącznie przejrzałem 723, ale to wynik sprzed kilku miesięcy jak czekałem znudzony na wyniki jednego eksperymentu w labie. :P
Niewiele więcej bo 904. Także miałem widocznie fart, że natrafiłem na tą planetkę :). Może teraz trochę przyśpieszę bo mam sporo wolnego czasu ostatnio  ::).

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 27, 2013, 22:27 »
Na fali medialnego rozgłosu o nowej planecie pozasłonecznej odkrytej z danych Planet Hunters, warto przypomnieć o tym wątku. :)

Czy ktoś się udziela w tym programie? Ja mam obecnie 850 gwiazd za sobą - w ostatnich miesiącach nie miałem prawie czasu nic przeglądać. Ale złapałem takie oto cudo. :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:01 »
Dwa ciekawe dodatki z mojej strony z ostatnich dni. Ciekawe, czy coś z tego będzie. :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 11, 2017, 17:16 »
Wracam do tego wątku. Czy komuś coś się udało na oficjalnie zatwierdzić? Niestety ja straciłem dostęp do swojego konta w odmętach internetu, ale będę jeszcze próbować odzyskać. :)

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 12, 2017, 20:23 »
Ja również przyznam się, że w 2013 skończyła się moja przygoda z PH ::). Choć faktycznie była to fajna zabawa.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 14, 2017, 23:13 »
W zasadzie warto sprawdzić co takiego ciekawego teraz jest dostępnego w zooniverse - może są ciekawsze projekty od PH? :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 15, 2018, 13:20 »
Wracam do tematu!

Ruszył Planet Hunters TESS! Są naprawdę ciekawe dane. Kilka razy spojrzałem na dostępne dane i... złapałem ciekawe tranzyty. Zobaczcie sami! :) Może jakaś mała Ziemia się tam schowała? ;)


https://www.zooniverse.org/projects/nora-dot-eisner/planet-hunters-tess

Offline pasiuli

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 64
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 16, 2018, 12:17 »
Ja już cyba z 1000 tranzytów odnalazłem,
Co chwilę  mam coś ciekawego, chyba coś źle robię :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2018, 12:22 wysłana przez pasiuli »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Planet Hunters
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 16, 2018, 12:17 »