Autor Wątek: SpX - DM2 (2020)  (Przeczytany 139733 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5266
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 22, 2020, 23:35 »
Czy to może oznaczać dodanie do załogi jeszcze kogoś ?

np. Michael Fincke (tylko on na ćwiczy na Dragonie)

albo z Crew Dragon F2 USCV-1 lub kogoś innego ?

Edit: może dubler Kjell Lindgren ?


Raczej nie, trzech Amerykanów na ISS wystarczy do wszystkiego. A może ten lot zazębi się ze Starlinerem, skoro miałby on ostatniego sierpnia startować? Ale to raczej mało prawdopodobne.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 23, 2020, 00:43 »
Ja by sme zastanowil czy w ogole cos poleci, amerykanie wlasnie mocno gonia wlochow w ... coronawirusa.
Maja duze szanse na przebicie chinczykow ... nie w glowie im za dwa trz dni bedzie jakis tam kosmos ....
Mozliwe ze w tym roku na marsa to poleca tylko chinczycy ... Z powazaniem
                             Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5266
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 23, 2020, 07:50 »
Ja by sme zastanowil czy w ogole cos poleci, amerykanie wlasnie mocno gonia wlochow w ... coronawirusa.
Maja duze szanse na przebicie chinczykow ... nie w glowie im za dwa trz dni bedzie jakis tam kosmos ....
Mozliwe ze w tym roku na marsa to poleca tylko chinczycy ...

Jasne, porzucą ISS... Dlaczego? Bo za miesiąc wraca na Ziemię dwójka Amerykanów, zostaje tylko jeden. Do wyjścia na zewnątrz stacji wg amerykańskiego protokołu potrzeba będzie dwóch (jak na razie OK, bo Iwaniszyn odebrał odpowiednie przeszkolenie), a kto będzie wymachiwać manipulatorem? Ano nikt, bo przeszkolono jedynie Babkina, a on zranił się w oko i nie leci. Zatem gdyby coś, to mamy stację "z głowy". To po to Behnken ostatnio intensywnie ćwiczył EVA i jak by co, to będzie wychodził na zewnątrz. I dlatego Dragon z załoga poleci w maju.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 23, 2020, 09:28 »
Ja by sme zastanowil czy w ogole cos poleci, amerykanie wlasnie mocno gonia wlochow w ... coronawirusa.
Maja duze szanse na przebicie chinczykow ... nie w glowie im za dwa trz dni bedzie jakis tam kosmos ....
Mozliwe ze w tym roku na marsa to poleca tylko chinczycy ...

Jasne, porzucą ISS... Dlaczego? Bo za miesiąc wraca na Ziemię dwójka Amerykanów, zostaje tylko jeden. Do wyjścia na zewnątrz stacji wg amerykańskiego protokołu potrzeba będzie dwóch (jak na razie OK, bo Iwaniszyn odebrał odpowiednie przeszkolenie), a kto będzie wymachiwać manipulatorem? Ano nikt, bo przeszkolono jedynie Babkina, a on zranił się w oko i nie leci. Zatem gdyby coś, to mamy stację "z głowy". To po to Behnken ostatnio intensywnie ćwiczył EVA i jak by co, to będzie wychodził na zewnątrz. I dlatego Dragon z załoga poleci w maju.
               ... niezle, zobaczymy btw, zdarzalo sie, ze misje przedluzano.
Nie mowie, ze zamkna wszystko ale .. moga mocno ograniczyc  misje nie zwiazane np. z ISS. Z powazaniem
                             Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2020, 10:57 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 23, 2020, 09:28 »

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 23, 2020, 11:58 »
Myślę, że jak będzie nieciekawie to powinni wydłużyć misję załóg ISS do maksimum wzorem Poljakowa na Mirze. Wówczas byłaby to oczywista korzyść dla nauki  :)

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24500
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 23, 2020, 12:46 »
Myślę, że jak będzie nieciekawie to powinni wydłużyć misję załóg ISS do maksimum wzorem Poljakowa na Mirze. Wówczas byłaby to oczywista korzyść dla nauki  :)
Pobyt ludzi jest o wiele łatwiej wydłużyć, niż długość lotu statków kosmicznych (ok. 210 dni nominalnie w przypadku Dragona Crev).

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 23, 2020, 16:35 »
https://florydziak.com/blogger/2020/03/wirus-w-ksc.html
Jeden z kontraktorów pracujących w KSC ma potwierdzonego wirusa. Czyli pewnie KSC przejdzie w stan końca świata podobnie jak inne centra NASA. To niedobrze, może to opóźnić np. misję DM-2 SpaceX. Trudno powiedzieć jakie konsekwencje będzie to miało dla lotów SpaceX z LC-39A. SpaceX niby jest prywatną firmą ale musi się podporządkowywać zasadom w KSC a jeżeli KSC ogłasza koniec świata to SpaceX prawdopodobnie też będzie musiał wstrzymać prace.

Hmm, a nie godol zech?;-) Z powazaniem
                                              Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 23, 2020, 18:52 »
To niedobrze, może to opóźnić np. misję DM-2 SpaceX
Cytuj
jeżeli KSC ogłasza koniec świata to SpaceX prawdopodobnie też będzie musiał wstrzymać prace
Cytuj
Hmm, a nie godol zech?;-)
Co my byśmy zrobili bez Twoich analiz

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 23, 2020, 19:26 »
To tylko punkt widzenia ktore niekoniecznie sie spelnii, masz inne/jakies argumenty podaj;-) Z powazaniem
                                                                                                                                                        Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 23, 2020, 19:45 »
No ja się zgadzam tylko po co w ogóle o tym piszesz?Przecież dla każdego z odrobiną rozumu to oczywiste że wszelkie plany NASA czy SpaceX stały się nieaktualne.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5266
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 23, 2020, 19:53 »
No ja się zgadzam tylko po co w ogóle o tym piszesz?Przecież dla każdego z odrobiną rozumu to oczywiste że wszelkie plany NASA czy SpaceX stały się nieaktualne.

Przygotowania do startu Ekspedycji-63, z udziałem astronauty NASA, jakoś przebiegają bez przeszkód. Oczywiście, żadnych rodzin na kosmodromie, dziennikarze przez szybę, albo i tylko zdalnie - ale lecą. Podobnie będzie i z DM-2.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 23, 2020, 20:02 »
Alnitak, czekaj czekaj, po pierwsze nie kazdy obserwuej na biezaco sytuacje i moze sie o tym dowiedziec, po drugie ja nie jestem
alfa i omega i, jesli napisze cos glupiego, mam duze szanse ze ktos mi to okladnie wypomni, po trzecie zawsze
mozna dowiedziec sie czegos dodatkowo od osob, ktore sa gleboko w temacie np. Astropl.
Indywidualizm jest dobry tylko do zjedzenia wlasnego obiadu jak nie trzeba sie nim dzielic;-)
Informacje to jednak lepiej wymieniac i sie dzielic;-) Zreszta jak napisal Astropl na teraz nie ma zmian.
Z powazaniem
                                                                                                                                                              Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2020, 20:06 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 23, 2020, 20:18 »
To pisz jeśli jesteś czegoś pewien a nie "prawdopodobnie" to,"może" tamto bo to niewiele wnosi.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 23, 2020, 20:27 »
To pisz jeśli jesteś czegoś pewien a nie "prawdopodobnie" to,"może" tamto bo to niewiele wnosi.
            ... przeczytaj jeszcz raz co napisalem, co wnosi. Chyab nie mozesz mowic o pewnosci na podstawie
wyrywkowych informacji jaki kazdy tu ma, "pewne" nie przypisalbym do zadnego swojego posta.
Z powazaniem
                         Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline suchyy

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 874
Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 23, 2020, 21:41 »
Co prawda nie śledzę Twittera, ale ostatnio przez przypadek trafiłem na takie info na rodzimych portalach:

Cytuj
Światowa pandemia koronawirusa generuje wzbierającą falę innowacji i nowych ofert ze strony sektora technologicznego. Przykładów tej tendencji jest wiele. Jednym z najnowszych i najciekawszych jest twitterowa deklaracja Elona Muska, że "my" (czyli, jak należy rozumieć, któraś z jego firm) produkować będzie respiratory, jeśli ich zabraknie. Wcześniej w wypowiedziach publicznych wyrażał się lekceważąco o zagrożeniu COVID-19, krytykując panikę wokół tej kwestii.
Źródło M.Technik: TUTAJ

... w razie czego (a pewnie nie wycofa się ze swoich deklaracji), gdyby faktycznie musiał przestawiać produkcję (w US koronawirus dopiero się rozpędza), to pewnie może mieć to wpływ na terminy misji SpaceX (przynajmniej niektórych).
Pozdrowienia z Lublina: Jurek (suchyy).

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpX - DM2 (2020)
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 23, 2020, 21:41 »