Autor Wątek: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)  (Przeczytany 104782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 12, 2014, 10:37 »
Ładna ta nasza planeta. Taka kolorowa  8)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 12, 2014, 13:10 »
Bo to zdjęcie z WAC.

(Dlatego też Ziemia jest w kolorze)

Bardziej myślałem, że Księżyc się od nas powolutku oddala, ale odpowiedź WAC jest tutaj też możliwa. ;)

Scorus

  • Gość
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 05, 2014, 20:19 »
Zdjęcia Marsa z 5 maja:
http://www.lroc.asu.edu/posts/815

Oraz obraz Marsa i Ziemi z 24 maja:
http://www.lroc.asu.edu/posts/814

Offline Skywalker

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 24
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 30, 2014, 09:22 »
Czy coś z sondą LRO coś się stało bo od dłuższego czasu nikt tu nic nie pisze?;)
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć..."

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 30, 2014, 09:22 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 30, 2014, 15:52 »
Czy coś z sondą LRO coś się stało bo od dłuższego czasu nikt tu nic nie pisze?;)

To niestety przykład misji, którą warto non stop monitorować, gdyż prowadzi badania regularnie, raczej bez "niesamowitych wyników", zatem inne misje ją nieco przyćmiewają.

Chyba nie ma na forum jeszcze mocno zapalonych "księżycowców", którzy by nas informowali non stop o nowych obserwacjach LRO, zatem tak temat spada dalej...

Offline Skywalker

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 24
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 30, 2014, 21:34 »
Szkoda bo patrzymy coraz dalej i dalej a nie potrafimy nawet wrócić tu gdzie już byliśmy i mamy tak blisko...
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć..."

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 30, 2014, 21:42 »
Szkoda bo patrzymy coraz dalej i dalej a nie potrafimy nawet wrócić tu gdzie już byliśmy i mamy tak blisko...
            ... tak naprawde to nigdy tam nie bylismy w sposob, jaki mozna wrocic;-) Za duze ryzyko i za malo funduszy;-)
Z powazaniem
                            Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline juram

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1264
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 31, 2014, 08:59 »
Adam, czy byłbyś łaskaw rozwinąć swą wypowiedź?

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 31, 2014, 09:36 »
Adam, czy byłbyś łaskaw rozwinąć swą wypowiedź?
             ... powtorze to co juz pisalem i co mozna poczytac w innych zrodlach. Po pierwsze ryzyko, za duze, az dziw, ze nikt nie zginal, a sloneczko nie zrobilo im roengena po drodze,  trafili dokladnie miedzy piki jego aktywmnosci. Po drugie, to byly tylko misje "postw flage", nikt by czegos takiego nie bedzie akceptowal za ta kase. A to nie jest tak, ze to sie traz da zrobic kolejna rakiete z planow, wlasciwie taniej byloby zrobic to od nowa. No i Kubrick juz nie zyje;-) Z powazniem
                                                                                                                              Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline juram

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1264
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 31, 2014, 10:18 »
Znany historyk astronautyki i dziennikarz - Andrew Chaikin w wykładzie na temat zarządzania w programie księżycowym (Management lessons of the moon program) podkreślił rolę szczęścia - niewielkiego, acz istotnego elementu, składającego się na sukces programu Apollo. Jak więc by nie patrzeć, Amerykanie mieli farta, pomimo licznych problemów w trakcie każdej misji, no i to Słoneczko, które stale monitorowali.

Tylko po co ten S. Kubrick? To ma być ironia czy żart?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 31, 2014, 10:59 »
Adam często żartuje w tak delikatny sposób, że trudno dobrze zrozumieć przekaz tych żartów. ;)

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 31, 2015, 23:38 »
Dawno temu też pozwoliłem sobie na podobny żart i jak się okazało nie został on przez niektóre osoby zrozumiany. W tym temacie łatwo jest przekroczyć tę granicę, bo naprawdę są ludzie, którzy poważnie biorą każdą bzdurę uwiarygadniającą ich teorię o spisku księżycowym.
Ale aby nie robić kompletnego off-topicu
Artykuł z badań sondy LRO o "młodych" wulkanach na Księżycu, młodych czyli tych sprzed 100 mln, a może nawet zaledwie sprzed 50 mln lat.
Jednym z wielu nowo odkrytych prawdopodobnych wulkanów na Księżycu (4.330° N, 33,750°E) jest ten w pobliżu krateru Maskelyne.
The Dark Side of the Moon

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 01, 2015, 09:53 »
Ciekawe jak te wybuchy księżycowych wulkanów wyglądały z Ziemi? Czy coś takiego dałoby się zauważyć? Oczywiście biorąc pod uwagę, że patrzymy w odpowiednim czasie  :)

Offline Jarek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 268
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 01, 2015, 17:25 »
Dzięki Radku za ten link. Jest to fundamentalnie ważne odkrycie, także w kontekście wcześniejszych modeli i wyników pomiarów, omówionych w tym tekście. Mam wrażenie, że zweryfikowanie tego może mieć spory wpływ na uściślenie poglądów nt. ewolucji nie tylko Księżyca, ale też Ziemi i innych planet skalistych US.
 Aż się prosi o wysłanie tam sondy/łazika, który nawierci trochę te bazalty choćby w jednym jedynym celu -ich dokładnego datowania.
Pozdrawiam
-J.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 01, 2015, 18:50 »
Dzięki Radku za ten link. Jest to fundamentalnie ważne odkrycie, także w kontekście wcześniejszych modeli i wyników pomiarów, omówionych w tym tekście. Mam wrażenie, że zweryfikowanie tego może mieć spory wpływ na uściślenie poglądów nt. ewolucji nie tylko Księżyca, ale też Ziemi i innych planet skalistych US.
 Aż się prosi o wysłanie tam sondy/łazika, który nawierci trochę te bazalty choćby w jednym jedynym celu -ich dokładnego datowania.
Pozdrawiam
-J.

Albo wysłania powrotnika, żeby próbki tych bazaltów przywiózł na Ziemię  :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO)
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 01, 2015, 18:50 »