Autor Wątek: Sondy księżycowe - misje planowane  (Przeczytany 56026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 19, 2012, 09:12 »
To już planowane są misje piątki i szóstki? Chyba coś mnie ominęło :P O czwórce nic nie słyszałem (wiem, że trójkę zaczęli budować i ma posadzić łazika na powierzchni). Szok :)

Matias po prostu częściej zaglądaj tu:
http://lk.astronautilus.pl/sondy/index.html
a nic Ciebie nie ominie z branży bezzałogowych badań US  :)

Scorus

  • Gość
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 19, 2012, 11:09 »
To już planowane są misje piątki i szóstki? Chyba coś mnie ominęło :P O czwórce nic nie słyszałem (wiem, że trójkę zaczęli budować i ma posadzić łazika na powierzchni). Szok :)

Planowane są od zawsze. Sondy mają być wykonywane w egzemplarzu głównym i zapasowym, stąd 4 będzie kpią 3, jeśli 3 się nie rozwali.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 19, 2012, 11:23 »
Planowane są od zawsze. Sondy mają być wykonywane w egzemplarzu głównym i zapasowym, stąd 4 będzie kpią 3, jeśli 3 się nie rozwali.

He he A czy NASA ma taką kopię MSL i MERów?  ;)  ::) Jeśli tak, to kto wie ..... może nie trzeba się było wycofywać z Exo Mars 2018?  ::)

Offline jmvh

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 19, 2012, 15:03 »
He he A czy NASA ma taką kopię MSL i MERów?  ;)  ::)

Jako takiej pełnej kopii z tego co pamiętam nie ma, są modele inżynieryjne niektórych systemów (np. układ jezdny).

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 19, 2012, 15:03 »

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 20, 2012, 23:25 »
To już planowane są misje piątki i szóstki? Chyba coś mnie ominęło :P O czwórce nic nie słyszałem (wiem, że trójkę zaczęli budować i ma posadzić łazika na powierzchni). Szok :)

Matias po prostu częściej zaglądaj tu:
http://lk.astronautilus.pl/sondy/index.html
a nic Ciebie nie ominie z branży bezzałogowych badań US  :)

Rzeczywiście są opisane na niezawodnej Waldkowej stronce:)

velo

  • Gość
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 17, 2013, 13:38 »
Korea południowa także szykuje się do misji księżycowej

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=south-korea-reveals-moon-lander-plans

Offline Romek63

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1067
  • 67-my ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 17, 2013, 14:05 »
Korea południowa także szykuje się do misji księżycowej

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=south-korea-reveals-moon-lander-plans
Świetna wiadomość  :) Te plany Korei Pd pewnie też zdopingują Chiny do tego by dla uzyskania przewagi nad sąsiadem zaplanować zalogową wyprawę na Księżyc. Jak widać sukcesy rakietowe Korei Pn zdopingowały do działania w tej dziedzinie Koreę Pd  :)

No i filmik jest interesujący:



Offline eRKa

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Windą do nieba :)
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 17, 2013, 19:59 »
Pomysł genialny. Łazik przypomina mi sojourner rover'a. Tylko czym oni chcę ten lądownik wystrzelić. KSLV 3 ma mieć nośność 1500 kg na LEO. Czyli ~ 150 kg w stronę księżyca. Może i by się udało... ale czy KSLV 3 kiedykolwiek poleci??

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6532
  • Realista do bólu;-)
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 17, 2013, 22:51 »
Pomysł genialny. Łazik przypomina mi sojourner rover'a. Tylko czym oni chcę ten lądownik wystrzelić. KSLV 3 ma mieć nośność 1500 kg na LEO. Czyli ~ 150 kg w stronę księżyca. Może i by się udało... ale czy KSLV 3 kiedykolwiek poleci??
          ... na miniaturyzacji to oni sie znaja;-) Osobisci etraktowalbym to racezj jako deklaracje checi wziecia udzialu w jakims miedzynarodowym projekcie,
ze moga sami ale jesli ktos bedzie cos organozowal, to moga sie przylaczyc;-) Z powazaniem
                                                                            Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

velo

  • Gość
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 17, 2014, 02:27 »
Kilka misji z Google Lunar Xprize poleci tym samym Falconem w 2015

Za Newspacewatch:
Interesting that Astrobotic expects to include at least three other Google Lunar X PRIZE teams (sounds like Moon Express will be one of them) on the SpaceX Falcon 9 that they have reserved for a launch on October 2015:

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 21, 2014, 23:31 »
Ale to na LEO, tak? I stamtąd "o własnych siłach"?

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6532
  • Realista do bólu;-)
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 22, 2014, 07:57 »
Ale to na LEO, tak? I stamtąd "o własnych siłach"?
               ... w sumie to juz jest mozliwe. Pojawily sie ostatnio rozwiazania do kupienia silnikow do cubesatow umozliwiajace im opuszczenie LEO (np z ISS). Do Ksiezyca to i tak daleko ale juz cos ... Z powazaniem
                                                                                                     Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline anatolio

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 77
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 28, 2014, 02:19 »

Za rok na Księżycu wylądować ma niezwykła misja kosmiczna. Japońska firma, produkująca popularny w tym kraju napój Pocari Sweat, ma zamiar wysłać na naszego satelitę puszkę ze swoim produktem - informuje independent.co.uk. Będzie to pierwsza akcja reklamowa na Księżycu.

W realizacji tego pomysłu pomoże Japończykom amerykańska firma Astrobotic Technology. Amerykanie skonstruują pierwszy prywatny lądownik, który wyląduje na powierzchni Księżyca i umieści tam wykonaną z tytanu kilogramową kapsułę w formie puszki popularnego w Japonii napoju.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 28, 2014, 12:12 »
W realizacji tego pomysłu pomoże Japończykom amerykańska firma Astrobotic Technology. Amerykanie skonstruują pierwszy prywatny lądownik, który wyląduje na powierzchni Księżyca i umieści tam wykonaną z tytanu kilogramową kapsułę w formie puszki popularnego w Japonii napoju.

Czy w tej kapsule, oprócz reklamy coś jeszcze będzie? Jakieś przyrządy naukowe? Do 1 kg można by skonstruować lekkiego ruchomego robota....

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 28, 2014, 13:35 »
Selenomarketingu mówimy stanowcze nie! ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Sondy księżycowe - misje planowane
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 28, 2014, 13:35 »