Autor Wątek: Dragon C2+  (Przeczytany 200078 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #360 dnia: Maj 22, 2012, 17:16 »
Wróbelki ćwierkają, że podczas dzisiejszego lotu nie odnotowano żadnych (!) anomalii czy mały usterek. To godne podkreślenia, gdyż zwykle bardzo często mieliśmy do czynienia z takimi rzeczami podczas lotów wahadłowców (i to nawet pod koniec, kiedy bardzo dobrze znano już hardware i osiągnięto naprawdę zaawansowany poziom przygotowania. Tutaj mamy podobną sytuację, już w trzecim locie F9).

Online Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #361 dnia: Maj 22, 2012, 18:23 »
Wróbelki ćwierkają, że podczas dzisiejszego lotu nie odnotowano żadnych (!) anomalii czy mały usterek.

Poczekajmy do końca misji. Ciągle jest szansa na wybicie ładnej dziury w ISS ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #362 dnia: Maj 22, 2012, 19:05 »
Za chwilę konferencja na NASA TV odnośnie stanu misji. :)

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #363 dnia: Maj 22, 2012, 19:24 »
Żałuje, że nie widziałem startu na żywo, ale ciesze się, że jak narazie wszystko w porządku:) oby tak dalej!

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #363 dnia: Maj 22, 2012, 19:24 »

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #364 dnia: Maj 22, 2012, 19:56 »
Nie mogę się już doczekać zdjęć Dragona podczas rozładunku i liczę również, że będą jakieś foty samego Dragona wykonane przez załogę ISS :]

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #365 dnia: Maj 22, 2012, 20:05 »
Wróbelki ćwierkają, że podczas dzisiejszego lotu nie odnotowano żadnych (!) anomalii czy mały usterek.

Poczekajmy do końca misji. Ciągle jest szansa na wybicie ładnej dziury w ISS ;)

To prawda. Warto zachować dystans, misja dopiero się rozpoczęła. Sam Dragon od kilku godzin jest także dłużej niż kiedykolwiek w przestrzeni kosmicznej - w grudniu 2010 roku wrócił w końcu na Ziemię po dwóch orbitach, czyli zdaje się zaledwie po 3 godzinach.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5266
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #366 dnia: Maj 22, 2012, 20:09 »
Zerknijmy sobie do wnętrza Dragona:

Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline tanatos

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 14
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #367 dnia: Maj 22, 2012, 20:35 »
I co, nie było tego briefingu?
@kanarkusmaximus: konferencja miała się zacząć o 19:00 prawda?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #368 dnia: Maj 22, 2012, 21:02 »
I co, nie było tego briefingu?
@kanarkusmaximus: konferencja miała się zacząć o 19:00 prawda?

nie było...

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #369 dnia: Maj 22, 2012, 21:49 »
Jakby kogoś interesowały amatorskie zdjęcia i film ze startu to tutaj:
http://florydziak.blogspot.com/2012/05/zdjecia-i-film-ze-startu-spacex-falcon.html

P.S. Co za idiotyczną godzinę sobie wybrali, nie wiem ile już dziś kaw wypiłem żeby nie usnąć...
Zapraszam na mój blog :)

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5266
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #370 dnia: Maj 22, 2012, 22:24 »
Jakby kogoś interesowały amatorskie zdjęcia i film ze startu to tutaj:
http://florydziak.blogspot.com/2012/05/zdjecia-i-film-ze-startu-spacex-falcon.html

P.S. Co za idiotyczną godzinę sobie wybrali, nie wiem ile już dziś kaw wypiłem żeby nie usnąć...

Bardzo fajne! Choć liczyłem na takie z mniejszego dystansu :))) A co do pory startu - no niestety, na mechanikę orbitalną nie ma mocnych. Lot jest do ISS, a nie po prostu na orbitę.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #371 dnia: Maj 22, 2012, 22:30 »
Bardzo fajne! Choć liczyłem na takie z mniejszego dystansu :))) A co do pory startu - no niestety, na mechanikę orbitalną nie ma mocnych. Lot jest do ISS, a nie po prostu na orbitę.

W sumie to mogłem podjechać bliżej - na parking przy KSC Visitor Complex, ale z tamtego miejsca nie ma bezpośredniego widoku na platformę. Najlepszym punktem do obejrzenia tego startu byłaby Playalinda Beach, ale otwarta jest tylko od świtu do zmierzchu. NASA Causeway jest jak na razie poza moim zasięgiem z wiadomych powodów (choć przepustkę do KSC mam spowrotem).

Mechanika mechaniką, a mi się dziś cały dzień spać chce.
Zapraszam na mój blog :)

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #372 dnia: Maj 23, 2012, 00:48 »
Bardzo fajne! Choć liczyłem na takie z mniejszego dystansu :))) A co do pory startu - no niestety, na mechanikę orbitalną nie ma mocnych. Lot jest do ISS, a nie po prostu na orbitę.

W sumie to mogłem podjechać bliżej - na parking przy KSC Visitor Complex, ale z tamtego miejsca nie ma bezpośredniego widoku na platformę. Najlepszym punktem do obejrzenia tego startu byłaby Playalinda Beach, ale otwarta jest tylko od świtu do zmierzchu. NASA Causeway jest jak na razie poza moim zasięgiem z wiadomych powodów (choć przepustkę do KSC mam spowrotem).

Mechanika mechaniką, a mi się dziś cały dzień spać chce.

Z Twojej relacji wynika, że ludzie oglądali też z autostrady. Kurde, fajnie ;) I też zauważyłeś to, na co nikt inny nie zwrócił uwagi (przynajmniej na tym forum, bo tylko tu przeglądałem wszystkie komentarze) - rakieta strasznie ociężale się wznosiła, w pierwszej chwili myślałem, że coś może nawet być nie tak. Po Dillerze nie spodziewałem się usłyszeć konkretów, dodatkowo start oglądałem poruszając się pieszo.

Offline tanatos

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 14
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #373 dnia: Maj 23, 2012, 01:08 »
Powolne wznoszenie jest typowe dla Falkonów, tak samo było podczas poprzedniego lotu.

LooZ^

  • Gość
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #374 dnia: Maj 23, 2012, 01:09 »
Swoje oświadczenie wydał też biały dom, a dokładniej Bill Gerstenmaier, szef operacji kosmicznych w Waszyngtonie:

"Miałem przyjemność współpracować z wieloma fantastycznymi zespołami na przylądku Canaveral, którym udało się stworzyć mnóstwo niesamowitych rakiet i wystrzelić niesamowite rzeczy. I muszę powiedzieć ci, drogi zespole SpaceX, nie da się lepiej tego zrobić od was. Fenomenalna robota!"

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #374 dnia: Maj 23, 2012, 01:09 »