Autor Wątek: TRUTHS  (Przeczytany 2417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

axion

  • Gość
TRUTHS
« dnia: Lipiec 26, 2010, 15:55 »
Nie wiem, czy na temat ktoś już coś słyszał? Nie mam zamiaru tworzyć też rozległego opracowania. Jedynie informuje o proponowanej misji o nazwie TRUTHS (Traceable Radiometry Underpinning Terrestrial- and Helio- Studies). Misja przygotowywana jest przez brytyjski NPL (National Physical Laboratory). Jej głównym przeznaczeniem jest badanie zmian klimatu. Misja wygląda na bardzo ciekawą pod wieloma względami m. in. 10x dokładniejszy pomiar promieniowania Słońca, Ziemii i Księżyca.

Więcej informacji: TRUTHS.



PS. Czy przypadkiem nie było mowy o tym projekcie na tegorocznym Farnbourgh Airshow?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2010, 00:18 wysłana przez axion »

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: TRUTHS
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2010, 02:14 »
Teraz, w dobie szeroko zakrojonych badań nad klimatem na Ziemi, pojawiło się chyba sporo takich propozycji. O tym, aby Anglicy przedstawiali projekt na tegorocznym Farnbourgh nie słyszałem, ale całkiem możliwe, że się pokazali!

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: TRUTHS
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2010, 23:36 »
Jaki jest status tej misji? Na filmiku jest napisane 'proposed', co oznacza proponowaną. Axion natomiast napisał, że jest już w fazie planowania (0? A?). Czy była jakaś akceptacja ze strony ESA?

axion

  • Gość
Odp: TRUTHS
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2010, 00:18 »
Przepraszam za nieścisłość (poprawione), użyłem słowa "planowanej" jako wyraz potoczny. Dokładniejsze informacje: NPL in Space. Wynika z tego że zgłoszenie misji zostanie roztrzygnięte przez ESA w grudniu 2010.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: TRUTHS
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2010, 00:18 »