Autor Wątek: Przelot Dragona 2 koło Księżyca  (Przeczytany 39884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alomas

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 3
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 28, 2017, 16:36 »
Te 640 tys. km to nie jest czasem błąd? Musk powiedział 400 tys. mil, a właśnie 400 tys km jest od Ziemi Księżyc.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 28, 2017, 16:42 »
Na razie nieokreślony start FH, niepoprawny optymizm Muska + próba mocnego marketingu SpaceX :-)
Będę spokojniejszy o te jego zapowiedzi i dmuchanie balonika gdy swój zasadniczy test przejdzie FH + Dragon 2, bo przecież SpaceX nie pośle w dziewiczy rejs swojego statku załogowego od razu w kierunku naszego naturalnego sąsiada kosmicznego. Nie wpadajmy w zachwyty, tylko patrzmy na realia.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 28, 2017, 16:47 »
Jednym słowem Musk zdał sobie sprawę, że rzucanie się na Marsa bez wcześniejszego sprawdzenia swoich sił z Księżycem - nie ma szans. ;-) I cenię go za tę decyzję! :-)
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline alomas

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 3
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 28, 2017, 16:55 »
Właśnie nie wiedziałem jak nazwać, bo konkretnej nazwy nie ma. Zmieńcie jak uważacie za dobre :)

Niestety zdaję sobie sprawę, że szanse na tą misję w 2018 są mniejsze niż większe, o Marsie 2022 nie wspominając. Opóźnienia w programach kosmicznych to norma, bo początkowe terminy nie biorą pod uwagę ewentualnych zbyt wielu komplikacje, które często występują. A no mają też swoje problemy, mieli ekspozję na wyrzutni itd, choć trzeba przyznać, że lądowanie odłączonej części Falcon 9 było bardzo efektowne.

Trzymamy kciuki  :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 28, 2017, 16:55 »

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1441
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 28, 2017, 17:05 »

A poza tym mam pytanie. Czy Dragon wysłany rakietą Falcon Heavy ma zapas paliwa by wejść na orbitę Srebrnego Globu a potem z niej zejść i wrócić na Ziemię wzorem Apollo 8? 


Przecież i tak polecą trajektorią swobodnego powrotu.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6527
  • Realista do bólu;-)
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 28, 2017, 17:08 »
Dobrze, podsumuje swoje zdanie: "nierealne". Nierealny termin, niepokoje sie , ze Musk adeklaruje cos takiego, bo to moze oznaczac, ze zaczyna sie od niego wymagac rzeczy niemozliwych, bo np. zagrozone jest istnienie SpaceX czy innych jego projektow, nierelane z przyczyn technicznych - rakiety muska nie ma a ta ktora jest nie za dobrze sobie radzi z wiekszym promieniowaniem.
Przyznam, to jzu bardziej wiarygodna byla misja bezzalogowa w strone Marsa. Aktualnie zalogowa misja w Dragonie na Ksiezyc to misja samobojcza. Z powazaniem
                           Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline pogrzex

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 28, 2017, 17:09 »
Oblot Księżyca to nie to samo co wejście na orbitę Księżyca.
'pierd.... Aphopis czy inny dziad i wała bedzieta mieli ze swoich grubych portfeli'

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8588
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 28, 2017, 17:14 »
Święta prawda   :)
Więc czekamy na starty Falcona Heavy i Dragon 2 a w międzyczasie marzymy i gdybamy o kosmicznych planach Space X. Bo inaczej to z Forum będzie cienko bo właśnie takie dyskusje na wydawałoby się przesadne zapowiedzi Elona nadają sporej dynamiki w naszym Forum  ;)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2017, 17:51 »
To jest wyraźna konkurencja z SLS/Orion. Ci też niedawno ogłaszali, że mogą wysłać człowieka w pierwszej misji. SpaceX musiał to przebić.

Może nie tyle konkurencja, co próba wyciągnięcia kolejnych pieniędzy od NASA. Według jednej z relacji z wczoraj:

Cytuj
Jeff Foust‏ @jeff_foust 19 godz.19 godzin temu
Musk hinted, though, that NASA would get priority over the private customers if they wanted to fly on that mission.

Wydaje mi się, że Musk raczej planuje przekonać nowe zwierzchnictwo NASA, że jest skuteczniejszy i że warto w niego inwestować państwowe pieniądze bardziej niż w Lockheeda Martina, Boeinga i inne firmy maczające place w SLS/Orion.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2017, 18:19 »
Zmieniłem tytuł wątku. :)

A ja powiem, że taki lot po trajektorii swobodnego powrotu jest wykonalny. Nie wiem, czy w 2018, ale jeśli FH zacznie fruwać i jeśli nie będzie żadnego bum, to z pewnością da się dwójce wytrzymać tydzień w puszcze! :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2017, 18:20 »
Chyba powinienem poprzenosić posty do jednego wątku, prawda? Zgadzamy się, aby był to ten w dziale "Księżyc"?

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8588
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 28, 2017, 18:28 »
Ja się zgadzam  :)

Offline Ergosum

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 28, 2017, 18:29 »
Radosne podniecenie zapanowało na forum po słowach Muska. Duża frekwencja na wątku, starzy uczestnicy w poważnym i życzliwy sposób wypowiadają się o zamiarze zorganizowania załogowego oblotu Księżyca przez SpaceX, nowi koledzy już w pierwszym wpisie zakładają nowe wątki ku czci myśli i słów tow. Mao... pardon Ilona Muska. A ja, stary sceptyk, myślę sobie – Panowie, ależ to już było. 50 lat temu nasi dziadkowie to już załatwili. I wtedy to był wyczyn.
Zalecałbym spory dystans do słów płynących z SpaceX. To jednak prywatne przedsięwzięcie. Piar i mołojecka sława są tam ważne, kiedy generują zysk.

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1441
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 28, 2017, 18:35 »
Mnie i tak najbardziej śmieszy porównywanie FH do SLS. Faktycznie, pierwotne wersje SLS to porażka ale czego się spodziewać po ciężkiej rakiecie, gdzie 2 stopień to nic nowego w postaci stopnia z Delty4. Jak NASA ogarnie właściwy 2 stopień to dopiero będzie rakieta, która ma jakieś osiągi a FH będzie ligę niżej.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8588
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 28, 2017, 18:39 »
Radosne podniecenie zapanowało na forum po słowach Muska. Duża frekwencja na wątku, starzy uczestnicy w poważnym i życzliwy sposób wypowiadają się o zamiarze zorganizowania załogowego oblotu Księżyca przez SpaceX, nowi koledzy już w pierwszym wpisie zakładają nowe wątki ku czci myśli i słów tow. Mao... pardon Ilona Muska. A ja, stary sceptyk, myślę sobie – Panowie, ależ to już było. 50 lat temu nasi dziadkowie to już załatwili. I wtedy to był wyczyn.
Zalecałbym spory dystans do słów płynących z SpaceX. To jednak prywatne przedsięwzięcie. Piar i mołojecka sława są tam ważne, kiedy generują zysk.

Cały ten stan podniecenia na Forum o czymś świadczy. Najwyższy czas aby 50 letni post latania załogowego na LEO w końcu się skończył i rozpoczął się karnawał lotów BEO zwłaszcza na Srebrny i Czerwony Glob  :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 28, 2017, 18:39 »