Po 10 miesiącach mamy 68 udanych startów.
W skrócie:USA 25 ( w tym 16 SpaceX)
Rocket Lab Nowa Zelandia 0 (nieudany)
Rosja 15+2 z Kourou
Chiny 9 (i 1 nieudany)
Europa 7 (bez europejskich Sojuzów)
Indie 5 (w tym nieudane umieszczenie ładunku na orbicie)
Japonia 5 (i 1 nieudany)
Szczegółowo:USASpaceX14.01. Falcon 9R (
Iridium-NEXT) Vandenberg SLC-4E (ASDS JRTI +)
19.02. Falcon 9R (
Dragon CRS-10) , KSC LC-39A ( LZ-1+)
16.03. Falcon 9 (
Echostar-23) KSC LC-39A
30.03. Falcon-9R (
SES-10) KSC LC-39A (ASDS OCISLY+) (po raz pierwszy powtórne użycie pierwszego stopnia)
01.05. Falcon-9R (
NRO L-76) i
tutaj KSC LC-39A , ( LZ-1+)
15.05. Falcon 9 (
Inmarsat-5 F4) KSC LC-39A
03.06. Falcon-9R KSC LC-39A , ( LZ-1+) , ( powtórnie użyty egzemplarz C106, który uprzednio leciał jako Dragon CRS-04)
(
Dragon CRS-11)
Bird-B
Bird-G
Bird-J
Bird-M
Bird-N
23.06. Falcon-9R (
BulgariaSat-1) KSC LC-39A (ASDS OCISLY+)
25.06. Falcon-9R (
Iridium-NEXT II) Vandenberg SLC-4E (ASDS JRTI +)
05.07. Falcon-9 (
Intelsat 35e) KSC LC-39A
14.08. Falcon-9R (
Dragon CRS-12) KSC LC-39A ( LZ-1+) (ostatnie użycie nowej kapsuły)
24.08. Falon-9R (
FORMOSAT-5) Vandenberg SLC-4E (ASDS JRTI +)
07.09. Falcon-9R (
X-37B OTV-5) KSC LC-39A , ( LZ-1+)
09.10. Falcon 9R (
Iridium-NEXT III) Vandenberg SLC-4E , (ASDS JRTI +)
11.10. Falcon-9R (
EchoStar 105) KSC LC-39A , (ASDS OCISLY +)
30.10. Falcon-9R (
Koreasat-5A) KSC LC-39A, (ASDS OCISLY +)
ULA21.01. Atlas-5/401 ( SBIRS-GEO-3) Cape Canaveral SLC-41
01.03. Atlas-5/401 (NRO L-79 - jest to para satelitów NOSS-3 8A i 8B) Vandenberg SLC-3E
19.03. Delta-4M+(5,4) (WGS-9) Canaveral SLC-37B
18.04. Atlas-5/401 Canaveral SLC-41
Cygnus OA-7 ALTAIR 1
SUSat
UNSW-EC0
i-INSPIRE 2
ZA-AeroSat
nSIGHT 1
Ex-Alta 1
LilacSat 1
NJUST 1
Aoxiang 1
SOMP 2
QBITO
Aalto 2
X-CubeSat
SpaceCube
DUTHSat
UPSat
Hoopoe
LINK
SNUSAT 1
SNUSAT 1b
qbee50-LTU-OC
BeEagleSat
HAVELSAT
Phoenix
PolyITAN-2-SAU
QBUS 1
QBUS 2
QBUS 4
IceCube
CSUNSat 1
CXBN 2
(NASA)
Biarri-Point
Lemur-2 30
Lemur-2 31
Lemur-2 32
Lemur-2 33
18.08. Atlas-5/401 (TDRS-13) Canaveral SLC-41
22.09. Atlas-5/541 (NRO L-42) Vandenberg SLC-3E
15.10. Atlas-5/421 ( NRO L-52) Canaveral SLC-41
Orbital ATK i USAF26.08. Minotaur-4/Orion-38 Canaveral SLC-46
ORS-5 Prometheus 2.2
Prometheus 2.4
DHFR
31.10. Minotaur-C XL Vandenberg SLC-576E
SkySat-2-6
SkySat-2-7
SkySat-2-8
SkySat-2-9
SkySat-2-10
SkySat-2-11
Flock-3m 1
Flock-3m 2
Flock-3m 3
Flock-3m 4
Rocket Lab Nowa Zelandia (amerykańska spółka z nowozelandzką spółką zależną)
25.05.
Electron Onenui Station
Rosja22.02. Sojuz-U (
Progress MS-05 i
tutaj) Bajkonur 1/PU-5
20.04. Sojuz-FG (
Sojuz MS-04) Bajkonur 1/PU-5
25.05. Sojuz-2.1b/Fregat-M (Kosmos 2518) Plesieck 43/PU-4
08.06. Proton-M/Briz-M (EchoStar-21) Bajkonur 81/PU-24
14.06. Sojuz-2.1a Bajkonur 31/PU-6
Progress MS-06 Radioskaf RS-6
Radioskaf RS-7
TNS-0 Nr. 2
Sfera-53 Nr. 2
23.06. Sojuz-2.1w/Wołga (Kosmos 2519, Kosmos 2521) Plesieck 43/PU-4
14.07. Sojuz-2.1a/Fregat-M Bajkonur 31/PU-6
Kanopus-W-IK
TechnoSat
Corvus-BC 1
Corvus-BC 2
MKA Majak
MKA-N-1
MKA-N-2
Ecuador-UTE-Juzgu
Flying Laptop
Iskra-MAI-85
NORSAT-1
NORSAT-2
WNISAT-1R
CICERO-1
CICERO-2
CICERO-3
NanoACE
Lemur-2 (8 sztuk)
Flock 2k (48 sztuk)
28.07. Sojuz-FG (
Sojuz MS-05) Bajkonur 1/PU-5
16.08. Proton-M/Briz-M (Kosmos 2520) Bajkonur 81/PU-24
11.09. Proton-M/Briz-M (Amazonas-5) Bajkonur 200/PU-39
12.09. Sojuz-FG (
Sojuz MS-06) Bajkonur 1/PU-5
22.09. Sojuz-2.1b/Fregat-M (Kosmos 2522) Plesieck 43/PU-4
28.09. Proton-M/Briz-M (AsiaSat-9) Bajkonur 200/PU-39
13.10. Rokot/Briz-KM (Sentinel-5P) Plesieck 133/PU-3
14.10. Sojuz-2.1a ( Progress MS-07) Bajkonur 31/PU-6
Rosja (
Arianespace)
28.01. Sojuz-STB/Fregat-MT (Hispasat 36W-1) Kourou ELS
18.05. Sojuz-STA/Fregat-M (SES-15) Kourou ELA-1
Chiny 05.01. CZ-3B ( TJSSY-2X) Xichang LC2
09.01. Kuaizhou-1A ( Jilin-1 (3) , Xingyun Shiyan-1 , Kaidun-1 Jiuquan
02.03. KT-2 (Tiankun-1) Jiuquan
12.04. CZ-3B/G2 (Shijian-13) Xichang LC2
20.04. CZ-7 (340), (
Tianzhou-1, Silu-1) Wenchang LC-201
15.06. CZ-4B Jiuquan LC43/603
Huiyan
Zhuhai-1 (01)
Zhuhai-1 (02)
?uSat-3
18.06. CZ-3B/G2 (Zhongxing-9A) Xichang LC2
02.07.
CZ-5 (
Shijian-18) Wenchang LC101
29.09. CZ-2C Xichang LC3
Yaogan-30-01 1
Yaogan-30-01 2
Yaogan-30-01 3
09.10. CZ-2D (VRSS-2) Jiuquan LC-43/603
Europa (Arianespace)
14.02. Ariane-5ECA (SkyBrasil-1 , Telkom-3S) Kourou ELA-3
07.03. Vega (Sentinel-2B) Kourou ELA-1
04.05. Ariane-5ECA (SGDC-1, Koreasat-7) Kourou ELA-3
01.06. Ariane-5ECA (ViaSat-2, Eutelsat 172B) Kourou ELA-3
28.06. Ariane-5ECA (Inmarsat-S EAS, GSat-17) Kourou ELA-3
02.08. Vega (OPTSAT-3000, VENµS) Kourou ELA-1
29.09 Ariane-5ECA (Intelsat 37e, BSat-4a) Kourou ELA-3
Indie15.02. PSLV-XL Sriharikota FLP
Cartosat-2D
INS-1A
INS-1B
Flock-3p 1 (88 sztuk)
Lemur-2 (8 sztuk)
Nayif-1
BGUSat
PEASSS
DIDO-2
Al Farabi-1
05.05. GSLV Mk 2 (GSat-9) Sriharikota SLP
05.06. GSLV Mk 3 (GSat-19) Sriharikota SLP
23.06. PSLV-XL Sriharikota FLP
Cartosat-2E
Blue Diamond
Green Diamond
Red Diamond
MaxValierSat
Venta-1
CICERO-6
COMPASS 2
InflateSail
LituanicaSAT 2
URSA MAIOR
NUDTSat
Pegasus
UCLSat
VZLUsat 1
Aalto-1,
Lemur-2 (34)
Lemur-2 (35)
Lemur-2 (36)
Lemur-2 (37)
Lemur-2 (38)
Lemur-2 (39)
Lemur-2 (40)
Lemur-2 (41)
NIUSat
CE-SAT 1
D-Sat
ROBUSTA 1B
SUCHAI
skCUBE
31.08. PSLV-XL Sriharikota SLP (
IRNSS-1H utracony)
Japonia14.01.
SS-520 Kagoshima LP-K
24.01. H-2A (204) (Kirameki-2) Tanegashima Y/LP-1
17.03. H-2A (202) (IGS-10) Tanegashima Y/LC-1
01.06. H-2A (202) (Michibiki-2) Tanegashima Y/LP-1
19.08. H-2A (204) (Michibiki-3) Tanegashima Y/LP-1
09.10. H-2A (202) (Michibiki-4) Tanegashima Y/LP-1
http://space.skyrocket.de/doc_chr/lau2017.htm