Autor Wątek: IAC 2016  (Przeczytany 15327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: IAC 2016
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 28, 2016, 22:05 »
Cofam co napisałem - jest tutaj Robert Zubrin. Porozmawiałem z nim przez chwilę - mocno chwali zawody ERC! :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: IAC 2016
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 30, 2016, 02:36 »
Uff, czwarty dzień IAC 2016 za nami. Dziś byłem tylko na jednym wykładzie, gdyż przede wszystkim odwiedziłem wszystkie stanowiska konferencji. Jest kilka dużych: wojsko Meksyku, Meksykańska Agencja Kosmiczna, kilka uniwerków z tego państwa oraz tradycyjni gracze - Lockheed Martin, CNES, ASI, stanowisko holenderskich spółek, stanowisko brytyjskich spółek, Airbus D&S plus nowi wystawcy - Head China i Zjednoczone Emiraty Arabskie (chcą zorganizować IAC 2020). Do tego trzeba dołożyć jeszcze kilkanaście (lub więcej) mniejszych wystawców i robi się całkiem duża wystawa.

Z drugiej strony - nie ma zbyt wielu amerykańskich i kanadyjskich firm. Powiedziałbym nawet, że się bardziej wystawiają z Europy!

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: IAC 2016
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 30, 2016, 20:49 »
Już za chwilkę skończy się IAC 2016. Dziś wybrano organizatora IAC 2019 - będzie nim miasto Waszyngton.

W przyszłym roku IAC będzie w Australii a w 2018 roku - w Bremie w Niemczech.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: IAC 2016
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 01, 2016, 23:13 »
Wracam do Polski. W samolotach widać dużo ludzi z konferencji, którzy się teraz pewnie nieźle po całym świecie rozlecą. Miałem dziś fajną rozmowę z jednym małym europejskim producentem małych satelitów. Duch New Space przenika już do wielu miejsc, w tym i rządów. Warto zwracać na to uwagę i w Polsce.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: IAC 2016
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 01, 2016, 23:13 »