Autor Wątek: Future Processing  (Przeczytany 3894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciejurbanowicz

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 68
    • MURB Space
Odp: Future Processing
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 18, 2017, 19:56 »
Nie wiem czy moge o to pytac, ale w projekcie SISPARE wykorzystujecie CNN czy inne podejscie do poprawy rozdzielczosci zdjec? Moze GAN-y? Czy projekt obywa sie bez wiekszych problemow natury technicznej? :)
W tym temacie wiele powiedzieć nie mogę, gdyż nie uczestniczę bezpośrednio w pracach (jedynie na etapie przygotowania wniosku do ESA). Ale z tego co wiem, to jest tam dużo fajnych technologii, które dają już fajne wyniki. Myślę, że za niedługo będą informacje upublicznione.

Cytuj
Ale oczywiscie najbardziej interesujaca jest platforma EO: czy ona wyniesie ze soba GPU do obliczen? Wyzwania inzynierskie jakie przed Wami stana beda imponujace jesli tak, szczegolnie odprowadzanie ciepla i zarzadzanie energia, ale to bedzie fascynujace, trzymam kciuki za powodzenie projektu!
Na chwilę obecną nie chcę wiele zdradzać, gdyż prace techniczne dopiero ruszają. Mamy pewne założenia i wstepne analizy. Z pewnością jest przed nami mnóstwo wyzwań technicznych (wymieniłeś wymianę ciepła, zarządzanie energią, ale jest ich znacznie więcej). Mogę jedynie zdradzić, że mamy w rękawie kilka asów, których do tej pory nikt na świecie nie wykorzystał. Jeżeli tylko termika i energia nie spłatają nam figla, to będzie o czym mówić :).
Maciej Urbanowicz
MURB Space | Engineering | Business Development | Consultancy
http://www.murb-space.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Future Processing
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 18, 2017, 19:56 »