Autor Wątek: Łuna-25  (Przeczytany 16979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robinson

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 660
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 20, 2023, 11:21 »
Aktualnie podobno wylądował, ino w nie kontrolowany sposób. Niby szkoda ale akurat w tym przypadku nie szkoda mi. Oby szło im jak najgorzej , orkom jednym .
Pzdr

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3833
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 20, 2023, 11:25 »
Aktualnie podobno wylądował, ino w nie kontrolowany sposób. Niby szkoda ale akurat w tym przypadku nie szkoda mi. Oby szło im jak najgorzej , orkom jednym .
Pzdr

Skąd informacja, że "wylądował w niekontrolowany sposób". Brzmi to jak źródło z radia Erewań. Po prostu grzmotnął o grunt i tyle. ruskie znowu nie przypilnowali jakiś istotnych testów (bo nie starczyło na to rubli bądź nie starczyło ochoty). Są partaczami już od kilkudziesięciu lat, ros-bieda wychodzi pełną parą. Czekamy na Luna-26 w 2039 ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2023, 11:32 wysłana przez station »
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Lion97

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2558
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 20, 2023, 11:38 »
Aktualnie podobno wylądował, ino w nie kontrolowany sposób. Niby szkoda ale akurat w tym przypadku nie szkoda mi. Oby szło im jak najgorzej , orkom jednym .
Pzdr

Skąd informacja, że "wylądował w niekontrolowany sposób". Brzmi to jak źródło z radia Erewań. Po prostu grzmotnął o grunt i tyle. ruskie znowu nie przypilnowali jakiś istotnych testów (bo nie starczyło na to rubli bądź nie starczyło ochoty). Są partaczami już od kilkudziesięciu lat, ros-bieda wychodzi pełną parą. Czekamy na Luna-26 w 2039 ;)

To wygląda raczej na błąd ludzki i wysłali złą komendę przez co silniki pracowały dłużej, niż planowano. Ostatnio NASA przez zła wysłaną komendę stracili kontakt z Voyager 2.

Offline robinson

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 660
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 20, 2023, 11:43 »
Ok. Napisałem jak napisałem, chodziło mi o to że się rozbił i dobrze im tak. Sorry za nieprecyzyjne określenia .
Pzdr

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 20, 2023, 11:43 »

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3833
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 20, 2023, 11:50 »
Aktualnie podobno wylądował, ino w nie kontrolowany sposób. Niby szkoda ale akurat w tym przypadku nie szkoda mi. Oby szło im jak najgorzej , orkom jednym .
Pzdr

Skąd informacja, że "wylądował w niekontrolowany sposób". Brzmi to jak źródło z radia Erewań. Po prostu grzmotnął o grunt i tyle. ruskie znowu nie przypilnowali jakiś istotnych testów (bo nie starczyło na to rubli bądź nie starczyło ochoty). Są partaczami już od kilkudziesięciu lat, ros-bieda wychodzi pełną parą. Czekamy na Luna-26 w 2039 ;)

To wygląda raczej na błąd ludzki i wysłali złą komendę przez co silniki pracowały dłużej, niż planowano. Ostatnio NASA przez zła wysłaną komendę stracili kontakt z Voyager 2.

Amerykanie to dali ciała z MPL i MCO. Tylko, że w przeciwieństwie do NASA - ruskim wysłać cokolwiek naukowego daleko poza Ziemię wychodzi okazyjnie ostatnio raz na 25 lat. A nie...czekaj.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 20, 2023, 11:57 »
Ciekawe, ile technicznie się dowiemy o okolicznościach niepowodzenia. Czy coś już wiadomo?

Offline gszczepa

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 603
  • LOX/CH4
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 20, 2023, 12:46 »
W obliczeniach był błąd.  8)  ;)

W obecnym stadium putinizmu to trudno będzie coś wiarygodnego ustalić.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3833
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 20, 2023, 13:16 »
W obliczeniach był błąd.  8)  ;)

W obecnym stadium putinizmu to trudno będzie coś wiarygodnego ustalić.

...a inżynierowie odpowiedzialni za tę misję zdadzą raport po 3 latach w gułagu ;)
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Jarek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 268
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 20, 2023, 14:20 »
No i wylądował tam, gdzie ich wojennyj korab...

Amen!
Pozdrawiam
-J.
PS. Ciesze się z tego niepowodzenia z przyczyn pragmatycznych, a nie dlatego, że "ich" nie lubię. Po prostu każda prestiżowa porażka tego zbójeckiego państwa przybliża moment załamania jego wojennej machiny, zabijającej codziennie ludzi. Im szybciej ich wierchuszka zorientuje się, że tak się dłużej nie da a ta cała ludożerka to droga donikąd i trzeba się nauczyć żyć inaczej, tym lepiej dla wszystkich. Także dla nich samych, jakby nie było...

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 20, 2023, 14:24 »
Po prostu każda prestiżowa porażka tego zbójeckiego państwa przybliża moment załamania jego wojennej machiny, zabijającej codziennie ludzi. Im szybciej ich wierchuszka zorientuje się, że tak się dłużej nie da a ta cała ludożerka to droga donikąd i trzeba się nauczyć żyć inaczej, tym lepiej dla wszystkich. Także dla nich samych, jakby nie było...

Naiwność niektórych jest porażająca :(
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Lion97

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2558
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 20, 2023, 14:27 »
W obliczeniach był błąd.  8)  ;)

W obecnym stadium putinizmu to trudno będzie coś wiarygodnego ustalić.

Bez przesady. Rosja to nie Chiny, którzy w przypadku problemów z marsjańska misja dopiero po kilku miesiącach przerwali milczenie dot. łazika co wcześniej wywołało falę spekulacji. Wczoraj podali, że podczas manewru, który miał umieścić sondę na orbicie przed lądowaniem doszło do anomalii, a dzisiaj podano, że lądownik rozbił się. Pewnie za kilka miesięcy będzie wiadomo co poszło nie tak.

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 20, 2023, 14:30 »
Bez przesady. Rosja to nie Chiny, którzy w przypadku problemów z marsjańska misja dopiero po kilku miesiącach przerwali milczenie dot. łazika co wcześniej wywołało falę spekulacji. Wczoraj podali, że podczas manewru, który miał umieścić sondę na orbicie przed lądowaniem doszło do anomalii, a dzisiaj podano, że lądownik rozbił się. Pewnie za kilka miesięcy będzie wiadomo co poszło nie tak.

Ciekawe, kiedy się okaże, że jednym z wariantów awarii będzie uderzenie mikrometeorytu. W końcu Perseidy dopiero co były...
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Lion97

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2558
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 20, 2023, 14:38 »
Akademik Michaił Marow, jeden z inicjatorów i liderów naukowych sowieckiego programu eksploracji Wenus, który pracował również przy misji Mars-6, trafił do szpitala w związku z wiadomością o rozbiciu sondy Łuna-25.

https://twitter.com/katlinegrey/status/1693205212750553487

Offline Jarek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 268
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 20, 2023, 15:19 »
Naiwność niektórych jest porażająca :(

Tu nie chodzi o żadną naiwność, tylko tzw. mały kamyczek do ogródka (jeden z tysięcy drobiazgów obnażąjących kryzys).
 Nie wiem, jak interpretujesz mój wpis, ale tłumaczę, że to było odniesienie do całokształtu funkcjonowania tego dziwacznego państwa. Ono w obecnej formie jest szalenie dysfunkcyjne i w dłuższej perspektywie pozbawione szans na rozwój. To z resztą m. in. rzutuje na i jest widoczne  w ich sektorze kosmicznym, prawda? Z którego zawsze byli tacy dumni. Faktyczny stan/perspektywy kraju pokrywają mocarstwową propagandą (ewentualne sukcesy w kosmosie są istotną częścią tejże) i agresją zewnętrzną opartą na resentymencie imperialnym. Tylko to jest droga donikąd, prędzej czy później (raczej później niestety) nastąpi jakieś przesilenie. Które albo zmusi elity trzymające tam władze do korekty polityki, bo inaczej im ten kraj (z okradania którego ta warstwa trzymająca władzę żyje) się rozsypie lub zredukuje do Korei Pn. na sterydach, albo nastąpi gwałtowna czy stopniowa wymiana tych "elit" na skutek wewnętrznych wstrząsów ekonomiczno-politycznych.
Pozdrawiam
-J.

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 20, 2023, 15:58 »
Brakuje jeszcze tylko informacji, że ktoś wypadł z okna ze swojego apartamentu na 25 piętrze zlokalizowanego na strzeżonym osiedlu.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Łuna-25
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 20, 2023, 15:58 »